Hlídat Tess

Guarding Tess

Strážiť Tess

Komedie / Drama

USA, 1994, 96 min

Doug Chesnic (Nicolas Cage) je osobním strážce prezidentů. Bohužel po smrti svého posledního prezidenta (ne, nebyla to jeho chyba, prezident umřel na infarkt) je přeřazen jako osobní strážce jeho ženy (toho prezidenta, ne Chesnicovy :). Rozmazlená stará dáma však ze týmu špičkových agentů dělá spíše své služebnictvo. A to si přece špičkový osobní strážce nenechá líbít... Skvěle zahrané drama, jak ze strany Nicolase Cage tak i Shirley MacLaine (to je ta roztomilá stará dáma). Musím říct, že to mezi nima jiskří více než mezi Costnerem a Whitney Houston v Osobním strážci. Samozřejmě, že zde nejde o zamilovanost (přeci jenom ten věkový rozdíl), ale jistý druh lásky oba herci zvládli na jedničku. Celý film graduje k velice dramatickému konci...(17.5.2004)

Film Hlídat Tess, je přesně ten druh filmu, na který nejdete do kina, ale rádi se na něj kouknete v sobotu odpoledne, když venku prší :-) ! Ale teď vážně, jde myslím o docela podařený snímek, který si svou jednoduchostí a zároveň svím inteligentím černým humorem diváka získá. N.Cage možná působí trochu zmateně, ale to dle mého názoru byl i záměr, vždyť Shirley zase působí až příliš suveréně. Oba dva paličáci se pak dobře doplňují a myslím, že to funguje tak jak má!(11.6.2004)

• Kingjiri

Z mě neznámejch důvodů nadhodnocenej snímek, ve kterym jsem celkem marně hledal něco komediálního nebo dramatickýho. A představa, že seniorka dokáže vyzrát na několik špičkově vycvičenejch agentů FBI, je tak absurdní, že se jí snad ani nejde pořádně smát. Další z nevýraznejch filmů Nicolase Cage, ale je pravda, že od jeho současnejch béček má tenhle ještě nějakou úroveň.(21.12.2014)

Zatímco mezi aspekty práce bodyguarda patří i skočit do dráhy kulky mířící k chráněnému objektu, tak v Guarding Tess by do ní nejraději zezadu foukal, aby letěla rychleji. Ale znáte to, vztahy jsou od toho, aby se vyvíjely a pak je Doug Chesnic ochoten tu kulku chytit i mezi zuby.. Ovlivněn bídným dabingem jsem cítil "elegantní opovržení", přičemž eleganci zajišťovaly Shirley s komediální rovinou a to druhé ve mně vyvolal herec s výrazem srnečky, které se ztratila maminka plus neobratně zakomponovaný únos paní ex-prezidentové. Pokud je tím myšlena kulisa ke spánku, tak na deštivé nedělní odpoledne opravdu ideální snímek..(6.4.2012)

O filmu moc psát tentokrát nebudu, ten není špatný. Je to takový solidní průměr, existuje mnoho lepších, ale také tisíce horších. Rozhodně bych ale bývalou exprezidentovou hlídat nechtěl. Na to bych neměl nervy... Co ale zmínit musím je naprosto úděsný a odporný český dabing, který vám prožitek z filmu rapidně zhorší. Doporučuji raději titulky. Nechápu proč Nicolase nedabuje Zdeněk Mahdal, ale to jen jedna z mnoha připomínek. Jednu korpuletní starší dámu si nadabuje zase snad nějaká teenagerka a to už je pořádný úlet.(3.12.2012)

• - Rozpočet: 20 000 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)

• - Malou roli v tomto filmu měl údajně i George Clooney, ale jeho scény byly nakonec vystřiženy. (Edgerton)

• - Natáčalo sa od 17. februára do 15. apríla 1993 v štáte Maryland, USA. (m.a.t.o.)