poster

Inspektor Šikula (TV seriál)

 • Česko

  Inšpektor Gadget

 • USA

  Inspector Gadget

 • Francie

  L'Inspecteur Gadget

 • Slovensko

  Inšpektor Gadget

Animovaný / Rodinný / Komedie

USA / Francie / Kanada, 1983, 30 min

Kamera:

Katsuji Misawa

Hudba:

Haim Saban
 • DannyBurino
  *****

  Solidní seriál. Sice nic výjmečného, ale je to skvělý. Seriál má dobrý humor ( z velké části ), skvělou znělku a hlavně ten seriál drží Dr. Claw z mého pohledu cool záporák a v angličtině zní hustě. Nevíhodou je český dabing ( jeden z nejhorších co jsem slyšel ), Gadget je chvilkama až moc mimo a skoro na konci každého dílu jsou otravná ponaučení ( naštěstí se na ně nekoukám ).(29.9.2016)

 • MarekT
  ****

  Roku 2001 na kabelových sítích u nás se začal dabovat kanál Fox Kids (dnes Jetix) do češtiny. Prvním seriálem, který na mě při prvním puštění vykoukl, byl právě tento o napůl robotickém a napůl člověčím strážcem zákona. Svými udělátky, ale i taky příběhem - takovou obdobou detektivek pro děti - mě dokázal Gadget (v češtině Šikula) zaujmout. Navíc jsme se občas podívali i do cizích zemí (Indie, Skotsko, Amazonie), což pro mě jakožto člověka, co rád zahraničí poznává, mělo další důvod oblíbit si tento seriál. Navíc nelze zapomenout na "českého Šikulu" Stanislava Fišera, který byl ve své roli naprosto dokonalý. Škoda tak dobrého dabéra. Ovšem teď trošku negativ - v českých zemích na Fox Kids a dnes již zapomenuté TV3 se bohužel odvysílalo pouhých 13 dílů, přitom diváci v místě svého vzniku jich viděli 86. Co jsem si vyčetl z Wiki, tak se náš hrdina vydává za dobrodružstvím do Arábie, za Cikány (Romy) či do vesmíru. 80%(3.12.2008)

 • Koda
  ***

  HOLA HEJ, KOMENTÁŘI POMÁHEJ! ... A nic... tak ještě jednou - Hola hej, komentáři pomáhej! Hmm, tak to vypadá, že mi nějak inspektor nepomůže se sepsáním tohoto komentáře, a vlastně i celého seriálu. Proč? Protože tenhle maník, který má sice neskutečně mnoho udělátek zalepených Herculesem v kebuli, nenasvědčuje tomu, že z něho je opravdový hrdina. Podle mého hlediska si sice říká inspektor, ale je to prvotřídní mamlas, který by se jednoduše nechal "znásilnit"... to jsem řekl trochu tvrdě, ale je to tak, Drápovými plány, a je tedy pouze na hafana Chytráka a Penny, aby vyřešili případ náčelníka a zničili plány Drápa. Z velkých částí vždy právě oni to vyřeší a inspektor je spíš taková figurka. A hádejte, co za to ti 2 dostanou? NEDOSTANOU VŮBEC NIC a ten, kdo prakticky nic neudělá dostane poděkování od náčelníka! Seriál Inspektor Šikula je zábavný, poutavý, příběhově jedna báseň a ten Chytrák je pro mě velký hrdina, který se obětuje jen proto, aby zachránil Šikulu. Na druhou stranu tento seriál ničím moc nepřekvapí ani moc nepobaví, zkrátka jeden z těch průměrných seriálů. Ještě dodatečně k tomuto seriálu, Inspektor Šikula je právě jeden z těch Fox Kids CD her, který jsem dostal v Mekáči, má to 10 úrovní, velice známá hra. Další věcí je nezapomenutelná znělka, která se nám doslova uchová v paměti a musíte si jí potom dalších 20 minut zpívat, div vám nikdo z toho neutrhne palici. Já jsem z tohoto seriálu spokojen.(30.3.2020)

 • bloom
  ***

  No celkem to jde, ale Gadgetova neteř Penny opravdu leze na nervy. Inspektor Gadget (český název Inspektor Šikula) má v sobě opravdu hodně ze svého kolegy Closeaua, ačkoli ten neměl všechny ty možné vynálezy (tím zase připomíná svého kolegu Juvea z Fantomase). Kontrast s Closeauem navíc v českém dabingu má další rozměr: Šikulu dabuje Stanislav Fišer, což byl jeden z jeho posledních dabingů před těžkou nemocí (poslední díly už ostatně ani nemluví).(26.2.2007)

 • martins
  ****

  Animovaný Closeau, začátkem 90.let společně s Hongkong Phoeye a Spartacusem seriál mého dětství. Pravidelné víkendové ranní sledování. Dodnes si pamatuji ty drápy dr. Drápa, jeho kocoura a díl v Amazonce. Ztřeštěný inspektor, více stroj než člověk, za pomocí vylepšených vynálezů(Helikoptéra, palice, deštník atd)bojuje proti zločinné organizací MAD vedené dr. Drápem, za tajné pomoci své neteře Penny a jejich psa Braina, který neustále mění převleky, Gadget je nikdy nedokáže odhalit a Braina neustále považuje za agenta Madu, naopak jejich agenty považuje za běžné občany. V roce 2000 šlo asi šest epizod na české kabelovce s dabingem pana Fišera, později vyšel nový otřesný dabing Řitky.(17.3.2017)

 • - Organizácia zločinu Dr. Pazúrova M.A.D. nikdy neprezradila pôvod svojho názvu. Najčastejšie sa ľudia domnievajú, že ide o skratku pojmov "Mean and Dirty" (Podlý a Špinavý), "Malevolent Agency of Destruction" (Nenávistný spolok ničenia), "Men Against Dogs" (Muži proti psom ). Podaktorí tvrdia, že nejde o skratku. (lmartinl)

 • - V pilotnej časti mal Inšpektor Gadget ešte fúzy, no v iných dieloch už ich nemá. Stalo sa tak na podnet spoločnosti MGM, ktorá podala sťažnosť na prílišnú podobnosť s Inšpektorom Clouseauom (1968). (lmartinl)

 • - Intro v pilotnom diele nájdeme čiastočne odlišné než v ďalších epizódach. Podobne je to aj pri záverečných titulkách (tam sú úplne iné). (lmartinl)