Kdo přežije: Austrálie (TV pořad)

Survivor: The Australian Outback

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní

USA, 2001, 60 min

Austrálie je jedna z nejlepších sérií vůbec. Úžasní soutěžící postupně rozehrávají nebezpečnou hru, která je může smést stejně, jako jejich soupeře. Všechno to skončí jinak, než se na začátku zdá a to je perfektní. S vítězem jsem tak spokojen nebyl, ale to je pouze můj osobní názor. Let´s go Ogakor, Let´s go Amber... :-))(6.5.2008)

OBSAHUJE SPOILERY Kucha vs. Ogakor, aneb tým dobrosrdečných naivů co všichni táhli za jeden provaz vs. tým mazaných sviní a tupých kovbojů. No, jednoho tupého kovboje. Víceméně mírumilovné žití ve kmeni Kucha narušovala akorát příležitostná hádka vegetariánky Kimmi a hlučné trenérky Alicie o zabíjení slepic, proto Kucha vcelku výrazně drtila disharmonický Ogakor. Tam mrška Jerri vytvořila alianci čtyř sestávající z ní, ňoumy Mitchella, miloučké tiché Amber (oh my god, it is soooo good!!!) a namyšleného svalouna Colbyho, hezky manipulovala, obvinila Kela, že žvýká sušené hovězí, pak vyřadila nejstarší členku Maralyn.. Měla rozehranou fajn hru, kterou ale překazila Tina, sympatická mamina, které se nelíbilo, že neomalená Jerri vládne kmeni, a tak s Keithem přesvědčila Colbyho, aby se místo toho přidal k nim, což tupoun Colby pochopitelně udělal. Potom Jerri polil kýblem vody, hodil s ní na zem z asi dvoumetrové výšky a při soutěži jí řekl, že se má jít oběsit. Gentleman za všechny prachy. S Mitchelem pryč a v situaci Ogakor 5 vs. Kucha 6 se zdálo, že Ogakor se všemi jeho zajímavými osobnostmi bude rozmetaný, na(ne)štěstí vůdce Kuchy Michael spadnul do ohně a musel být evakuován, takže došlo ke sloučení 5 vs. 5 a sebekontrolující se Ogakor dokázal využít situace a přelstít Kuchu. Pak už víceméně šlo jen o hru Tiny, která rozhodla, že první půjde Alicia, která holt byla velkou hrozbou. Potom přišel podraz na Jerri (ouvej), který zosnovala, protože chtěla ve hře déle udržet sluníčko Elisabeth a tatíka Rodgera. Potom už přišlo jen odstřelování kachen na střelnici, a ve finále proti sobě stáli mastermind Tina a atlet Colby, naštěstí porota rozhodla správně. Vítěz: 4* - nenápadnější osobnost než vítěz první, tišší strategie, ale po celou dobu hra pevně v rukou a zasloužilá výhra. TOP 20: Jerri Manthey. Oblíbenci: Tina Wesson (ocelová magnólie), Rodger Bingham (dobrosrdečný tatík), Elisabeth Filarski (tehdy ještě normální...), Amber Brkich (modrooká liška)(20.7.2007)

Nová várka příběhu reálných televizních trosečníků, tentokrát z australské buše. Znovu se podařilo vyselektovat pro soutěž zajímavé typy, tentokrát navíc není nouze ani o nečekané zvraty, v nichž televize prsty neměla (živelné pohromy, náhlé zranění jednoho ze soutěžících atd.). P.S.: Kdo vydržel pouhé dva díly, nemá ani nejmenší ponětí, o co běží.(19.5.2003)

Spoilery!! Opět za 5* :) .. Jedno z nejhezčích prostředí, kde se kdy Survivor natáčel - to na úvod :). Ted k soutěžícím, začnu Colbym :), rozhodně mě zaujala jeho fyzická zdatnost, ale to je asi vše - vítězství jsem mu opravdu nepřála, ale pamatovat si ho budu navždy.Maralyn, vtipná starší žena, která vypadla brzy a neférově. Jerri , tá mě štvala odzačátku do konce, modlila jsem se, ať už konečně vyletí, i když v posledním díle když mluvila tak se objevila lítost. Vítězka Tina se mi líbila odzačátku, takže jsem byla velmi spokojená, má opravdu můj obdiv jak se do konce propracovala.Michael byl podle mě velký blázen, což svědčilo o jeho činech co se týče jídla. Jeho zranění patří k nejdramatičtějším okamžikům všech Survivorů. Alicia byla podle mě velice silná žena (na úrovni Stephanie z Palau), škoda že odešla tak brzy (na její mávání prstem budu pamatovat taky ještě velmi dlouho :D). Další perfektní okamžik byl, když Rodger skočil z útesu a přitom neuměl moc plavat, perfektní a má taktéž můj obdiv. Nicka byla taktéž škoda, pár jeho okamžiků fakt nezapomenu. Nakonec vegetariánka Kimmi, co říct, snad jen že byla alespon sranda..Ostatní vyjmenovávat nebudu :). Perfektní řada, která měla co do sebe a jeden z nejlepších závěrečných dílů, jaký jsem kdy viděla.Oblíbenci: Tina, Alicia, Kimmi, Maralyn, Nick. Neoblíbení: Colby, Amber..(23.5.2013)

Je sranda se podívat na 20 sérii survivora a pak třeba na druhou a pozorovat ten rozdíl, kdy ve druhé sérii jsou na sebe ještě lidi hodní, skoro se tu netaktizuje a pojem "blindside" kterej v posledních sériích slyšíme častěji než třeba "rýže", se tu nevyskytuje vůbec.. No.. každá TV show se mění.. i tahle.. k lepšímu nebo k horšímu? to je otázka..(11.12.2011)

• - Soutěžící Colby Donaldson si z potápění kousek Velkého barierového útesu odnesl suvenýry, což je přísně zakázáno jak místními zákony, tak se zákony ohledně světového dědictví UNESCO. Vše se nakonec urovnalo veřejnou omluvou producenta show Survivor. (Hidan)

• - Jediná série, která se natáčela 42 dní. Ostatní zabraly 39 dní. (BLANIK.)

• - V této sérii došlo k první zdravotní evakuaci soutěžícího, a to když Michael Skupin omdlel, spadl do ohně a utrpěl vážné popáleniny. (Hidan)