Líbánky v Las Vegas

Medové týždne vo Vegas

Komedie / Romantický / Thriller

USA, 1992, 93 min

• helloween93

Od filmu jsem čekal, že bude spíš komediálně laděný, ale byla to cukrárna. Námět je celý hrozně přitažený za vlasy a chování postav je dost nevěrohodné, jako aby S. J. Parker uvažovala po víkendu s Caanem o svatbě, to je hodně hloupoučké. Cage tu hrál celkem smolařského vola. Nudit se nebudete, ale vtipné to tedy není. 2*(30.11.2018)

• Lukoboss

Taky vám to připomínalo snímek Neslušný návrh? Tak jenom pro srovnání: oba filmy se odehrávají v Las Vegas; v obou případech se mužská polovička daného páru zadluží, až to pěkný není; u obou se objeví starší osamělý milionář, který jim chce "pomoci" (ve skutečnosti chce samozřejmě tu ženskou); v obou případech se tomu ten pár podvolí, ale postupně si to začnou vyčítat a chtějí zpátky jeden druhýho; v obou snímcích hrají herečky, který nemám rád (D. Moore a S. J. Parker); tenhle film vznikl v roce 1992, Neslušný návrh 1993. Nicolas Cage taky zrovna neexceluje, takže není důvod dávat vyšší hodnocení. P.S.: ta pokerová hra byla hodně k smíchu, protože oběma hráčům přijde straight flush, u které je pravděpodobnost této herní kombinace (podle internetových zdrojů) asi 0,84%. To byl hodně velkej nářez!!! :D(13.7.2010)

Asi jsem tlustý Američan, ale mně se stejně jako jim tahle komedie proklatě líbí. Je taková crazy, Cage tu předvádí mega komediální výkon, kdy jako soukromý detektiv nosí zajímavé převleky jako třeba dvoumetrový knírek a je takový Elvisovsky ulítlý. James Caan si k památce ke Kmotrovi střihl starého dobrého mafiána a Sarah Jessica Parker ujde. Prostě vtipná, nenudící bláznivá komedie.(13.5.2005)

• VanTom

Hloupoučká romantická komedie svůj potenciálně neotřelý námět využila jen ke střelenému bláznivému třeštění (NC se už tehdá pěkně vyřádil), nijak zvlášť vtipnému. Při bližším pohledu se všichni samozřejmě chovali značně pitomě, což mělo být součástí (pokerové, resp. pomrkávajícně "noirové") hry, avšak nedařilo se. Mladé SJP to tu ale opravdu slušelo.(9.1.2018)

Dle mého hodnocení je tenhle snímek nejtypičtějším příkladem kategorie: "nepřekvapí / nezklame". Je to příjemná a nenáročná komedie s nádechem romantiky, jejíž děj nemá zbytečně složitou zápletku. Vše je protkáno jemným a trochu i ironickým humorem, který diváka pobaví, ale nedožene ho ke smíchu typu "ty máš epileptický záchvat?", za což jsem nesmírně u filmu tohoto typu rád.___ K hereckému obsazení bych měl výtku, a to Nicholase Cage. Tenhle herec není vůbec na komedie stavěný a ani se do nich nehodí. Naopak mi zde seděla má oblíbená Sarah Jessica Parker, jejíž výkon nebyl jedním z nejhorších.___ Sečteno podtrženo: Líbánky mají u mě lepší tři hvězdy (spíše 3 a půl), ale Nicholas to ztlačil na ty ***.(21.5.2006)

• - Film se natáčel v Las Vegas v Nevadě, v Culver City v Kalifornii a Kauai na Hawaii. (rafix)

• - Postava náčelníka Ormana byla inspirována Marlonem Brandem. Režisér s ním pracoval na svém předchozím filmu, Nováček. (viperblade)