Může to potkat i vás

To sa môže stať každému

Môže sa to stať aj vám

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 98 min

Takový milý film na deštivé odpoledne. Někdo tady píše, že se jedná o příběh založený na skutečnosti, no nevím, ale možné to samozřejmě je. Mě by jen zajímalo, co by dělala moje žena, kdybych dal někomu takovéhle spropitné. Dlužno poznamenat, že takové jelito jako je ta filmová manželka opravdu není, ale na druhou stranu asi by mě nepochválila.(14.2.2017)

• gudaulin

Typicky americká story, která může vyvolat spoustu pozitivních emocí, nicméně pro mě jako střízlivě uvažujícího, skepticky naladěného a pragmatického Čecha jde o nerealistický výchovný příběh, který nezachrání ani hvězdné obsazení. Je to zkrátka taková romantická pohádka pro dospělé. Celkový dojem: 45 %.(26.11.2006)

Ani v nejmenším nejde o to, jestli by se něco podobného OPRAVDU mohlo stát. Zrovna tak není ani za mák důležité, jestli je vám hned od začátku jasné, jakými stezkami se děj vydá - a kam až dojde ... alespoň v hrubých rysech. Pohádkově naivní vyprávění pojednává o pohádkově naivních duších, které se spolu potkají - a zůstanou stoprocentně kladné navzdory všem svodům i protivenstvím, které se jim postaví do cesty. Takový milý, hřejivý, úsměvný příběh, který může pohladit i duši, která není tak čistá ani tak bezelstná - a to v každou denní i noční hodinu, za jakéhokoli počasí. Prověřila ho i neobyčejně silná bouřka - a fungoval naprosto bez problémů ... ;-)(21.6.2012)

Příjemná, obyčejná, sice průměrná, za to však zábavná romantická komedie ve stylu tvorby F. Capry. A v tom je její problém, má přímo ukázkové šablonovité figurky co jsou, jak z jiného světa. Humoru je tu pomálu, ale je zde ve velice příjemné provedení. Opravdu co je zde přesné, je obsazení. Sumasumárum, romance skoro pro každého člověka, co není cinik, či příliš náročný divák.(18.12.2008)

Naivní, ale kouzelná romantická pohádka s ultračestným princem a ultrahodnou princeznou, kteří kde mohou pomohou a pumpují z obrazovky pozitivní energii na plný výkon. Pohodovka pro všechny, kterým nevadí sladké, jsou ochotni občas na chvíli zapomenout na realitu a rádi se nechají unášet dobrými a ještě lepšími sny. Kupodivu to funguje i opakovaně.(14.7.2011)

• - Ve Velké Británii vyšel film ve stejný den, kdy byla spuštěna národní loterie. (HappySmile)

• - Film je založen na pravdivém příběhu servírky Phyllis Penzo a důstojníka Roberta Cunninghama. Phyllis pracovala 24 let jako servírka v pizzerii Sal v Yonkers v New Yorku. Robert, 30ti letý policejní veterán z blízkého Dobbs Ferry v New Yorku, byl v restauraci pravidelným zákazníkem a byl velmi oblíbený mezi personálem. V březnu 1984 požádal Robert Phyllis o pomoc při vyplňování čísel do týdenní loterie. Phyllis mu poradila 3 čísla, další 3 dodal Robert sám a ze srandy řekl, že když vyhraje, tak dá Phyllis půlku svojí výhry jako spropitné. K Phyllisinu překvapení přišel druhý den Robert i se svojí ženou do restaurace na večeři s výherním tiketem v ruce - vyhrál 6 milionů dolarů a polovinu daroval Phyllis. Nicméně, jak je uvedeno na konci filmu v dodatku před titulky, Robert a Phyllis byli po mnoho let šťastně oddáni s jinými lidmi. (HappySmile)

• - Film se měl původně jmenovat "Cop Gives Waitress Two Million Dollar Tip" (Policista daruje servírce dvou-milionové spropitné). (HappySmile)