Reklama

Reklama

The Requin

Trailer 1

Obsahy(1)

Jaelyn (Alicia Silverstone) nedávno potratila a psychicky se zhroutila. I z toho důvodu se s manželem Kylem (James Tupper) rozhodnou pro dovolenou ve Vietnamu, aby se pokusili zachránit manželství, načerpali novou sílu a upevnili svůj vztah. Jenomže během jedné noci přijde silná tropická bouře, která smete jejich bungalov a silný proud je unese na širé moře. Kyle si navíc ošklivě poraní nohu a kolem začnou kroužit hladoví žraloci. Záchrana i pevnina jsou daleko, a tak boj o přežití může začít… (SOLOM.)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (30)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

V očekávání jakési nepopsatelné hrůzy, která diváky, co film viděli, donutila k nejnižšímu možnému hodnocení, jsem se docela bavil. Standardní úvod, pěkné podmořské záběry, západ slunce, dovádiví delfíni a mezi digitálními žraloky byli i skuteční. Variace na Otevřené moře je do jisté míry komorním dramatem manželského páru, kterému se nedaří překonat životní tragédii - ztrátu nenarozeného dítěte. Společná dovolená je nejlepší volbou, a pokud má Jaelyn hrůzu z vody, pak není nic lepšího, než ji pomocí vody oné hrůzy zbavit (ostatně fobie se takto léčí). Rozdělat oheň na voru nebyl nejlepší nápad, leč v zoufalé situaci dělají lidi zoufalé věci. Dramatické finále se pak v jisté chvíli zlomí a promění se v kabaretní výstup. Proč ne? Smích očisťuje. Většina triků byla samozřejmě mizerných, ale to se dalo čekat. Dva momenty připomínající kultovní Čelisti potěšily... ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Ať si kdo chce co chce říká, z Alicie Silverstone je docela pěkná mamina. Kdyby zhubla deset kilo a nedělala tak příšerný grimasy, jaký dělala v rámci týhle svojí role, určitě by se mnou souhlasilo víc lidí. A svojí psychicky labilní hysterku s PTSD syndromem náhodou zahrála skvěle. Ale nevím nevím, jestli bych si ji bez předchozí četby komentáře kolegy Morholta spojil s onou šmrncovní týnkou, kterou jsme v první půlce devadesátek žrali v klipech od Aerosmith. A film? No co by, oddechový béčko s odpovídajícím scénářem, čekal jsem tedy podle zdejšího hodnocení mnohem mnohem větší průser (další názorný příklad toho, jak u členů ČSFD ukázkově funguje stádní mentalita) (kdyby jen u členů ČSFD). Nejhorší jsou na filmu samozřejmě špatný triky, ale já to beru tak, že jsou to triky jakýhosi vietnamskýho studia, a z tohohle úhlu pohledu se v mých očích z děsivě špatnejch triků rázem stávají roztomile špatný triky. Bavil jsem se u tohohle fláku sice nechtěně, ale zato náramně, a o to myslím jde. A k moři s sebou příště beru nejenom signální světlici, ale i prkýnko pro boj se žraloky. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Jestliže tohle byl pro mnohé jeden z prvních očekávaných thrillerů/hororů tohoto roku, tak to asi byla spousta lidí následně dost zklamána. Nesliboval jsem si od toho naprosto nic a svým způsobem jsem vlastně ani nic nedostal. Jde o takový podprůměrný a hlavně dost neškodný žraločí kousek, který příliš záživné podívané nenabídne. Tedy jak se to vezme. Já si totiž začátek docela užíval hlavně tedy z cestovatelského hlediska, protože lokalita kde se natáčelo, byla nádherná. Příroda, hotelový resort, památky – jo to bylo super.   