Líbánky v Las Vegas

• slovenský

Medové týždne vo Vegas

Komedie / Romantický / Thriller

USA, 1992, 93 min

Tak tohle fakt nechápu. Kde jaká blbost zde má přes 60 %, ale tato vynikající komedie jen 52 %? No to mě fakt hlava nebere… No nic, radši zde napíšu, že se mi to hodně líbilo, pochválím Cage a Parker (která mi konečně připadala jako ženská!) a nesmím zapomenout na scény s Elvisy v letadle! Za mně plný počet taky proto, že je to fakt brutálně podceněno!(3.7.2009)

Dle mého hodnocení je tenhle snímek nejtypičtějším příkladem kategorie: "nepřekvapí / nezklame". Je to příjemná a nenáročná komedie s nádechem romantiky, jejíž děj nemá zbytečně složitou zápletku. Vše je protkáno jemným a trochu i ironickým humorem, který diváka pobaví, ale nedožene ho ke smíchu typu "ty máš epileptický záchvat?", za což jsem nesmírně u filmu tohoto typu rád.___ K hereckému obsazení bych měl výtku, a to Nicholase Cage. Tenhle herec není vůbec na komedie stavěný a ani se do nich nehodí. Naopak mi zde seděla má oblíbená Sarah Jessica Parker, jejíž výkon nebyl jedním z nejhorších.___ Sečteno podtrženo: Líbánky mají u mě lepší tři hvězdy (spíše 3 a půl), ale Nicholas to ztlačil na ty ***.(21.5.2006)

Hodně prostá romantická komedie svým námětem podobná Neslušnému návrhu, jen držena na komediální rovině. Dva snoubenci odjedou do Las Vegas, kde se chtějí konečně nechat oddat, ovšem po prohře mnoha tisíc dolarů v pokeru musí snoubenka strávit víkend s na pohled příjemným, ovšem ve své podstatě velmi vypočítavým výhercem, známým hráčem a velkým boháčem. Následuje první zakoukání a naopak boj snoubence o snoubenku. Cage i Parker jsou zcela ve stínu žoviálního herectví Caana, který si zahrál něco jako mafiánce, jen hodnějšího a slušnějšího. Pobaví, ale ničím nenadchne.(31.8.2006)

Tohle je takovej ten druh filmu, kterej kdyz neuvidite, tak se nic nestane, ale zaroven se na nej kouka uplne v pohode. Je to takova jednoduchoucka komedie s par vtipnejma scenama a zajimavym pribehem. Nicolas Cage je tady docela dobrej, zato Jessica tu je spis proto, ze je sexy a dobre se na ni diva. Trosku me mrzelo, ze se nakonec z Jamese Caana nevyklubal nejakej vychcanej podvodnik. A taky se tu objevi v maly roli kung-fu Pat Morita. Peknej prumer.(3.2.2007)

• VanTom

Hloupoučká romantická komedie svůj potenciálně neotřelý námět využila jen ke střelenému bláznivému třeštění (NC se už tehdá pěkně vyřádil), nijak zvlášť vtipnému. Při bližším pohledu se všichni samozřejmě chovali značně pitomě, což mělo být součástí (pokerové, resp. pomrkávajícně "noirové") hry, avšak nedařilo se. Mladé SJP to tu ale opravdu slušelo.(9.1.2018)

• - Film se natáčel v Las Vegas v Nevadě, v Culver City v Kalifornii a Kauai na Hawaii. (rafix)

• - Postava náčelníka Ormana byla inspirována Marlonem Brandem. Režisér s ním pracoval na svém předchozím filmu, Nováček. (viperblade)