Může to potkat i vás

To sa môže stať každému

Môže sa to stať aj vám

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 98 min

Je to tak sladke, az som zacal potit med. Zalepilo mi to ritne polky a hned som sa zdravo nasral. Co ma potesilo. Lebo tolko pozitiva by mohlo mat na mna negativny dopad. Nastastie film si z toho nic nerobil a dospel svojou cestou k ocakavanemu happy endu. Az som slzu vyronil. Lebo som najdrsnejsie krajal cibulu. S rambo nozom. S kompasom.(23.1.2015)

Nádherná pohádka o tom, jak by se měli lidé k sobě chovat. A taky o tom, jak by se k sobě chovat neměli. Více takových pozitivních filmů o dobru a lidé na sebe budou milejší. Pro někoho utopie, ale pozitivním jednáním lze ovlivňovat i okolí a šířit tak dobro dál. Dělal to kdysi Ježíš a dá se to dělat i dnes prostřednictvím podobných filmů. Kdo se takovým filmům jen vysměje, tomu snad už není pro jeho negativní myšlení pomoci:-)(3.2.2013)

Takový milý film na deštivé odpoledne. Někdo tady píše, že se jedná o příběh založený na skutečnosti, no nevím, ale možné to samozřejmě je. Mě by jen zajímalo, co by dělala moje žena, kdybych dal někomu takovéhle spropitné. Dlužno poznamenat, že takové jelito jako je ta filmová manželka opravdu není, ale na druhou stranu asi by mě nepochválila.(14.2.2017)

"Včera v noci jsem měla sen.. Hrála jsem automat a přišly mi tři třešně.. Ale nebyly to třešně, byly to hlavy mýho mrtvýho táty.." ;) Skutečně skvostná pohádka o poctivém poldovi, co nechal naivní servírce tip 2 miliony.. Komik Andrew Bergman ve svém suverénně nejlepším bijáku vypráví o loterii zvané život, v níž se zkrátka každý, kdo se drží svých čísel, dočká dříve nebo později, ovšem zcela nevyhnutelně, přesně toho, co si jen zaslouží.. Pokud slušnost a dodržování zásad a slibů skutečně náleží žánru pohádek a ve skutečném dnešním světě se mu většina jen vysmívá, pak tenhle snímeček zejména smysluplně aktualizuje právě žánr pohádky, a vůbec se za to nestydí, po nichž však, jak důsledně naznačují tvůrci těmi novinovými titulky, naprostá většina stále prahne.. Že Bergman moralizuje ?? Já mu za to musím zatleskat.. Cage skvělý, zejména v tom boji s vlastním svědomím, stejně jako tradičně důsledně přehrávající Rosie Perez, důsledně vedená Bergmanem s jeho Striptýzem povah, či bezvýhradně famózní Stanley Tucci, který jen znovu potvrzuje, že není malých rolí..(9.5.2016)

Hollywoodska rozpravka. Velmi prijemna, nutno dodat. A o co zaujimavejsie je, ze samotny namet nie je vymysleny, ale prebraty zo skutocnych udalosti v New Yorku 1984 - istym policajny veteran sa naozaj po vyhre v loterii podelil s casnickou v podniku, kam cele roky chodil (spolu natipovali cisla a vyhrali 6 mil. USD!). Akurat sa nekonala ziadna dalsia romanticka linia, kedze obidvaja mali svoje vlastne rodiny. Tolko k "neuveritelnosti" pribehu. ;) It Could Happen to You je idealistickou ukazkou nezistnosti a poctivosti, ktora ma sancu nevymriet len vdaka nesebeckym ludom. O ano, velmi aktualny film takto 20 rokov neskor (ale asi aj 20 rokov skor :)). Okrem nametu treba vyzdvihnut dvoch ustrednych hercov - Nicolas Cage a Bridget Fonda to zahrali, nenapada ma ine slovo, sladko. A to myslim pozitivne. 7/10(9.2.2014)

• - O roli partnerky postavy Nicolase Cage se ucházeli Madonna nebo Marisa Tomei. (Edgerton)

• - Film je založen na pravdivém příběhu servírky Phyllis Penzo a důstojníka Roberta Cunninghama. Phyllis pracovala 24 let jako servírka v pizzerii Sal v Yonkers v New Yorku. Robert, 30ti letý policejní veterán z blízkého Dobbs Ferry v New Yorku, byl v restauraci pravidelným zákazníkem a byl velmi oblíbený mezi personálem. V březnu 1984 požádal Robert Phyllis o pomoc při vyplňování čísel do týdenní loterie. Phyllis mu poradila 3 čísla, další 3 dodal Robert sám a ze srandy řekl, že když vyhraje, tak dá Phyllis půlku svojí výhry jako spropitné. K Phyllisinu překvapení přišel druhý den Robert i se svojí ženou do restaurace na večeři s výherním tiketem v ruce - vyhrál 6 milionů dolarů a polovinu daroval Phyllis. Nicméně, jak je uvedeno na konci filmu v dodatku před titulky, Robert a Phyllis byli po mnoho let šťastně oddáni s jinými lidmi. (HappySmile)

• - Když se Charlie a Muriel rozváděli, Muriel si nechala zvětšit prsa. Byla to ovšem opravdová prsa herečky Rosie Perez, která je v první půlce filmu nosila stažená, aby vypadala menší. (HappySmile)