Zlaté časy na Ridgemont High

• slovenský

Bitka na Ridgemont High

Komedie / Drama

USA, 1982, 90 min

Tak jak píše tady Malarkey, Nicolase jsem já oproti němu nenašla, ale Sean se nedal přehlédnout. Tady bych mu pár našupala a bylo by to. Ale co já vím, tak v každé třídě se vždycky našel nějaký exot a nebo rebel. Jó, přesně jak bylo ve filmu, v tomhle věku se řeší zásadní otázky života, třeba jak je to s těma klukama a jak je to s těma holkama. To přece nejde nemít nějakou známost a neochutnat všechno, co k tomu patří, kde k tomu ta láska není ještě až tak nutná. Nakonec na to někteří přijdou a je fajn vidět u některých jedinců postupnou proměnu, ale vše jen náznakově s bezvadnou muzikou, která tuhle partu mladých doprovázela. Ale s tou Seanovou pizzou bych to nechala patentovat na všechny školy, bezva nápad :-) Je rok 2016, ale nic se nezměnilo, doba mládí, kdy se něco buď strašlivě nutně něco řeší a nebo naopak se neřeší vůbec nic........ prima Zlaté časy jsou za kvartu.(7.3.2016)

Údajně legendární klasika, v reálu spíš běžnější bezdějová komedoška, ovšem čestná pramáti Flákačů i Prciček. V obrazu jsou vidět ta báječná americká snová léta přerodu hippies v yuppies, kdy se Amerika vzpamatovávala z krize a teenageři místo na demonstrace začali chodit bouchat do shopingmallů. Až na Jeffa Spicolliho ovšem =). Postavičky jsou tu fakt parádní!(26.11.2011)

• Lacike

Tak tato 80s kultovka ma dokonale a totalne minula. Proste mi pripada zastarala. Jednotlive prihody, ktore postavy zazivaju mi pripadaju dost nezaujimave, malo napadite a slabo vypointovane. Herci v hlavnych ulohach su dost slabi a nesympaticki. O nejakom komedialnom nadani mozu len snivat. Nečudo ze sa väcsina z nich nikdy poriadne nepresadila. Akurat Sean Penn v ulohe totalneho zhulenca je obcas zabavny. Paradoxne sa tu ale mihne v doslova sekundovych vystupoch niekolko buducich hviezd (Forest Whitaker, Eric Stoltz, Anthony Edwards, alebo Nicolas Cage, ktoreho som s vypätím vsetkych sil nasiel v jednej mikrosekundovej scene). Proste strata casu. Existuje mnoho ovela lepsich teenagerskych komedii. 4/10.(22.5.2011)

Má to ten správnej feeling 80s teen komedií, ale zároveň je to tak ploché a hloupé až to bolí. A táááákle prázdné. Postavy nemají žádné "kouzlo" a chovají se jako hloupí trotlové (hrdince stačí jen úsměv a hned dá každýmu, wtf?), zvratům chybí patřičné grády a nad průměr to nedostane ani přehlídka "will-be-famous" herců v ulítlejch rolích s very bizare hláškama (role Seana Penna je totální úlet... v tom dobrém slova smyslu) a sem tam parádní vtipy.(17.6.2009)

Opojena geniálním Snídaňovým klubem jsem byla zvědava, zdali Zlaté časy na Ridgemontu budou laděny v podobném stylu. Nebyly, ale rozhodně šlo o příjemnou podívanou, které však chyběl nějaký zásadní příběh a příliš překypoval jednoduchými "teen" klišé a prvky typu "kdo, co, koho a jak." Film je zpracován jakoby flákačským stylem, v němž se nic podstatného neděje, není tu zápletka či nijak extra zajímavé charaktery. Až na Seana Penna s vyhuleným hlasem Michala Suchánka:) Jeho postava zde stejně k mému zklamání nedostala příliš mnoho prostoru. Na to, jak byla zajímavá, jí mohlo být věnováno mnohem více místa. Jennifer Jason Leigh zde vypadá jako růžolící nevinnost sama a taky se pěkně odhalila:) Potěšil osobitý Vincent Schiavelli v malé roli laskavého učitele.(13.9.2011)

• - Nicolas Cage se v titulcích objevuje poprvé a naposled jako Nicolas Coppola. (Kulmon)

• - O roli Jeffa se ucházel Eric Stolz. (Kulmon)

• - Bradovo auto je Buick LeSabre z roku 1960. (Kulmon)