Kdo přežije: Austrálie (TV pořad)

Survivor: The Australian Outback

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní

USA, 2001, 60 min

Na rozdíl od první série už tu nebyla strategie vnímána jako sprosté slovo. Vítěz mě dost nepříjemně překvapil, ale jinak je Austrálie moc podařená. I když oproti novějším řadám jsou soutěže až směšně snadné a přesto to soutěžící zvládají nějak hůř. Vtipné bylo stavění tábora dvakrát na stejném místě v suchém korytě řeky, kam se samozřejmě po dešti voda vrátila a trosečníky vypláchla.(8.2.2012)

V Australské sérii není nouze o opravdu parádní momenty způsobené převážně přírodou, ovšem herně je stále v počátcích a poprvé se je celá soutěž významě ovlivněna zraněním. To a celková strategie "kdo si to nejvíc zaslouží" je pro mě asi největším zklamáním, které sráží tuto sérii dolů. Jsou tu rozhodně sympatičtí hráči a vítěz opravdu hru dokázal celkem solidně držet ve svých rukou, ovšem i tak pro mě slabší než Borneo. oblíbení hráči: Jeff, Elisabeth, Keith(20.8.2012)

OBSAHUJE SPOILERY Kucha vs. Ogakor, aneb tým dobrosrdečných naivů co všichni táhli za jeden provaz vs. tým mazaných sviní a tupých kovbojů. No, jednoho tupého kovboje. Víceméně mírumilovné žití ve kmeni Kucha narušovala akorát příležitostná hádka vegetariánky Kimmi a hlučné trenérky Alicie o zabíjení slepic, proto Kucha vcelku výrazně drtila disharmonický Ogakor. Tam mrška Jerri vytvořila alianci čtyř sestávající z ní, ňoumy Mitchella, miloučké tiché Amber (oh my god, it is soooo good!!!) a namyšleného svalouna Colbyho, hezky manipulovala, obvinila Kela, že žvýká sušené hovězí, pak vyřadila nejstarší členku Maralyn.. Měla rozehranou fajn hru, kterou ale překazila Tina, sympatická mamina, které se nelíbilo, že neomalená Jerri vládne kmeni, a tak s Keithem přesvědčila Colbyho, aby se místo toho přidal k nim, což tupoun Colby pochopitelně udělal. Potom Jerri polil kýblem vody, hodil s ní na zem z asi dvoumetrové výšky a při soutěži jí řekl, že se má jít oběsit. Gentleman za všechny prachy. S Mitchelem pryč a v situaci Ogakor 5 vs. Kucha 6 se zdálo, že Ogakor se všemi jeho zajímavými osobnostmi bude rozmetaný, na(ne)štěstí vůdce Kuchy Michael spadnul do ohně a musel být evakuován, takže došlo ke sloučení 5 vs. 5 a sebekontrolující se Ogakor dokázal využít situace a přelstít Kuchu. Pak už víceméně šlo jen o hru Tiny, která rozhodla, že první půjde Alicia, která holt byla velkou hrozbou. Potom přišel podraz na Jerri (ouvej), který zosnovala, protože chtěla ve hře déle udržet sluníčko Elisabeth a tatíka Rodgera. Potom už přišlo jen odstřelování kachen na střelnici, a ve finále proti sobě stáli mastermind Tina a atlet Colby, naštěstí porota rozhodla správně. Vítěz: 4* - nenápadnější osobnost než vítěz první, tišší strategie, ale po celou dobu hra pevně v rukou a zasloužilá výhra. TOP 20: Jerri Manthey. Oblíbenci: Tina Wesson (ocelová magnólie), Rodger Bingham (dobrosrdečný tatík), Elisabeth Filarski (tehdy ještě normální...), Amber Brkich (modrooká liška)(20.7.2007)

Drhá série mě hodně překvapila. Nejen že změna prostředí byla hodně znát, ale sešla se i vcelku zajimavá banda, kterou postihlo mnoho nečekaných věcí, které si myslím že měly hodně vliv na průběh hry. Poslední dva finalisté byli opravdu chytří, ale oproti první sérii hráli zcela jinak a tak pro někoho může být tato série nudnější, protože se zde tolik neintrikuje a většina hráčů to nehrála s takovým nasazením oproti například R. Hatchovi.(25.1.2012)

Za sebou už mám většinu sérií, takže je snadné porovnávat a Austrálii rozhodně řadím do TOP 10. Je to úplně odlišná série od všech nastávajících. Je to série o skupince sympatických lidí, kteří spolu neskutečným způsobem trpí. Strategie jde téměř stranou a lidi si tam navzájem pomáhají a bojují s hladem i neustálým deštěm. Všem z posledních šesti lidí jsem to přál. Zamiloval jsem si hlavně Elisabeth, je to nádherná hodná holka a pro mě asi nejsympatičtější postava Survivora vůbec. I kvůli ní si zaslouží Austrálie 5 hvězdiček.(26.4.2012)

• - Polovina soutěžících (osm) později hrála v dalších sériích. Žádná jiná série s nováčky nemá takové zastoupení v počtu navrátilců. (Zix.)

• - Od této série je vyhlášení vítěze a následný reunion vysílaný živě. (Zix.)

• - Jediná série, která se natáčela 42 dní. Ostatní zabraly 39 dní. (BLANIK.)