Velkovlak (TV seriál)

Big Train

Komedie

Velká Británie, 1998, 12x30 min

Big train je prostě tak stupidní, až se stává dokonalým, lépe to snad popsat nelze. Musím uznat, že tvůrci tohoto seriálu mají hodně šílený smysl pro humor a ne každému se asi bude zdát dobrý. Já se ale u většiny scének směji jako malá. :) http://www.youtube.com/watch?v=Zv1w9bg3bMM(23.6.2013)

Velkovlak se stal již při prvních minutách první projekce mou srdcovkou. Sám hlásá inspiraci a návaznost na MPFC, z kterého mohutně čerpá (rozuměj nevykrádá). Jako každý sitcom obsahuje slabší scénky, jenže se jedná opravdu o nevšední kousek ( po dlouhé době konečně systém místy souvisejícně-nesouvisejících scének a gagů). A tento nevšední kousek v sobě má spoustu momentů, kde mi slzy smíchu tekly proudem a to i při dalších zhlédnutích několikráte za sebou. Je to prostě humor mého srdce, který tam navždy zůstane a já e na to budu chtít dívat znovu a znovu(13.10.2007)

Až po půl roce jsem zjistil, že to je nástupce Montyho Pythona. Díl po dílu postupně uvadá v komičnosti, ale přesto se tam najde něco k zasmání. Klasikou se souboj v zírání, který je výborně animovanej a perfektně namluvenej. BBC dokáže opravdu vytvářet perfektní komedie. Policajt, který má strach je výbornej a to bych mohl mluvit dál a dál.(25.4.2004)

• easaque

srovnáni s Monty Pythonem je docela přemrštěné, i když díky animovaným vložkám se o to snaží. Viděl jsem jen první sérii a podle ní si troufám hodnotit. Objevují se tu opět scénky na jedno téma, ale s různou variací v dalších dílech. Bohužel kvalita humoru je dost kolísavá a většinou mi to ani moc vtipné nepřišlo, ale i tady se semtam nějaká perlička najde. Nakonec jsem se rozhodl jen pro silnější 2*, protože mě první série nenavnadila na sledování dalších - třeba časem změním názor. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](7.2.2013)

Videl som zatial iba prvú sériu a po prvých dvoch dieloch som tu mal dokonca hodnotenie 5 hviezd. Lenže kvalita klesá. Aby som bol presný, prvé dve epizódy vážne bomba, ale ostatné tak o dve triedy horšie. Ja som ale človek pomerne prispôsobivý - hlavne keď chcem byť - a po tých prvých dvoch častiach som vážne chcel. Viac menej schválne som im odpúšťal menej vtipné veci, ktoré v podstate vypĺňali čas medzi svetlejšími scénkami. A s trochou potrebného nadhľadu a s trochou prinútenia samého seba, som potom videl v lepšom svetle aj slabšie chvíle. Popravde, jediné, čo mi až tak vtipné nepripadalo (nech som sa snažil jak som chcel), boli tie očné súboje, komentátori občas zadelili slušné hlášky, ale inak sa mi celý ten nápad s majstrovstvami rýchlo opozeral.... Aj napriek účasti mnohých vrcholových osobností, tejto náročnej disciplíny . :))(11.2.2012)

• - Pilotní epizoda režírována Chrisem Morrisem nikdy nebyla vysílána v plném rozsahu, některé scénky jsou rozděleny do ostatních epizod. (PußyMagnet)

• - Oceněno jako "Best 'Broken Comedy' Show" na British Comedy Awards v roce 1999. (PußyMagnet)

• - Píseň "Big Train" byla nahrána Maxem Gregerem a jeho orchestrem. (PußyMagnet)