ywo666

Uff toto islo mimo mna. Bol som donuteny to pozerat bez toho, aby som vedel ze to je muzikal. A hudobno-tanecna zlozka ma extremne obtazovala. Inak nemuzikalove pasaze su relativne ok. Ferrell aj Reynolds hraju svoj standard a spolu sa celkom doplnaju. Spracovanie 100x ohraneho Dickensa je celkom dobre a napadite. Uz som videl aj horsie vianocne filmy. Hrane casti bez hudby a spevu su tak na 3 mozno 3 a pol*. Vysledne ale davam len dve. ()

sedm.1

Spirited je vánoční muzikál, který se tedy v budoucnu klasickou vánoční podívanou, asi právem, zřejmě nestane, tím ovšem nechci tento rozverný zážitek jakkoliv shazovat, jen si nejsem prostě úplně jistý, že se jedná o film pro masy. Přece jen se totiž jednak jedná především o muzikál, což není žánr, který by až tak přitahoval davy, a jednak ani celá ta zápletka a její zpracování není úplně výhra, nicméně opakuji, nemyslím tento svůj úvod jako hanění tohoto filmu, jako spíš upozornění, že se jedná spíš až o netradiční podívanou, než o klasický hladový přímočarý tah po úspěchu a všeobecném vstřícném diváckém ohlasu. Každopádně, u mě si svůj účel Spirited ale splnil, jelikož svůj výsledný dojem bych nejvýstižněji označil asi jako příjemně strávený čas s mile přiblblým úsměvem na tváři, což považuji za pěkné a za úspěch. A čím toho bylo dosaženo? Tak asi především (nejen) ústřední hereckou dvojicí velice výrazných hvězdných pánů, kteří už mnohokrát dokázali, že se o pořádnou zábavu dokážou postarat spolehlivě a zde to v podstatě jen potvrdili, mezi chlapci to jiskří, jsou vtipní, jsou záživní, je na nich vidět, že si natáčení užívali a dokázali to přenést i na mě, ale i ostatní postavy a jejich herečtí představitelé tu působí velice pozitivně, zábavně, takže v tomto ohledu určitě palec nahoru. Co se pak týče písniček a s nimi spjatými hudebními výstupy, tam to bylo trochu jak na houpačce, ale zhruba tak dvě tři doslova hitovky by se tam najít dali, jinak spíš takový průměr, ovšem ony zmiňované výstupy, ty byly moc povedené, choreograficky pestré a trochu ve mně vyvolávaly vzpomínky na jiný, mnou absolutně zbožňovaný, muzikál, Největší showman, což mi udělalo velkou radost. Zápletce bych pak mohl vytknout snad jen chvílemi zbytečné natahování času scénami, bez kterých by se Spirited jistě obešel a jen narušovaly jeho plynulost, jinak jsem byl ale i s ní spokojen, celé to působilo poměrně nápaditým dojmem, pravidelně a hlavně funkčně se zde střídali muzikálová čísla s jak odlehčenými, tak dramatickými momenty, v závěru pak slušně zafungovaly i emoce, no a v neposlední řadě bych neměl opomenout ani atmosféru filmu, která zrovna v takovémto typu podívané sehrává více než důležitou roli, a i v tomto ohledu se tvůrcům zadařilo, jelikož ,,ducha,, a sílu Vánoc lze z tohoto snímku opravdu vycítit, což je též sakra velké pozitivum. Já jsem v tomto případě tudíž skutečně převážně spokojený, je to zkrátka taková rozverná, příjemná, nenáročná podívaná, co jistě potěší a pobaví, ale opakuji, myslím, že oprávněně se vánoční klasikou nejspíš nestane, do toho jí totiž přeci jen ještě dost chybí. ()

mclenin

Feel-good vianočná jednohubka v neotrlej variácii instantnej klasiky s dobrou hudbou, fajn obsadením a Ferrelowsko-Reynoldsovským humorom. Určite si zaslúži viac než len 2* a snáď o kúsok viac než 3*. ()

