Návštěvníci se podle plánu ubytují v místním hotelu jako geometři, kteří přijeli vyměřovat dálnici. Jejich sousedy tu jsou vyhořelí Bernauovi a představa, že má nablízku Adama, autora geniálních výpočtů, které zachrání ohroženou civilizaci budoucnosti, naplňuje akademika Richarda jistotou, že jeho vědecká expedice urychleně splní své poslání. Ale skutečnost je jiná. Adamův sešit s důležitými výpočty o přesunu kontinentů není k nalezení a přítomnost Návštěvníků budí v Kamenici nežádoucí pozornost. (Česká televize)

MM_Ramone

V roku 1983 bol natočený televízny seriál "Návštevníci" (Die Besucher). Vznikol pod režisérskou taktovkou Jindřicha Poláka. Je zložený z pätnástich samostatných, zhruba pol hodinových epizód. Je to rodinný komediálny sci-fi seriál, ktorý bol vo svojej dobe veľmi populárny. V poradí piata epizóda nesie názov "Hlavne nenápadne". Skupina vedcov z budúcnosti sa ubytovala v hoteli, v ktorom býva aj rodina Adama Bernaua. Keďže im vyhorel dom, tak prijali toto dočasné ubytovanie. Členovia expedície sú presvedčení o tom, že už čoskoro získajú zápisky o výpočtoch tohto mladého geniálneho matematika, pre ktoré prišli. Nie je to však také jednoduché. Veci sa komplikujú a návštevníci z budúcnosti začínajú na seba pútať nechcenú pozornosť. **** ()

Necrotongue

Za pět pěticípých to bylo hned potom, co proběhl nácvik příjezdu do hotelu a následná srážka s realitou. Na hotel U Lva (vlastně ještě U lva)  jsem se velmi těšil, protože jsem si moc dobře pamatoval, jak v roli jeho podlézavého odpovědného vedoucího exceloval Jiří Císler. Dnes jsem si to připomněl a byl to mocný zážitek. Jiří Císler a Josef Bláha byli tím nejlepším z páté epizody a já se už těším na další pokračování. / Poučení: Nepodceňuj přípravná školení. ()

Jara.Cimrman.jr

"Ten Váš archív můžeme klidně vyhodit. Všechno je jinak." Takže přichází na řadu improvizace. Nejsem na to sice odborník, ale souhlasím s tím, že heslo "Hlavně nenápadně" se nejlépe naplňuje při producírování po náměstí v oblecích s nivelační tyčí a stativem. Ovšem tohle mělo další vynikající atributy ve formě "filmového" příjezdu do hotelu, úplatků, amarounů, likvidátoru či automatického parkování. ()

• Ve scéně, kdy si příslušníci VB prohlížejí plot přeřezaný v minulém díle dědou Drchlíkem, jsou vidět panty, na kterých se desky plotu sklápějí. (sebesta)
  • Michal (Jiří Datel Novotný) rozdrásá peřinu a pokoj je plný peří, avšak v dalším záběru už je vše uklizeno a žádná peřina nechybí. (sator)
  • Ve scéně při příjezdu před hotel je vidět na straně Josefa Bláhy v malém bočním okénku kameraman. (ledofredo)