Reklama

Reklama

Epizody(12)

Obsahy(1)

V Tokijském zálivu leží umělý ostrov, na kterém se nachází 24. okrsek. Zde se narodili tři kamarádi Ran, Kóki a Šúta, kteří už odmalička snili o tom, jak budou pomáhat všem obyvatelům své čtvrti. Jejich kamarádka Asumi jim dala jméno RGB a stala se, spolu s další dívkou jménem Mari, srdcem celé této party, která opravdu začala všem pomáhat. Ať to byly různé drobné pochůzky, zkrášlování okolí nebo třeba jen fotbal s místními dětmi, RGB se snažili být všude tam, kde jich bylo potřeba, až do jednoho osudného dne, kdy chytla stará škola, kterou se snažila místní komunita zachránit před zbouráním. Během snahy pomoci lidem v nitru požáru Asumi zemřela a tato událost zanechala v srdcích všech jejích kamarádů hlubokou jizvu. RGB se rozpadli, každý z chlapců se vydal vlastní cestou, ale i tak se stále snažili, každý svým vlastním způsobem, pomáhat místním.
Uplynul rok a přesně v den výročí této tragédie se chlapci opět sešli na akci k uctění obětí. Nejspíš by se poté každý z nich vrátil zpět ke svým povinnostem a do svého vlastního světa, ale vše změnil zvonící telefon. Nebyl to pouze jeden hovor, všem třem naráz zavolalo to samé číslo a na displeji telefonu svítilo jako jméno volajícího „Asumi“. Byl to zvláštní telefonát, hlas na druhé straně jim byl opravdu velmi povědomý a zároveň měli všichni tři stejnou vizi, během které viděli svou kamarádku Mari umírat na kolejích po srážce s vlakem. Tak se chlapci opět dali dohromady, aby této možné děsivé budoucnosti zabránili. Navíc po tomto telefonátu se každý z nich cítí tak nějak zvláštně silnější… (Jeoffrey)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (1)

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Občas asi spočívá koncept "originálního" anime v tom, že si půjčíme pár nápadů z Minority Report, něco z Orvellova 1984 a proložíme to několika Trolley problémy. A do hlavní role dáme tři různé charaktery, které aby se nepletly označíme jako R(ed) G(reen) a B(lue) a každý z nich bude mít na všechny ty problémy, co se vyskytnou, různý názor, protože hlavní, co chceme divákovi předat (kromě občasného zamýšlení se nad morálkou) je to, jak rozdíly v úhlech pohledu správně řešit a že si každý musí převzít svůj díl odpovědnosti nejen za sebe, ale i za své okolí a ty co v něm s námi žijí. OK, zní to zajímavě, někdy to i funguje a nemůžu upřít, že tu bylo pár slušných nápadů, takže se našlo něco, co mě dokázalo u seriálu udržet. Na druhou stranu se ale nepodařilo vůbec vybudovat nějakou tíživější atmosféru, napětí, prostě něco, co by mi podávané myšlenky dokázalo zatraktivnit a proč bych si sledování užíval. A tak i když tu jsou některé věci k zamyšlení a je vidět, že se u celého seriálu aspoň někdo snažil, tak to stejně působí na můj vkus až moc neslaně a nemastně. Asi jako přednáška na téma, o kterém jste už slyšeli tolik, že vás nemá moc čím překvapit, přednášející občas nahodí nějaký zajímavý problém, ale rozvede ho stylem, že kromě hlavní myšlenky (kterou ale předem znáte) v hlavě nic neulpí, a tak je výsledný dojem jen takové to „OK a už je konec…“. Navíc s tímhle dojmem a když u vás ani nefunguje emocionální stránka, na kterou seriál občas hraje, tak ani snaha o silné a intenzivní finále prostě nemá šanci zabrat a jediné co jsem si ze všech těch závěrečných vyznání lásky odnesl, bylo připomenutí, že začíná jaro, což s anime ale absolutně nesouvisí… 5/10 ()

Reklama

Reklama