Hlídat Tess

Guarding Tess

Strážiť Tess

Komedie / Drama

USA, 1994, 96 min

Na první pohled nesourodý žánr drama - komedie, ale ono to tak opravdu je. Sám jsem se divil, jak moc jsem se při trampotách agenta Chesnica s touhle vykutálenou dámou bavil. Nasranej Cage, který by madam Carlisleovou nejraději zastřelil, byl skvělý stejně tak jako jeho úhlavní nepřítel. Dost jsem se proto divil jak se film v poslední půl hodině prakticky odprostil od fajnový komedie ve vážné drama s kapkou thrilleru. Trochu zbytečně. Zůstat film v rámci komedie v nějakou fajnovou poslední třetinou, klidně bych šel na 4.(12.9.2019)

Nejsou to sice úplně čisté čtyři hvězdy, ale koukalo se na to hezky. Vláčný, pomalejší děj s nijak extra převratnými hereckými výkony má i přesto své nezaměnitelné kouzlo, a uvede diváka do velice příjemného rozpoložení. Svým způsobem tedy chemie mezi Shirley a Nicolasem fungovala tak jak měla a při troše větší záživnosti by zdejší hodnocení mohlo být daleko vyšší... Konec filmu je dost dojemný.(24.9.2020)

Film Hlídat Tess, je přesně ten druh filmu, na který nejdete do kina, ale rádi se na něj kouknete v sobotu odpoledne, když venku prší :-) ! Ale teď vážně, jde myslím o docela podařený snímek, který si svou jednoduchostí a zároveň svím inteligentím černým humorem diváka získá. N.Cage možná působí trochu zmateně, ale to dle mého názoru byl i záměr, vždyť Shirley zase působí až příliš suveréně. Oba dva paličáci se pak dobře doplňují a myslím, že to funguje tak jak má!(11.6.2004)

O filmu moc psát tentokrát nebudu, ten není špatný. Je to takový solidní průměr, existuje mnoho lepších, ale také tisíce horších. Rozhodně bych ale bývalou exprezidentovou hlídat nechtěl. Na to bych neměl nervy... Co ale zmínit musím je naprosto úděsný a odporný český dabing, který vám prožitek z filmu rapidně zhorší. Doporučuji raději titulky. Nechápu proč Nicolase nedabuje Zdeněk Mahdal, ale to jen jedna z mnoha připomínek. Jednu korpuletní starší dámu si nadabuje zase snad nějaká teenagerka a to už je pořádný úlet.(3.12.2012)

• Kingjiri

Z mě neznámejch důvodů nadhodnocenej snímek, ve kterym jsem celkem marně hledal něco komediálního nebo dramatickýho. A představa, že seniorka dokáže vyzrát na několik špičkově vycvičenejch agentů FBI, je tak absurdní, že se jí snad ani nejde pořádně smát. Další z nevýraznejch filmů Nicolase Cage, ale je pravda, že od jeho současnejch béček má tenhle ještě nějakou úroveň.(21.12.2014)

• - Natáčalo sa od 17. februára do 15. apríla 1993 v štáte Maryland, USA. (m.a.t.o.)

• - Prezidentov hlas v skutočnosti patril scenáristovi a režisérovi filmu Hughovi Wilsonovi. (m.a.t.o.)

• - Malou roli v tomto filmu měl údajně i George Clooney, ale jeho scény byly nakonec vystřiženy. (Edgerton)