Reklama

Reklama

Supervlaky

(TV film)
  • Česko Supervlaky - rychlost nade vše (více)
všechny plakáty
Dokumentární
Francie, 2019, 54 min

Režie:

Alex Gary

Obsahy(1)

Rychlost vlaků se neustále zvyšovala a v průběhu vývoje nových hnacích jednotek se vedle ztřeštěných nápadů objevila i revoluční řešení... Soutěž o stanovení nového rychlostního rekordu, počínaje prvními elektrickými lokomotivami CC, přes úžasný Aerotraina konče nejmodernějšími dvoupodlažními vlaky TGV napomohla k vývoji jedinečného know how a k jeho rozšíření do celého světa. Vlak TGV 4.0, plánovaný na příští desetiletí, má být syntézou všech technologických novinek za posledního půlstoletí. Včetně pohodlí přepravy, tichého provozu, nízké uhlíkové stopy a dostupnosti sítí 5G. Výsledkem tak bude nejmodernější vlak všech dob. Japoncům se díky jejich Maglevu podařilo dosáhnout na deset sekund rychlosti 603 km/h. Stanovili tím nový rychlostní rekord pro vlaky levitující na silném magnetickém poli. TGV naopak drží rychlostní rekord mezi vlaky využívajícími tradiční kolejovou síť. Jeho konstruktéři však potají pošilhávají po překonání sedmi set kilometrové hranice. A jak už víme z historie, nemusí jít o nesplnitelný sen. (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

subic 

všechny recenze uživatele

Frantikum hodně šlapou na paty Španělé s jejich AVE, přesto TGV zůstává na klasických kolejích absolutní špičkou už přes 30 let. Jak jen směle do TGV 4.0 . ()

Narciska 

všechny recenze uživatele

Soutěžení při vývoji rychlejších vlaků spolu s technickými problémy, které musejí překonávat, je podáno zajímavě i pro lidi, co mají k technice daleko. ()

Reklama

Galerie (20)

Reklama

Reklama