Jenže čas začal plynout a slibovaný shark attack pořád nikde. Určitě bych se ocitnout v kůži těch manželů nechtěl, nicméně když už bych z televize věděl o blížící se bouři, asi bych přijal nabídku k přestěhování z chatrného bungalovu. Následná půlhodinka nám přinese jen trápení na širém moři a narůstající napětí mezi ústřední dvojicí. Ta ženská byla chvílemi vážně na ránu a být tam s někým takovým, asi bych jí utopil sám. Alicia Silverstone se protivné manželky zhostila jakžtakž, ovšem když jsem uviděl po dlouhé době její vzhled, dost jsem se zhrozil. Kdysi to byla múza mého mládí – nu věk nezastavíš.   Samozřejmě u takových filmů nesmí chybět několik špatných rozhodnutí, které byste zřejmě s čistou hlavou nikdy neudělali, ale čert ví, jak bychom se zachovali pod takovým tlakem a stresem. Bohužel na žraloky si počkáme více jak hodinu, což bylo vzhledem k celkové délce filmu dost zvláštní a nemilé. Jenže brzy jsem pochopil proč. Digitální žraloci moc půvabu nepobrali a vlastně se před kamerou ani moc neohřáli. Tady byl hlavní kámen úrazu – jejich útoky – hlavně tedy později na ženu (chudák chlap) byli dost nepřirozené, triky hrozné a způsob jejich eliminace víc než úsměvně trapný. Znovu jsem se musel podívat, jestli tohle nevzešlo z dílny Asylum nebo Nu image, protože scénka s vrtulí či kotvou mi je dost připomínalo. Tohle se tvůrcům vážně nepovedlo.30% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Snažili se vyhnout davům, aby si Vietnam ve dvou pořádně užili. Ostatně potřebují pečovat o sebe i své manželství. Mají k tomu důvod. První desítky minut vůbec nenasvědčují tomu, že bychom před sebou měli mít něco, co bude tady na stránkách v černých číslech. Alicia Silverstone ovšem opakovaně ječí ve stylu „dejte mi ještě někdy nějakou filmovou roli“, s manželem střídavě vzpomínají a melou nesmysly, vypijí si hned všechnu pitnou vodu, vzápětí si zapálí vlastní plážový „vor“, ona ze zběsilého pádlování asi omdlí, a žraloci, jakmile ucítí krev, se raději stáhnou. Kombinace hysterického herectví, divného střihu, plastových ryb a umělé krve prostě nemůže fungovat. Poslední půlhodina je absolutním úletem. Zlaté jednohubkové Mělčiny s luxusní Blake Lively. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Hoci sú žraločie horor (česť výnimkám) nejeden raz na jedno brdo, mám pre ne slabosť a vždy, keď na hladinu vypláva nový kus, okamžite ho ulovím. Nie je to ozrutná srdcovka, ale v plutve režúcej vodnú hladinu smer najbližšia obeť je i po desaťročiach stále niečo atavistické, zlovestné, nepríjemne a realisticky desivé. Zvyknem aj slabším žraločím hororom čo-to odpúšťať. Ale toto bolo tak zlé, že jednoducho musím dať 1*. A to už je vážne čo povedať. Je to extrémne nevydarený, mizerný a objektívne zlý film. Nie zlý žraločí film. Nie zlý horor. Zlý film. Miestami som až neveril, aký je odfláknutý. Dobrou správou je, že je taký zlý, že sa snáď každých 5 minút vytasí so scénou, ktorá je jedným slovom neuveriteľná. Iba pri nej nemo otvárate ústa, vytriešťate oči a nechápete, čo sa to okolo vás deje, veď ráno to ešte vyzeralo na normálny deň. Trvá to hodinu a pol aj s titulkami. Počas prvých 30. minút sa nedeje prakticky nič. Dej sa zlomí v cca 45. minúte. A samotný žralok sa objaví ešte oveľa neskôr (!) a i potom má iba minimalistický priestor. Čo je len a len dobre, lebo po trikovej stránke je to neskutočný odpad. Fakt som sa v duchu pýtal samého seba, či sa mi nesníva. To, čo tu prevádza Alicia Silverstne (ktorej životným filmom je Batman a Robin, povedzme si to na rovinu), je čosi neskutočné, v podstate by som to označil až za antiherecký výkon. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama