dr.horrible

Zasa raz variácia na Dickensa. Ako komédia dobré, niekedy aj dlhšie vypointované vtipy, čo je cool, je to zábavne a dobre napísané. Obzvlášť sa mi páčili scény so Sunitou Mani. Ako muzikál utrpenie; tak ako mám máločo rád, ako sú dobré muzikály, tak máločo tak neznášam, ako tie zlé. Váčšina songov (a že ich je) ide stále v jednom rytme, nikto sa ani nepokúšal vymýšlať nové melódie, prakticky sa len recituje do stereotypnej hudby. Jediná zapamätateľná pesnička je Good Afternoon. Ferrell a Reynolds hrajú svoj štandard a teda to, čo od nich každý čaká. Octavia Spencer by už nemala nikdy nikde hrať a navždy sa zamknúť niekde v pivnici, aby sa na ňu ludia nemuseli dívať. Deti v pohode. Klasika z toho nebude, lebo je to prefabrikát. Ja osobne ešte risknem nové Christmas Story, inak sa cez Vianoce budem zaoberať klasikou, teda tou novodobou. Mrázik na Ukrajine kradne práčky, Popoluška je mŕtva. Čiže opäť Kevin McAllister a po novom Last Christmas. ✌️ ()

ywo666

Uff toto islo mimo mna. Bol som donuteny to pozerat bez toho, aby som vedel ze to je muzikal. A hudobno-tanecna zlozka ma extremne obtazovala. Inak nemuzikalove pasaze su relativne ok. Ferrell aj Reynolds hraju svoj standard a spolu sa celkom doplnaju. Spracovanie 100x ohraneho Dickensa je celkom dobre a napadite. Uz som videl aj horsie vianocne filmy. Hrane casti bez hudby a spevu su tak na 3 mozno 3 a pol*. Vysledne ale davam len dve. ()

moviefreak

Čakal som otravnú komédiu, v ktorej hra Reynolds Reynoldsa a Ferrel Ferrela... A dostal som viac ako fajn komédiu, ktorá je pre Vianoce to, čo bol pre hráčov Free Guy. Film originálny, častokrát temný, s mega rozpočtom, a áno obaja chlapci hrajú opäť samých seba, a vôbec mi to nevadilo. Lebo tento krát humor, a otravnosť 50/50 čo je úspech 😅 Buď už na mňa začali pôsobiť Vianočné reklamy alebo neviem... ()

JohnCZ

Přiznám se, že Dickens a jeho Vánoční koleda je jedna z věcí, které příliš nemusím, ale tato moderní muzikálová variace je vlastně dost fajn. Vypadá to draze, je to místy dost vtipné a má to hezkou pointu v tom, že nikdo není dobrý ani zlý, ale že člověka utváří vlastní rozhodnutí a malé skutky. Muzikálová čísla jsou taky slušná jízda, hudebně spíš průměr, ale tanečníci jedou na doraz a je to celé tak hezky muzikálově vyumělkované, byť po emoční stránce tomu ještě něco málo chybělo. ()

Aljak

Vzhľadom na relatívne priemerné hodnotenia som nemal žiadne veľké očakávania. Ale napokon ma tento film veľmi milo prekvapil. Skvelé herecké obsadenie, úžasný vizuál s vydarenou výpravou, a celkovo ten ironicý štýl - to bolo všetko, čo tento film ťahalo vpred. K tomu skvelé sarkastické hlášky a vtipné dialógy, a v neposlednom rade vydarené aj po muzikálovej stránke. Takže celkovo som mal z toho vysoko nadpriemerný pocit. Will a Ryan boli výborní, a popri nich celkom potešilo aj obsadenie Sunity Mani. Avšak, neviem si akosi vysvetliť tie priemerné hodnotenia - jedine, že by niekto nepoznal legendárnu poviedku A Christmas Carol od Charlesa Dickensa, vtedy by som to asi nedokázal plnohodnotne oceniť ani ja. Našťastie, Dickensove dielo poznám a aj som ho čítal, takže kopa odkazov mi rozhodne neunikla - za mňa teda plných 5*! ()

• Na vánočním večírku se Duch Vánoc (Will Ferrell) setkává s návštěvníkem večírku převlečeným za skřítka Buddyho. Will Ferrell je známý především díky roli této postavy v klasickém vánočním filmu Vánoční skřítek (2003). (sh3riff)
  • Ducha budoucnosti (smrtka) hraje Loren G. Woods, v postsynchronech mu však hlas propůjčil Tracy Morgan. (sh3riff)