Líbánky v Las Vegas

• slovenský

Medové týždne vo Vegas

Komedie / Romantický / Thriller

USA, 1992, 93 min

Asi jsem tlustý Američan, ale mně se stejně jako jim tahle komedie proklatě líbí. Je taková crazy, Cage tu předvádí mega komediální výkon, kdy jako soukromý detektiv nosí zajímavé převleky jako třeba dvoumetrový knírek a je takový Elvisovsky ulítlý. James Caan si k památce ke Kmotrovi střihl starého dobrého mafiána a Sarah Jessica Parker ujde. Prostě vtipná, nenudící bláznivá komedie.(13.5.2005)

• MartinNDL

Již v okamžiku, kdy jsem si četl stručný obsah filmu, jsem věděl, že to bude průser. Zápletka je jako vyšitá pro jednu třicetiminutovou epizodu pokleslýho sitkomovýho seriálu z osmdesátých let. Ani náhodou na tom nemůžete postavit celovečerák. Ani Nicolas Cage to nemohl utáhnout, zvláště pak, když není na plátně o nic dýl než jen průměrný Caan. Natahovaná nuda, zcela neoriginální rádoby situační humor. Trapně vykonstruovaný. Jestli to teď označím za oddechovku pro volný večer v rámci velmi improvizované a protahované předehry s Vaší přítelkyní, tak je to až až. Možná Vás to přímo nenasere, možná Vás to neurazí, ale rozhodně z toho nebudete odvaření nebo snad nadšení. Nebýt vynikajícího Cage (jako vždy), tak bych byl zlejší, takhle hodnotím "jen" jako silně podprůměrný.(21.5.2006)

Dle mého hodnocení je tenhle snímek nejtypičtějším příkladem kategorie: "nepřekvapí / nezklame". Je to příjemná a nenáročná komedie s nádechem romantiky, jejíž děj nemá zbytečně složitou zápletku. Vše je protkáno jemným a trochu i ironickým humorem, který diváka pobaví, ale nedožene ho ke smíchu typu "ty máš epileptický záchvat?", za což jsem nesmírně u filmu tohoto typu rád.___ K hereckému obsazení bych měl výtku, a to Nicholase Cage. Tenhle herec není vůbec na komedie stavěný a ani se do nich nehodí. Naopak mi zde seděla má oblíbená Sarah Jessica Parker, jejíž výkon nebyl jedním z nejhorších.___ Sečteno podtrženo: Líbánky mají u mě lepší tři hvězdy (spíše 3 a půl), ale Nicholas to ztlačil na ty ***.(21.5.2006)

Romanticka oddychovka, ktora prijemne pobavi tych, ktori od nej vela neocakavaju. Akekolvek reakcie alebo rozhodnutia Sarah Jessicy Parker vo filme su dost nepravdepodobne, takze treba vsetko brat s rezervou. Od rezisera Bergmana sa mi omnoho viac pacila romanticka "rozpravka" MUZE TO POTKAT I VAS (1994) opät s Cageom...10.09.2008 ______ Nicolas Cage - (Jack Singer) +++ Sarah Jessica Parker - (Betsy / Donna) +++ James Caan - (Tommy Korman) +++ Pat Morita - (taxikár) +++ Anne Bancroft - (Bea Singer) +++ Hudba: David Newman +++(8.9.2008)

Pokrovou session ve které prohrajete svoji drahou polovičku asi nelze považovat za dvakrát úspěšnou, navíc jde o dost nestrategický tah snažíte-li se její rodiče přesvědčit o tom že nejste gambler. Kejdžovi typově víc sedí role zbědovaného alkoholika, co si budem povídat, v romantických vodách to rozhodně není taková štika jako třeba Hugh Grant, naštěstí v případě Honeymoon in Vegas jde spíš o komedii než romantiku. Největší porci komických momentů obstarává James Caan, kterému by to člověk za tu urputnou snahu nakonec skoro i přál.(7.5.2011)

• - Film se natáčel v Las Vegas v Nevadě, v Culver City v Kalifornii a Kauai na Hawaii. (rafix)

• - Postava náčelníka Ormana byla inspirována Marlonem Brandem. Režisér s ním pracoval na svém předchozím filmu, Nováček. (viperblade)