Země roku 2484 (E01) (epizoda)

Sci-Fi / Rodinný / Komedie

Československo / Francie / Švýcarsko / Západní Německo, 1983, 29 min

Komentáře uživatelů k epizodě (4)

"Hovoří CML, Centrální mozek lidstva. Nebezpečí! Ve hvězdném prostoru AL-36 propočten neznámý objekt směřující k Zemi." Tak takhle to začalo. Nebyla to žádná sláva. Jen se ukázal slon s ulitou, citrojap, amarouny, protestující delfíni a vybrali se členové Expedice Adam 84. Takže se pojďme vrátit 500 let v čase, šlohnout deník génia a nenápadně zmizet.(18.1.2017)

Je to perfektní první díl na který se dá koukat(7.8.2017)

Bezva úvod!!(17.6.2017)

1. díl: Moje postřehy chronologicky v díle ((moje poznámky a úvahy k postřehům)) .... Světelná sprcha, nebo co? ((žeby nějaká tělesná očista, v dalším díle zmíněno jakési tzv. labadování)) .... Soutěže v umění: Animace v soutěži o obrazech 19-20 stol. ((Švankmajerovo dílko :-) )) .... První generace umělců / telekinetiků 21. století - výtvarník Anderle a jeho Strom snů... Na Strom snů nepatří Citrojab (či Citrojap?) nebo Amaróny? .... Poplach 1. stupně - CML varuje - neznámý objekt ve hvězdném prostoru AL36 směřující k zemi .... ((jindy je zmíněn meteorit či kometa... zasáhne, pak zase, že mine Zemi - buď v tom měli zmatek filmaři nebo to byl chronologický vývoj pozorování odborníků budoucnosti a nebo to byly "jen" další omyly CML)) .... Zbláznil se CML nebo vy? CML varuje - neznámý objekt! .... 8:40 21.května 2484 .... 9:00 mimořádné zasedání světové rady .... Hvězdoplánen ((pouze zmíněn, jak vypadal není upřesněno, aspoň o tom nevím)) .... Kostýmy od Theodora Pištěka ((podle mne velmi, velmi povedené... jak jinak)) .... Od této chvíle propojena Rada obrany země a Rada obrany moří .... CML varuje před srážkou s neznámým objektem. Zemi sice mine, ale Země pak bude vychýlena ke Slunci nebo směrem od Slunce .... Evakuace a přemýstění lidí do míst k přežití i za cenu přelidnění oblastí .... Na řešení máme 177 dní, za 100 dní se kometa přiblíží a vše upřesníme .... Sledujte piktátory ((kulové obrazovky u sedadel v místnosti Rady obrany země)) .... Tlačítka byla z Lego kostek .... Dufy - jakési zvíře s chobůtkem a ulitou velikosti středního psa ((Dufy zřejmě jméno, nikoli rasa...)) .... Vyjádření delfínů k evakuaci v překladu krásné Emílie ((Prý byli při natáčení trochu agresivní - Emílie byla pro ně neznámý tvor)) .... Přichází akademik Richard ((v originálním prvním zpracování akademik Filip - viz hlavní komentář)) .... Obhajoba a představení díla Adama Bernaua ((za malého či velkého nepochopení přítomných)) .... Jednoduchý Bernaův princip, jak přesouvat celé kontinenty a světy by nám teď stačil, pokud vůbec existoval .... Naše zákony nedovolují měnit historii! .... Výběr členů expedice Adam 84 pomocí CML .... Kein Leo - technik - dále Emil Karas ((Také v roce 2484 se do techniky muselo občas praštit :-) )) .... Jacques Michell - lékař, narozen 2456, specializace na choroby minulosti - dále ing. Michal Noll .... Doktorův experiment rychlého vyléčení tehdejší chřipky .... Antichripin - rychlý lék proti chřipce .... Emilia Fernandez - zoolingvistka... - dále Kateřina Jandová ((a také kritička práce historika akademika Richarda)) .... Akademik Jan Richard ((v první originální verzi akademik Rudolf Filip)) .... CML akademika Richarda nedoporučuje, ale CML nemá právo měnit rozhodnutí Rady .... Historický záznam: rok 2034 - Adam Bernau přebírá Nobelovu cenu ((dnes to máme cca za 15 let, tak uvidíme :-) )) .... Skanzen akademie věd a muzeum Adama Bernaua .... 22. května 1973 se narodil Adam Bernau, zemřel po roce 2034 ((neupřesněno)) .... Humidace??? ((První díl jsem jako dítě neviděl, vždy mi nějak unikl, než jsem zjistil, že seriál běží. A ještě nebyla videa. A tehdy jsem si myslel, že Humidace byla vysvětlena v prvním díle (a nebyla) - žil jsem s tím nevysvětleným tajemným názvem ... a žiji takto dodnes))(25.8.2019)