Jak se dá využít volný čas při prodávání v bistru? Tahle parta vám to rozhodně ukáže. Jsme v Americe 80. let, kluci experimentují s drogami, a co připomíná holku, to se snaží přimět k sexu. Navíc se vždycky v dohledu najde nějaký šašek, který se snaží být vtipný… (oficiální text distributora)

Superpero

Je zajímavý se koukat na teenagerskou komedii z roku 1982, hlavně proto že tam je mnohem opakuju mnohem víc nahoty než v těch dnešních!!!!!!!!! K tomu přičtěte opravdu geniálního zhulenýho Seana Penna a nabušenýho (v tý době ještě nebyl tlustej) Foresta Whitakera. Je docela těžké všimnout si v tomhle filmu Nicolase Cage, jelikož jeho role je opravdu malá, ale JE TAM :-) Prostě opravdu hodně zábavná komedie s hvězdným obsazením. ()

Tsunami_X

Tihle flákači let osmdesátých jsou tak herecky nevýrazní a jejich výstupy tak epizodní, že jim nakonec ani nemůžete fandit či je nenávidět. Že je Crowe břídil, který si libuje v rozmělňování děje vím už dávno, ale tady mu výrazně pomohla paní režisérka, jenž si po slibné montáží sekvenci ze začátku asi odskočila na kafe. Ridgemont High se nakonec nevyplatí vidět ani kvůli zhulenému exotovi a ucházející muzice. Tyhle propriety má dnes prakticky každá teen zábava a na dobový pohled se můžete v tomhle případě zvysoka vykašlat, protože nezletilí jsou pořád stejní a chtějí klátit o sto šest... ()

kleopatra

Jsou to pořád stejné situace a pořád stejné problémy - jak na něj ("směj se všemu, co ti řekne, to zabere"), jak na ní ("při muchlání pusť Led Zeppelin a uvidíš věci"), jak zvládnout prudící profesory, trapnou brigádu ve fastfoodu v ještě trapnější uniformě a nad tím vším se vznáší všudypřítomný hormonální přetlak, který si někteří jedinci odbourávají jako Sean Penn .......... Nadčasový scénář Camerona Crowea, skvělé obsazení, zkrátka a dobře ..... já jsem se královsky bavila. ()

B!shop

No vylozene o narez se nejedna. Problem je, ze film precejen zestarnul. Tema a jednotlivy pribehy jsou typicky pro podobny skolni a teen komedie, jenze zatimco tenkrat rozesmivaly i vcelku mirny forky, dneska je clovek bohuzel zvyklej na vetsi naklady. Coz je problem, tech vylozene brutalnich foru se tu clovek moc nedocka a vetsina jich navic pochazi od ultimatne nahulenyho surfer dudea Seana Penna, kerej ukazuje, ze fakt zahraje cokoliv, kdyz si vezmu, ze o rok pozdejs natocil Zli hochy, ani se tomu nechce verit, ze to je skutecne on. Z ostatnich asi nejvic zaujme pekna, mlada a rozhodne ne stydliva Leight. Co se tyce Cage, zahlid sem ho asi ve dvouch zaberech, vzdy tak sekundu. Nicmene film je to rozhodne zabavnej, nakej ten for se precejen najde, romantika taky funguje, herci jsou prijemny a tech 90 minut slusne utece. ()

novoten

V Sexbombě od vedle se hlavní hrdinové dívají na absurdně naivní videokazetu se sexuální výchovou a kritizují její naprostou nefunkčnost pro současnou generaci. V kategorii teenagerských nebo romantických komedií je na tom Ridgemont High úplně stejně. Splní účel, ale v mnoha momentech se u ní budete jen blahosklonně usmívat. Kamera se totiž v rozverně veselých momentech zaobírá nejrůznějšími částmi těla chodících studentů a ničí tak veškerou pozitivní atmosféru, která by se dostavila jediným celkovým záběrem na školu. Ten největší problém je ale ve scénáři. Když patnáctiletá hlavní hrdinka jednu chvíli pronesla "když já vlastně nechci sex", jenom jsem kroutil hlavou, kde se najednou objevilo takové moudro u snímku, který ještě pár chvil předtím otevřeně a samoúčelně ukazoval nahotu a pokoušel se rozesmát násilnými vtípky typu "To já o to přišla ve třinácti". S pobavenou reakcí se zkrátka počítá až příliš okatě. Průběh hlavní linie je navíc navoněný a evidentně cílený jako nenápadná moralita. Oproti tomu zbytek filmu, tedy epizodické výstupy nejrůznějších postaviček, jsou vtipné a hlavně Sean Penn je jako třídní zhulenec sice nápadně protěžovaný, ale kdo by se na tvůrce kvůli tomu zlobil, když dokáže být takhle neodolatelný. I přes veškerou okatou snahu vychovávat mladé diváky na zářivě svítícím protikladu nahoty, onanie a sexu jsem se nakonec bavil a z jistého happyendu měl radost. ()

• V erotické scéně s Mikem (Robert Romanus) si Stacy (Jennifer Jason Leigh) sundává kalhotky, avšak v dalším záběru, jakmile si pár lehá na gauč, je možné si všimnout, že je má opět na sobě. Když se však Mike z gauče zvedá, Stacy je opět nahá. (fifas2)
  • Pro svou masturbační scénu si Judge Reinhold přinesl velkého robertka bez vědomí ostatních hereckých kolegů. Zhnusení Phoebe Cates je tak více než pravdivé. (Kulmon)
  • Sean Penn zkoušel i roli Brada Hamiltona. (Kulmon)