Hlídat Tess

Guarding Tess

Strážiť Tess

Komedie / Drama

USA, 1994, 96 min

Strážení vdov po bývalých vládcích vesmíru a přilehlého okolí není mou vysněnou prací. Zejména, pokud se jedná o protivnou důchodkyni naštvanou na skutečnost, že ten vesmír nezdědila. Takže pogratulujme jejímu osobnímu strážci za to, že ji neodeslal doporučeně Talibancům na hraní, ani si ji dne 30. 4. neupálil na hranici a místo toho vyčkal na svou příležitost dokázat, že umí chránit hvězdy i pruhy až do roztrhání svého značkového obleku. Tak zábavné jako náraz letadla do mrakodrapu to sice nebylo, ale nedělní bohoslužbu s pedofilním farářem to s přehledem porazilo.(22.7.2014)

Příběhově tak trošku střelenej film, kterej je chvíli komedie, chvíli drama, ale ani v jednom případě nic z toho tak, jak by asi mělo být. Na druhou stranu se na film moc pěkně koukalo a Nicolas Cage a jeho parta hic tu s Shirley MacLaine předváděl fakt dobrý výkony. Tudíž tři hvězdy jsou podle mě fakt na místě.(20.8.2017)

I kdyz se nejedna o kdovico, tech 90 minut se u tohohle filmu da stravit docela prijemne. Problem je, ze prvni hodinku filmu se v podstate nic nedeje, ne ze by to nudilo, ale je to jen furt dokola postuchovani mezi Shirley a Cagem a obcas sem fakt doufal, ze ji Cage sereze, pac misty me ta baba nehorazne srala. Posledni pul hodinku se ale nastesti baba uklidnila a zaclo se i neco dit. Jinak co se tyce hercu, tak Nicolas dostal slusnej prostor a zvlad to podle me hodne dobre, Shirley taky a potesi mala rolicka Davida "Tackleberry" Grafa.(5.8.2008)

• Chrustyn

Hugh Wilson měl občas štěstí (nebo možná ždibec komediálního talentu) a natočil něco vtipného a kultovního (Policejní akademie) ale "Hlídat Tess" to určitě není. Námětem se mohlo jednat alespoň o zábavnou konverzačku plnou drsného "popichování" obou hlavních hrdinů ale Wilson dialogy neumí a v tomto případě nedodal ani nic ze svého situačního humoru. Nebýt tu tak dobré herecké duo, bylo by to k nevydržení.(21.1.2012)

O filmu moc psát tentokrát nebudu, ten není špatný. Je to takový solidní průměr, existuje mnoho lepších, ale také tisíce horších. Rozhodně bych ale bývalou exprezidentovou hlídat nechtěl. Na to bych neměl nervy... Co ale zmínit musím je naprosto úděsný a odporný český dabing, který vám prožitek z filmu rapidně zhorší. Doporučuji raději titulky. Nechápu proč Nicolase nedabuje Zdeněk Mahdal, ale to jen jedna z mnoha připomínek. Jednu korpuletní starší dámu si nadabuje zase snad nějaká teenagerka a to už je pořádný úlet.(3.12.2012)

• - Natáčalo sa od 17. februára do 15. apríla 1993 v štáte Maryland, USA. (m.a.t.o.)

• - Rozpočet: 20 000 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)

• - Malou roli v tomto filmu měl údajně i George Clooney, ale jeho scény byly nakonec vystřiženy. (Edgerton)