poster

Rockmánie

 • USA

  Stöned Age, The

Komedie / Hudební

USA, 1994, 90 min

 • Fifer
  ****

  Už druhý pokus scenáristy Riche Wikese vykreslit rockové dospívání. A tentokrát ještě o fous lepší než Glory Daze. Film je komerčnější (hodně připomíná Waynův svět), takže sklouzává do klišé. Máme tu dvě dívky: hezká ale hloupá, a její méně hezká kamarádka (nebo sestra, už nevím). Asi chápete, kam to směřuje. Ano, přesně tam, aby si hrdinové uvědomili, že pravý poklad je tam uvnitř. Ale když zapomenu na tohle hlavní klišé, tak je film překvapivě realistický. Borci jsou nadržení a předvádějí se jeden před druhým, silnější pes...však víte co. O vztahu k drogám a alkoholu ani nemluvě, ten je vykreslen parádně. Nejsme fanda Blue Öyster Cult, ale i tak mi soundtrack nevadil. Byl příjemný.(9.9.2019)

 • Mr.Apache
  ***

  Jedna teenagerovská noc na americkém maloměstě 70. let, nahlížená pokřivenou optikou let devadesátých. Vše vydatně proloženo fekálně-humusoidními fórky a natuplými hláškami... ALE..! Rock 'n' roll je mocná čarodějka, a filmu, v němž se tolikrát zmiňují Blue Öyster Cult, prostě nemohu dát úplně špatné hodnocení. Navíc mám dojem, že to v tričku BÖC nikdy nikomu neslušelo tak, jako Renee Allman v tomto filmu.(4.6.2013)

 • klukluka
  ***

  Ty voe, 77% :)))). Na to koukaj jen metloši a sázej tomu z nostalgie plný hvězdokupy. Objektivně není ten film nic moc. Ale je to prdel, to uznávám. A uvědomil jsem si díky tomu, jakej je rozdíl mezi mládím a tou břečkou, kterou se už nějakou dobu brodím. Ta bezstarostnost je okouzlující. Ale ne zase do té míry, abych tomu dal víc než tři. A to už v tom je nejmíň jedna za tu bloncku. Ta byla uhmmm...fakt libovoučká. A nečapla se. Měla to zkusit u nás. Tady by udělala štěstí. Někoho musela něčím fakt fest krknout, když si od nějakých třiatřiceti v podstatě neškrtla. :(((17.6.2015)

 • darkrobyk
  *

  Naprosto otřesná trapárna s dabingem, který to všechno doprasil. Kdysi mi tenhle film unikl a jak vidím, žádná škoda to nebyla. Nekončící nudné dialogy, které asi mají být vtipné. Jenže do úvodních titulků zapomněli napsat: sjeďte se nebo zbořte se, jinak to nezvládnete. ,,Teď nám určitě močí do zásobníku na led!" ,,To ne, by si nedovolili..." Nojo, močí, jenže já smíchy ze židle nepadám. Chtěl jsem dát odpad, nakonec jednu hvězdu za blondýnu, respektive za tělo, jinak klasická blbka, ale hlavně za muziku (nějak jsem si naivně myslel, že bude hřmotit celý film) - Black Sabbath, BÖC, Ted Nugent, Focus, T.Rex, Deep Purple...(28.4.2014)

 • dr.fish
  ***

  Tak úplně vlastně nevím, co že jsem to vlastně viděl. Rockeři to určitě nebyli. Možná parodie? Nevím. Pokus o vykreslení mladé rockerské generace nezletilců - asi. Nicméně jsem dokoukal. Celkově mi ty vztahy přišly dost podivné, takhle to prostě nefungovalo. No nic, výkřik do tmy to ale nepochybně byl. 60%(18.4.2017)