Bozvav

Spojení Ryana a Willa v netradičně pojaté Dickensnově vánoční klasice fungovalo naprosto dokonale. Díky vynikající řemeslné práci se divák mohl kochat skvělými tanečními čísly, chytlavou melodií, chytrými texty, vymazleným vizuálem a hereckým koncertem Reynoldse  a Ferrella, kteří si to viditělně užívali. Ostatní herci také super. Čert vem, že to celé bylo lehce kýčovaté, místy nejednotná atmosféra a klišé cákalo ven po litreh. Já se nad hláškami Reynoldse skvěle bavila. Navíc morální přesah i pointa byly velmy dobře vykresleny. Takže za mne muzikálový počin roku. ()

dannyyy

Humorná, nikoliv vtipná skoro vánoční pohádka, kde uvidíte i slavného Grinche v podobě, kterou neznáte. Čekal jsem od dvojice Reynolds / Ferrell mnohem větší odvaz, drželi se ale hodně při zemi a muzikálové vsuvky jsem musel přeskakovat, protože muzikály obecně nesnáším. ()

fixaman

Will Ferrell prostě neumí zpívat. A ruku v ruce s tím film sráží i zoufalý nedostatek vtipu, rozvleklá stopáž a… vlastně úplně všechno. Cringefest roku. ()

Maximilianus

Čo sa týka hlavnej dvojky (predovšetkým Reynolds), prišlo mi to lepšie zaspievané ako zahrané, ale inak išlo o fajn film, nie výrazne vtipný, a pesničky boli dobré. Keby to išlo niekedy v Tv, čo sa nestane, kľudne by som si to pozrel. 6,5/10. ()

RAFT

Spirited a hlavní role Reynolds,Ferrell  aneb vánoční koleda od Charlese Dickinse.Dobrý film ,herecky pěkné herci oba dva pěkně zahrané.Před vánoci pouštím ještě jednou .Film se povedl.60% ()

pushover

Kdo by to byl řekl, že se budu bavit u vánočního muzikálu. Není to uplná řachanda, ale je to prošpikovaný super nápadama. ()

koty2201

Vo všeobecnosti muzikálové filmy veľmi nemám rád a hlavne keď sa až príliš často spieva. Tu to spievanie našťastie nebolo až tak otravné. Aj keď na môj vkus ho mohlo byť trochu menej. Nedokážem to porovnávať s kvalitou iných muzikálov, keďže som ich veľa nevidel, ale piesne boli celkom pekné a páčili sa mi. Aj keď určite nešlo o nejaké zapamätateľné veľdiela.  A síce v základe ide o klasickú americkú načančanú komédiu plnú klišé a o už niekoľkú adaptáciu Vianočnej koledy od Charlesa Dickensa, tak táto vianočná muzikálna komédia mala aj svoje prekvapivé momenty, ktoré ma aspoň párkrát z toho klišé vytrhli. Čiže nemôžete očakaváť nejakú prevratnú myšlienku alebo dej alebo nejako prevratne napísaný scenár… ale solídny zážitok určite.  Napríklad síce ide o klasickú adaptáciu známeho príbehu, ale pravá identita a osud Ducha súčasných Vianoc ma príjemne prekvapila. Rovnako aj koniec príbehu hlavného hrdinu, ktorý konečne nebol cringe happy endom. Teda bol to happy end, ale aspoň nie obyčajný. Komediálne momenty musím oceniť tiež. Dnes je zázrak ak sa pri nejakej komédii aspoň pousmejete. A keďže ide o muzikál, tak výprava bola taká štandardná. Nenadchla a ani neurazila. Zrejme sa z toho nestane vianočná klasika, ale za pozretie určite stojí. ()

xzajox

Reynolds a Ferrel, dvaja magori, ktorým to vlastne celkom ladilo. Taká fantasy oddychová rozprávka, sem tam aj celkom vtipná. Škoda len, že to je zasr*ný muzikál!!! No ale ok, aj keď muzikály vedia pekne liezť na nervy, zopár piesní som nepretočil. Prisahám. V piesňach sa tu totiž vysvetľujú dôležité myšlienkové pochody postáv. Určite tu treba pochváliť choreografiu, réžiu, kostýmy a početné tanečné skupiny (očividne dobrý skutok, zamestnať odvetvie silno zasiahnuté pandémiou... možno nepýtali veľa :D) No ale vážne, nič úžasné, ale napriek piesňam celkom fajn zážitok. 65% - 3* ()

boyjm

Fajn oddechovka v případě že zkousnete delší minutáž a možná až moc písniček. Kdyby to bylo méně muzikálové asi bych dal 4*. Muzikály miluji, ale tady mi to přišlo strašně tendenční. Ale hlaškující Reynolds je vždycky cajk :) Snad jen ten Will mi přišel že už trochu ztrácí dech. Njn, Noc v Roxbury je jen jedna :))) ()

