Akademik s Adamem uvízli v hladomorně hradu a už se zdálo, že akademik získá důležité výpočty, jenže malý Bernau začal trhat listy ze sešitu a dělat si z nich vlaštovky. Karasovi se konečně podaří získat televizní kameru Oko 2, která jeho vinou uvízla v botě hoteliéra. Zabudovat kameru v hotelovém pokoji Bernaů, jak nařídil akademik, už ale nedokáže. Otec Bernau ten nenápadný „napínáček" použije k upevnění pokojové antény. Návštěvníci, vědomi si toho, že stále budí nežádoucí pozornost, rozhodnou se splynout s okolím a účastní se místní tancovačky. Jen doktor Noll odmítne. Zalehne do postele, zapne si solarizátor a pročítá si soudobou lékařskou knihu. Tiše se raduje, že nepodlehl pokušení vystavit své zdraví nebezpečné potravě tohoto století. (Česká televize)

Necrotongue

Stejně jako v předchozím dílu plynul i tentokrát děj občas v pomalejším tempu, takže bych mohl osmou epizodu s klidem očtyřkovat, ale Josef Dvořák hrál Karase tak kouzelně, že bych mu to prostě nemohl udělat. Ty chvíle štěstí s kabanosem mezi vláčky byly naprosto úchvatné, Filipovy (Richardovy) organizační schopnosti se při odchytu papírových vlaštovek projevily naplno a o neutralizaci buchet už ani nemluvím. / Poučení: Na hradech bývá chladno. ()

Jara.Cimrman.jr

"27 programů a Vy byste ho chtěl vyhodit." Televizní programy z celého světa v barvě na černobílé televizi, to byla kdysi největší devíza tohoto dílu. Dneska už to tak nevyzní, ale když si mohl divák vybírat z jednoho a odpoledne ze dvou programů, tak tento vtípek dokázal řádně ocenit. Taky obava z jídla stojí za to. Ovšem procházení po historických budovách mě moc nebavilo, což může Světové radě dosvědčit třeba Oko 3. ()

• Fiktivní hrad Krocmberk je Pernštejn. (sator)