Zlaté časy na Ridgemont High

• slovenský

Bitka na Ridgemont High

Komedie / Drama

USA, 1982, 90 min

Jenom potvrzuji, co většina kolegů správně postřehla -tenhle film je viděno dnešníma očima nadčasový, oproti většině podobně žánrově zaměřených současných komedií vtipný, nebojí se vážných témat, ale není ani trochu moralizující, a hlavně - herečky v něm jsou sexy a mají co ukázat. Zvláštní a velmi cenné srovnání kulturních paradigmat roku 1982, kdy u nás frčela Sanitka a poXté se reprízovala Žena za pultem... Jestli jsem dobře viděl, Cage fandí mezi fanoušky na zápase?(6.2.2010)

Viděl jsem to asi v 18-ti letech, takže v době, když jsem chodil taky na střední školu a připadalo mi to fakt super. Těžko říct, jestli by mi to připadalo stejně zábavný i teď, po těch cca 6-ti letech. Skoro se mi ani nechce věřit, že u kolonky režie vidim jméno Amy Heckerling, protože ta jinak posrala všechno, na co šáhla. Ale tohle se jí překvapivě docela povedlo. Jinak Nicolase Cage jsem si nějak nevšimnul...(11.11.2007)

No vylozene o narez se nejedna. Problem je, ze film precejen zestarnul. Tema a jednotlivy pribehy jsou typicky pro podobny skolni a teen komedie, jenze zatimco tenkrat rozesmivaly i vcelku mirny forky, dneska je clovek bohuzel zvyklej na vetsi naklady. Coz je problem, tech vylozene brutalnich foru se tu clovek moc nedocka a vetsina jich navic pochazi od ultimatne nahulenyho surfer dudea Seana Penna, kerej ukazuje, ze fakt zahraje cokoliv, kdyz si vezmu, ze o rok pozdejs natocil Zli hochy, ani se tomu nechce verit, ze to je skutecne on. Z ostatnich asi nejvic zaujme pekna, mlada a rozhodne ne stydliva Leight. Co se tyce Cage, zahlid sem ho asi ve dvouch zaberech, vzdy tak sekundu. Nicmene film je to rozhodne zabavnej, nakej ten for se precejen najde, romantika taky funguje, herci jsou prijemny a tech 90 minut slusne utece.(19.4.2006)

Má to ten správnej feeling 80s teen komedií, ale zároveň je to tak ploché a hloupé až to bolí. A táááákle prázdné. Postavy nemají žádné "kouzlo" a chovají se jako hloupí trotlové (hrdince stačí jen úsměv a hned dá každýmu, wtf?), zvratům chybí patřičné grády a nad průměr to nedostane ani přehlídka "will-be-famous" herců v ulítlejch rolích s very bizare hláškama (role Seana Penna je totální úlet... v tom dobrém slova smyslu) a sem tam parádní vtipy.(17.6.2009)

• Tsunami_X

Tihle flákači let osmdesátých jsou tak herecky nevýrazní a jejich výstupy tak epizodní, že jim nakonec ani nemůžete fandit či je nenávidět. Že je Crowe břídil, který si libuje v rozmělňování děje vím už dávno, ale tady mu výrazně pomohla paní režisérka, jenž si po slibné montáží sekvenci ze začátku asi odskočila na kafe. Ridgemont High se nakonec nevyplatí vidět ani kvůli zhulenému exotovi a ucházející muzice. Tyhle propriety má dnes prakticky každá teen zábava a na dobový pohled se můžete v tomhle případě zvysoka vykašlat, protože nezletilí jsou pořád stejní a chtějí klátit o sto šest...(5.10.2006)

• - Film byl vyhlášen jako druhý nejlepší film odehrávající se na střední škole. (Kulmon)

• - V erotické scéně s Mikem (Robert Romanus) si Stacy (Jennifer Jason Leigh) sundává kalhotky, avšak v dalším záběru, jakmile si pár lehá na gauč, je možné si všimnout, že je má opět na sobě. Když se však Mike z gauče zvedá, Stacy je opět nahá. (fifas2)

• - Film měl původně režírovat David Lynch, jemuž se scénář velmi líbil, zároveň ale dodal, že to není nic pro něj. (Kulmon)