poster

Jam (TV seriál)

Komedie / Horor

Velká Británie, 2000, 6x25 min

 • PetrPan
  ****

  Pokud o schůzce s ženou svých snů uvažujete jako o romantické večeři při svíčkách spojené s jemným flirtováním a možná i víc..JAM pro vás není. Pokud se cítíte nepatřičně ve společnosti člověka vyprávejícího trapné vtipy ..JAM pro Vás není. Pokud Vás pohorší pohled na dětskou rakvičku v igelitovém sáčku nebo se neumíte smát cizímu neštěstí..JAM Pro vás není. JAM je pro ty, kteří nemají smutnou životní zkušenost, prosím Vás , vy co Vám někdo umřel, umírá, je nemocný, unesli Vám děti nebo Vám srazili kočku dejte od toho ruce pryč ! Všichni ostatní, tj. ti kteří si dívku svých snů představují v předklonu, nahou, zpocenou a chtivou, řehtáte se trapným vtipům na celé kolo a rakvička v sáčku Vás maximálně lehce překvapí ( mluvím o filmu sakra !) neváhejte a vstupte..(17.5.2013)

 • Splasher
  *****

  Nechápete? Tak to je v naprostém pořádku. ___ Blue Jam běžel na BBC Radio 1 v pozdních nočních hodinách, přesto si svojí originalitou rychle vydobyl kultovní status a dokonce vyhrál Sony award. Channel 4 pak díky Morrisově produkci vytvořil i televizní verzi pod názvem Jam (v remixu Jaaaaaam). ___ Vznikl tak bezesporu ten nejvíce postmoderní seriál, co kdy běžel na TV obrazovkách. Není divu, protože kombinace Morris + surreálno + černý humor + ambientní muzika je vysoce nebezpečná. A navíc je podpořená hraním Heapa, Eldona, Canna a Davisové. Morrisovy představy pak dávají za pravdu termínu tekutá modernita. Ani se nedivím, že i Linehan se přes svojí spolupráci od Jamu docela distancuje. ___ Christopher Morris. Tolika lidmi nenáviděný a ještě více lidmi respektovaný. Když už dá jednou za rok někomu rozhovor, tak si z něj utvoří totální srandu. Drží se celou dobu v ústraní u svých projektů, aby pak přijal nabídku Linehana na roli ředitele v IT Crowd. Kterou i navzdory popularitě první série zakončí jak jinak, než výskokem z okna. ___ Jam rozhodně nemůžu doporučit. Nálepka 18+, kterou okamžitě dostal, totiž není dostačující. Na tohle se musíte mentálně připravit, ať už se nacházítte v jakkékoli fázi vašeho života. A čekejte i nemožné. Pokud by vás přece jen odradil už hned první skeč, najděte si aspoň na Youtube klipy s názvy Mr. Lizard, Suicide with an escape clause, 20 Benson and Hedges a Jam - Funeral (aka Odejít na vrcholu). Kvalitnější humor totiž asi jinde neuvidíte. ___ Na DVD najdete i jednu drsnou scénku s umělým smíchem: http://www.youtube.com/watch?v=ITHw4nJY6s4 ___ Personal Note: Mé hodnocení je podobné jako u Mighty Boosh nebo Peep Show - je tam hodně mínusů, za které u jiných filmů/seriálů srážím, ale ty klady a celková propracovanost bohatě převyšuje konkurenci.(15.12.2011)

 • dezorz
  ****

  Anglicky humor je dobry hlavne kvoli istej davke surealna, ktora je podana vacsinou vaznym sposobom a humor vznika kontrastom vaznej hluposti s vaznou realitou. JAM ide v tomto este dalej, mozno najdalej ako sa da. Upednostnuje surealno pred humorom, je to vlasnte jedno velke surealno. Tak velke, silne, ze nic ine sa don uz nezmesti. a humor? je tam? ani nie, ale neznamnea, ze sa na tom neda smiat.(23.11.2007)

 • Sarkastic
  *****

  „Je pro mě těžké začít s lidmi rozhovor. Jen si představuju, že je budu nudit. No ale nemůžu nudit někoho, kdo potřebuje mou pomoc. Tak jsem začala vytvářet situace, kdy mě lidé potřebují…“ Po Ajťácích a Brass Eye (spolupráce Morrise a Linehana) u mě byla jistá očekávání, ale sekl jsem se. Jam je dost hraniční (což naznačí už úvody epizod) a záleží na nátuře diváka, kolik toho (ještě) snese. Jeho humor je černočerný, absurdní, morbidní, cynický a zvrácený. Obraz, zvuk a hudba se zas dají místy označit až za halucinogenní. Jam tak jistě NENÍ pro všechny (a pokud se u něj povětšinou smějete jako já, jste nejspíš na nejlepší cestě do pekla…). I když ani mně nepřišlo vtipné úplně vše, ačkoli za slabší považuju paradoxně některé z těch méně „zvrhlých“ scének. Objektivně má tenhle počin tak na 4*, ale za originalitu a průkopnickost (díky nimž vypadá většina komediálních seriálů vedle Jamu „přizdisráčsky“) to bude plná palba. „Je mi to líto, tohle se mi neříká snadno, ale váš stav je velmi vážný.“ - „Cože?“ - „Vy si to teď neuvědomujete, ale jste v kómatu.“(10.8.2016)

 • playboxguest
  ****

  Máš-li dojem, že není nic špatného na tom poskytnout svou retardovanou sestru k sexuálním hrátkám výměnou za slušný dům, a přijde-li ti přitom v pořádku, že tu mrtvolu v obýváku odklízí šestileté děvče, neshledáváš-li nic podezřelého na tom, že ti od té doby, co byl na návštěvě pan Lizard, lezou z televize ještěrky, zveš-li instalatéra, aby oživil tvé mrtvé batole, nebo máš jen pocit, že se ze všeho dostaneš čtyřiceti skoky z balkónu v prvním patře...then Welcome... Pořád nemůžu přijít na to, jestli z toho ve větší měře sálá humor, nebo čistá deprese. Ať už je to jakkoliv, nemůžu se odtrhnout a neptejte se proč, protože moje odpoveď by nebyla ani zdaleka tak absurdní jako zdejší scénky, ani zdaleka tak podmanivá jako hudba hrající v pozadí, a už vůbec né tak precizní jako herecké výkony všech zúčastněných. Mám z toho v palici pěknou marmeládu a překypuje ve mně dvojí chuť, chci se zabít a zároveň se nemůžu přestat smát. Jako by David Lynch chodil na kafe s Monty Pythony. Pátou hvězdu nedávám z jediného důvodu - za dvě hodiny je po všem a to je sakra škoda. 90%(6.5.2013)

 • - Seriál vznikl na základě rádiového pořadu BBC Radio 1 „Blue Jam“ z let 1997 až 1999. (Splasher)

 • - Ve skeči "Thick People" z první epizody je přímo za herečkou Julií Davis vidět zvukař držící mikrofon. V témže záběru je o chvíli později vidět i kamera s kameramanem. (DareDeer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace