Nestvůra z Essexu

Nadělám spoušť (E05)

(epizoda)
  • Velká Británie I Break Things

Cora se snaží na všechno zapomenout, ale náhodné setkání její snahy maří. Stella se dozví špatnou zprávu. (Apple TV+)

Axident

Inu, teprve u pátého dílu mi došlo, že se musím oprostit od navnaděného očekávání mystična o mýtické vodní potvoře a brát seriál pouze jako konverzační sociální a vztahové drama. A pak, ač jde o dosti nedynamické drama, zato s velmi silnou atmosférou a výkony, je zážitek solidní. Skoro si už jako někteří druzí říkám, zda ona příšera není jen metaforickým, symbolickým zobrazením morálního marasmu, zkostnatělých náboženských a společenských předsudků a tak dále. ()

fabecc1222

Z venkova jsme se přesunuli zpět do města, takže vidíme zase náhled spíše do městského života. Zajímavá ukázka tehdejšího metra (To jsem snad zatím nikde ani neviděl) a kontrast bohaté vrstvy s absolutní chudobou (hygiena nulová i na začátku dvacátého století, a to jsme v civilizované Evropě). To, že je doktůrek do Cory zamilovaný bylo jasné už od začátku, stejně tak se dalo čekat, že když ho hraje Dillane, tak to bude aspoň trochu kokot. ()