Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Snímek vypráví příběh z vězení propuštěného kriminálníka Maxe Demba, jenž se snaží znovu začlenit do společnosti, nalézt si normální práci a být poctivým občanem. Jenže není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Brzy je opět uvězněn a pod vlivem následujících událostí se vrací na cestu zločinu.
Americké kriminální drama bylo natočeno podle novely "No Beast So Fierce" skutečného zločince a vězně Edwarda Bunkera, který se rovněž podílel na scénáři a zahrál si ve filmu epizodní roli. (Vojcl)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Hovno průměrný. Suverénní koncentrovaný výkon Dustina Hoffmana perfektně obsazeného proti svému typu do role propuštěného kriminálníka. Nevzpomínám si na silnější a upřímnější film na téma "Trestanec po propuštění. Co a jak dál?" Hoffman dokázal vybalancovat jednu nesmírně těžkou věc - mírnost a agresivitu. Trestaneckou ambivalentnost. Ukazuje bývalého trestance jako sympatického člověka, ale když dojde na věc, jde z něj respekt a nechtěli by jste mu vstát v cestě. Když si někdo odpyká svůj trest a chce začít normální život, znamená to, že se zbavil svých násilných sklonů? Nebo je jenom hodně dobře ukrývá? Některé přechody mezi klidem a agresivitou svou intenzitou snesou srovnání se Scorseseho filmy. I vedlejší role jsou přesně obsazené a bez jediného slabého místa. Známé ošlehané tváře, přesně vybrané do rolí bývalých kriminálníků P.S. Scénář napsal Edward Bunker - následující posty z IMDB mluví za vše ----- wrote the novel on which the film is based after spending time in prison for armed robbery --- Has been convicted of numerous crimes since early childhood ---- By 17, Bunker had established himself as the Doogie Howser of the California penal system, parlaying a series of robberies, assaults and the stabbing of a prison guard into a stint in San Quentin (he was the youngest inmate there at the time). ----- He is a close friend of Michael Mann since the two worked on the screenplay adaptation of his first novel, "No Beast So Fierce". Bunker worked on Heat (1995)--as prison technical advisor--with Robert De Niro, Val Kilmer, Tom Sizemore, Kevin Gage and Dennis Haysbert. He taught them how to think, react and walk like ex-prison convicts. Recently, he announced that he and Mann are working closely on a TV series about gang life in prison. -- Zahrál si také pana Modrého v Tarantinových Gaunerech ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Někde na pomezí dobově oblíbených sociálních (přičemž to nejslavnější spojené s Dustinem Hoffmanen je jistě Půlnoční kovboj) a klasických krimidramat (toto žánrové členění zhruba kopíruje první (lepší) a druhou (slabší) polovinu filmu) stojí snímek Ulu Grosbarda. Velmi civilně podaný portrét zločince, jehož hlavní devizou je především Dustin Hoffman, jeho herecký rejstřík byl věru neobvykle široký a právě takovýhle typ role, kde hraje postavu zcela mimo svou obvyklou škatulku, nejlépe odhalí jeho nesporný herecký talent... ()

Reklama

movie 

všechny recenze uživatele

Trochu jiný Hoffman ve filmu, který na mě už v dětsví působil dost důrazně. Vpodstatě psychologický obraz bývalého trestance Edwarda Bunkera, který se po propuštění z vazby snaží začít znovu, ale jinak než by se čekalo. O víc jak dvacet let později Bunker napsal scénář k vezeňskému snímku ANIMAL FACTORY (režíroval Steve Buscemi), který rovněž doporučuji! ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Dustin Hoffman opět svým hereckým projevem budí emoce, tentokrát poměrně záporný. Vlastně byl Max slušnej super sráč, chvíli jsem si myslel, že spouštěcí mechanismus byl uředník, ale z následného chování bylo zřejmé, že měl sráčctví v rodném listu. Příběh je naroubený právě na hlavní postavu, vyvolá emoce, nepříjemný pocity z chování hlavního hrdiny. Já jsem byl moc rád, že hlavní ženskou hrála Theresa Russell je to jedna z osmdesátkovejch femme fatalek a že se na ní dobře dívalo, to jí nikdo neodpáře. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,KAŽDEJ MUKL SNÍ O TOM, JAK BUDE ZAS VENKU. PAK JE Z TOHO VEDLE. KOLIKRÁT JSEM SI PŘEDSTAVOVAL, JAK TAKHLE BUDU SEDĚT. ALE NETUŠIL JSEM, ŽE BUDU MÍT SEVŘENÝ ŽALUDEK.“.... /// Ten film má dvě kurevský plus (a to i po těch letech!!!) – Hoffmana a Bunkerovi zkušenosti, protože postava Maxe je přesně taková, jakej je svět muklů, osob, opouštějící brány zařízení s plány zasloužit si důvěru, získat práci, holku … prostě sekat latinu, aby (většinou, kurva fakt čest vyjimkám!) dřív (nebo pozdějc), díky svýmu stylu a způsobu řešení životních situací, dostal jich život očekávanýho (a nevyhnutelnýho) konce. Ta gradace příběhu … když tak vo tom přemejšlím, tady vo to ani tak nejde (jako že na dnešek už nic moc). Důležitý je totiž to, vidět (a dejchat) svět jako ONI. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,, No Beast So Fierce“, kterou napsal Edward Bunker (v roce 1973) jsem nečetl. 2.) Cože? pan Modrý spisovatel? (To že seděl už ti vůbec nežeru…) 3.) Thx za titule ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Galerie (22)

Zajímavosti (6)

  • Zájem Hoffmana o zfilmování předlohy ho vedl k tomu, že navštívil jejího autora Edwarda Bunkera, toho času opět ve věznici. Díky nadšení známého herce do Bunkerova díla a skvělým kritikám jeho knihy byl Edward Bunker propuštěn výjimečně dříve. (Othello)
  • Původně režíroval film sám Dustin Hoffman, ale po několika dnech to vzdal a najal Ulu Grosbarda. (Othello)

Reklama

Reklama