poster

Rockmánie

 • USA

  Stöned Age, The

Komedie / Hudební

USA, 1994, 90 min

 • Fifer
  ****

  Už druhý pokus scenáristy Riche Wikese vykreslit rockové dospívání. A tentokrát ještě o fous lepší než Glory Daze. Film je komerčnější (hodně připomíná Waynův svět), takže sklouzává do klišé. Máme tu dvě dívky: hezká ale hloupá, a její méně hezká kamarádka (nebo sestra, už nevím). Asi chápete, kam to směřuje. Ano, přesně tam, aby si hrdinové uvědomili, že pravý poklad je tam uvnitř. Ale když zapomenu na tohle hlavní klišé, tak je film překvapivě realistický. Borci jsou nadržení a předvádějí se jeden před druhým, silnější pes...však víte co. O vztahu k drogám a alkoholu ani nemluvě, ten je vykreslen parádně. Nejsme fanda Blue Öyster Cult, ale i tak mi soundtrack nevadil. Byl příjemný.(9.9.2019)

 • dr.fish
  ***

  Tak úplně vlastně nevím, co že jsem to vlastně viděl. Rockeři to určitě nebyli. Možná parodie? Nevím. Pokus o vykreslení mladé rockerské generace nezletilců - asi. Nicméně jsem dokoukal. Celkově mi ty vztahy přišly dost podivné, takhle to prostě nefungovalo. No nic, výkřik do tmy to ale nepochybně byl. 60%(18.4.2017)

 • fibur84
  *****

  I přes otřesný dabing (který připomíná dabing německého porna Helmut opravář komínů) se jedná o jednu z nejlepších komedií, kterou jsem kdy viděl. Výborné hlášky a scénky dokreslují atmosféru tohoto zapadákova, kde se celý děj odehrává. Můžu jej vidět klidně opakovaně a neomrzí. Nemohu jinak než pět hvězdiček.(29.12.2013)

 • Mr.Apache
  ***

  Jedna teenagerovská noc na americkém maloměstě 70. let, nahlížená pokřivenou optikou let devadesátých. Vše vydatně proloženo fekálně-humusoidními fórky a natuplými hláškami... ALE..! Rock 'n' roll je mocná čarodějka, a filmu, v němž se tolikrát zmiňují Blue Öyster Cult, prostě nemohu dát úplně špatné hodnocení. Navíc mám dojem, že to v tričku BÖC nikdy nikomu neslušelo tak, jako Renee Allman v tomto filmu.(4.6.2013)

 • klukluka
  ***

  Ty voe, 77% :)))). Na to koukaj jen metloši a sázej tomu z nostalgie plný hvězdokupy. Objektivně není ten film nic moc. Ale je to prdel, to uznávám. A uvědomil jsem si díky tomu, jakej je rozdíl mezi mládím a tou břečkou, kterou se už nějakou dobu brodím. Ta bezstarostnost je okouzlující. Ale ne zase do té míry, abych tomu dal víc než tři. A to už v tom je nejmíň jedna za tu bloncku. Ta byla uhmmm...fakt libovoučká. A nečapla se. Měla to zkusit u nás. Tady by udělala štěstí. Někoho musela něčím fakt fest krknout, když si od nějakých třiatřiceti v podstatě neškrtla. :(((17.6.2015)