Tomas_PO

Najlepší Vianočný film roka 2022, no aj to sa vyšplhal len na 3 hviezdy. Príliš veľa muzikálových vstupov, aj keď aspoň s pokusom o ich miernu ironizáciu a nadľahčenie. Všetci štyria hlavní predstavitelia to dali ale na výbornú - klasicky Vianoční Ryan ReynoldsWill Ferrell, ale aj Octavia Spencer a Patrick Page. A za zhliadnutie to stálo najmä vďaka im. ()

Machaut odpad!

Tak tohle fakt ne. Jako bych těch mobilů nebylo dost, ještě to musí cpát i do vánoční pohádky. Představa Vánoční říše jako faking korporát se vším všudy, a do toho ty muzikálové sračkomety. Jdu blejt velebnosti, toto bych dětem nepustil ani za trest. ()

miskapejka

Očekávala jsem typickou kýčovitou americkou vánoční komedii po které si budu říkat, že jsem absolutně ztratila čas jejím sledováním.  Nakonec mě ale film mile překvapil. Jak je už v recenzích zmíněno, Ryanair Reynolds a Will Ferrel jsou skvělá dvojka a energie z nich celý film přímo čiší, je vidět, jak si natáčení užívali. Humor je i poměrně vyvedený a písně jsou dobře zasazené a se skvělou choreografií. 4* ()

Polux

6/10 | Existuje nějaký rozumný důvod, proč zase a znova adaptovat proslulou povídku A Christmas Carol, když se tato vánoční klasika dočkala již bezpočtu hraných i animovaných, filmových i televizních (někdy zdařilých, někdy o něco méně vydařených) zpracování? Pokud se tedy odhlédne od všudypřítomného faktoru peněz, potažmo - v případě streamingového obsahu - počtu zhlédnutí/předplatitelů? Rutinér Anders se svým obvyklým spolupracovníkem Morrisem si na tuto otázku očividně odpověděli kladně. Naštěstí se ukázalo, že tvůrci filmu byli přece jen schopni něco málo smysluplného k provařenému tématu dodat, takže nejde o další marný pokus v řadě. | Reynolds, jako již tradičně, nehraje nikoho jiného, než kdoví kolikátou variaci na svého trademarkového "ukecaného vtipálka", tudíž v tomto ohledu se divák žádného (příjemného) překvapení nedočká, na druhou stranu tady není vyloženě utržen ze řetězu a drží se v relativně umírněném "hláškovacím" režimu. V rámci charakterových škatulek je na tom podobně i Ferrell, který opět zpodobňuje sympatického nešiku/smolaře. Spencer se ve filmu, bohužel, příliš prostoru nedostalo a stejně je na tom, dtto, i Barkley, která se nedávno objevila ve Slumberlandu. | Nápad nesoustředit příběhovou linku čistě jen na napravení vybraného hříšníka (jak by se dalo předem očekávat), ale věnovat se v podobné míře také protistraně, která má zmíněné napravování dotyčného na starosti, je poměrně originální a zavdává v průběhu děje příležitost k rozehrání několika zábavných situací, slušný rozpočet je na filmu vcelku poznat, některé obrazové přechody během "skládání reality" jsou docela povedené a muzikálová čísla jsou vážně velkorysá, ovšem hlavní předností filmu je rozhodně Ferrell. | Což souvisí s faktem, že má mnohem vděčnější (a lépe napsanou) roli než Reynolds, což zase souvisí s tím, že Ferrellova postava v původní podobě (než sama došla nápravy) působí, paradoxně, jako mnohem větší padouch než je Reynolds, který se tady po skutkové i morální stránce nechová nijak zvlášť hůře, než průměrný yuppie v kdejakém současném korporátu, vinou čehož jeho charakterový přerod z hříšníka ve slušného člověka nefunguje zcela ideálně. Totéž se pak týká i samotných písní a taneční choreografie, jelikož obé je pouze uspokojivé (s čestnou výjimkou invektivní zdravice Good Afternoon:-)), zatímco stopáž filmu je již lehce neuspokojivá. V souhrnu jde ale o obstojnou práci. | PeZet ()