Seidžúši Bismarck

• Japonsko Seijūshi Bismarck (více)

Epizody(51)

V ďalekej budúcnosti ľudia začínajú kolonizovať planéty po celom vesmíre, čím budujú Novú Hranicu.
Na ochranu nových osadníkov a udržovanie poriadku na Novej Hranici bola zriadená inštitúcia Pozemná Kavaléria, vojenská organizácia, ktorá vedie armádu a flotilu lodí na ochranu Novej Hranice. Jej súčasťou je aj jednotka špeciálnych detektívov známych ako Hviezdni Šerifovia, ktorých úlohou je priamo v teréne prešetrovať zločiny a útoky cielené proti bezpečnosti Novej Hranice.
Hlavným nepriateľom Pozemnej Kavalérie a Hviezdnych Šerifov je rasa mimozemských tvorov známa ako Hmlisté bytosti alebo Outsideri, ktorí prišli do našej dimenzie, aby ju ovládli. Podnikajú útoky na osadníkov, ničia ich kolónie a unášajú ľudí, aby ich zotročili v lomoch a baniach. Outsideri sú technologicky vyspelejší, disponujú légiou gigantických bojových robotov s tajomnou palebnou silou, proti ktorej sú lode Kavalérie bezmocné.
Jedinou nádejou je prototyp novej vesmírnej lode Ramrod, ktorá sa dokáže zmeniť na silného bojového robota, rovnocenného súpera Outsiderov. Jeho posádku tvorí kvarteto hviezdnych šerifov: výborný strelec, jazdec a šermiar Saber Rider, automobilový pretekár Ohnivá Guľa, lovec zločincov Colt a konštruktérka Ramroda - April Eagle. (Kwaichi)

JohnnyD

Bez sentimentu sa tento seriál hodnotiť nedá. Svojho času som to pravidelne pozeral a potom som pobehoval po ulici a hral sa na Colta. Teraz to už síce taká pecka nie je, ale Colt je stále frajer a April je stále sexy - no a hlávna téma je strašne chytľavá :). Dej je strašný a celý nápad s westernovým pojatím sci-fi je otrasný, ale má to také krásne naivné čaro 80s. Tie farebne odlíšené kostýmy (bez nich by som to asi nepozeral :)), tie vesmírne lode, laserové pištole a veľkí roboti. Toto mi stačilo, aby som si tento seriál navždy zamiloval ... ()

werewolf69

Strašný nápad Sci-fi western:-). Päť hviezdičiek už len z Nostalgie, Pre užasnú titulnú pieseň ktorú si dodnes pametam, April:-), a Jessiho Blua. ()

Boomstick

Toto som zral hlavne kvoli tomu ze zeriem westerny :D Aj teraz po rokoch ked si to pozriem tak sa to da stale pozerat a som rad ze to pre mna neni len vec detstva :D ()

GodKnows

za 5* inak sa proste neda. S frajerkou sme zacali spominat co vsetko sme kukali ked sme bol malinky a toto je jeden z naj serialov 80tych rokov. Uvodna piesen je nenormalna pecka !!!!! ()

Bezmenny

Na tomto som odrastal. Na tieto postavičky sme sa hrávali... Zbožňoval som asi všetkých. Najviac, samozrejme Sabera. A práve nostalgicky spomínam na toho veľkého robota, na jeho súboje s "renegátmi" a (prekvapivo) víťazstvá dobra nad zlom. ()

teltri

Legendárny seriál, legendárna zvučka. Jeden z najlešpích ktoré sme po revolúcii pozerali ako piataci na nemeckých staniciach. Bolo to v nemčine a ja som to aj tak hltal - nechápem :) ()

backi

Seriál, ktorému 5 musím dať, pretože mi pripomína detské časy, keď som ho pozerával na RTL2, dennodenne prežíval so Saberom nástrahy nájazdníkov a sedel v kresle ako prikovaný:) Asi jediný animák, na ktorý by som sa s chuťou pozrel aj teraz a zaspomínal si...:) ()

Nostradamus6

Pro mě jeden z nejlepších animovaných seriálů 80tych let. Sledoval jsem to sice na "cizích" programech a vůbec tomu nerozuměl, přesto to byl pro mě supr seriál a do teď vzpomínám jak jsem u posledního dílu pomalu plakal, že už je to konec. Takže z nostalgie nemohu hodnotit jinak než za 5* ()