Reklama

Reklama

Může to potkat i vás

  • Česko Může se to stát i vám (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Policista Charlie Lang, pochůzkář v newyorské čtvrti Queens, nemá jednoho dne drobné na spropitné, a tak napůl žertem nabídne mrzuté servírce Yvonne polovinu svého losu. Na tom by možná nebylo nic zvláštního, kdyby se svou energickou manželkou Muriel nevyhrál čtyři miliony dolarů. Charlie se ale rozhodne dodržet slib a přenechat Yvonne polovinu. Zatímco Muriel, toužící po lepším životě, začne utrácet peníze za kožichy a podobné zbytečnosti, Charlie věnuje příteli doživotní permanentku na zápasy jeho oblíbeného týmu. Znovu se stane hrdinou, když je postřelen při ochraně obchodu, přepadeného dvojicí lupičů. Yvonne si koupí malé bistro, v němž pracovala jako číšnice. Opětovně se setkají, když jim ujede loď, na níž se pořádá party pro výherce loterie, a stráví spolu příjemný večer, plný bláznivých nápadů. To je pravý opak toho, co prožívají se svými partnery. Zatímco notorický lhář Eddie dosti nevybíravým způsobem nutí Yvonne, aby mu dala část své výhry, chamtivá Muriel vyhodí Charlieho, který netouží po lepším životě. Štěstí jako by dvojici opustilo. Když se náhodou setkají v hotelu, kde se nezávisle na sobě rozhodnou strávit noc, nešetří bulvární tisk smyšleným popisem románku obou výherců. Muriel požádá o rozvod a chce nejen Charlieho podíl, ale také podíl Yvonne, který s pomocí právníků nakonec získá. To však zdaleka není konec. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (146)

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Typicky střižená a typicky sešitá romantická podívaná, která má ke komedii asi stejně daleko jako tučňák na písečnou dunu do Egypta, ale přesto se snaží poukázat na fenomén, který je v současnosti značně opomíjený - zlaté srdce. A právě scénář Jane Andersonové se točí právě a jenom kolem toho. Dneska už najdete jen málo lidí co by se rozdali, ale Nick Cage jednoho z nich zahrál tak přesvědčivě, že bych mu i věřil, že svůj vydřený hollywoodský honorář vhodí do klobouku prvního bezdomovce, kterého potká. Druhou stranou scénáře je zase ta skutečnost, že peníze kazí charakter a ne každý se takovému hlodání postaví. A nebo zas naopak vám mohou peníze pomoci odhalit kdo jaký ve skutečnosti je. Ať tak či onak, opět přes ně vede jedna velká filmová láska. Příběh celý byl asi stejně prapůvodně stavěný pro televizní obrazovky a videopůjčovny a tak je v něm spousta nedotažených záležitostí, jako odbyté sbližování zásadních postav. Nebo ta zmalovaná příšera co si jí Nick vzal a její přerod v prachy žeroucí mašinu. Andrew Bergman tak zvládl standardní úkony, které po něm produkční společnost vyžadovala a proto natočil jen průměrnou, ale přesto velmi ucházející podívanou. A brutální Nikitě Bridget Fondaové to zas neobyčejně sekne. Proto nemohu víš než na 6/10 neboli 3 hvězdičky. Na odpolední siestu ke kafíčku a koblize jako vyšité. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Typicky americká story, která může vyvolat spoustu pozitivních emocí, nicméně pro mě jako střízlivě uvažujícího, skepticky naladěného a pragmatického Čecha jde o nerealistický výchovný příběh, který nezachrání ani hvězdné obsazení. Je to zkrátka taková romantická pohádka pro dospělé. Celkový dojem: 45 %. ()

Reklama

Legas 

všechny recenze uživatele

Promiňte mi tu neobjektivnost, ale nemám rád sci-fi (rozumějte absolutně nereálné) romantické komedie. K úplnému dovršení nenávisti k tomuto filmu stačí přidat, když jsem byl "nucen" ho sledovat v hospodě při šíleně zesíleném zvuku televize a poslouchat tu jednu odpornou histerku, jak ječí, že vyhrála 2 mil. dolarů. Začátek byl sice slibný a Nicolas Cage je můj oblíbenec, ale tohle fakt nemusím. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Kdyby to s Nicolasem Cagem neriskli a nezačali ho obsazovat do akčních a dramatických rolí, filmový svět by se o něm z nanicovatých komedií, jako je tahle, nikdy nedozvěděl, a to by byla škoda. Ještě před ziskem Oscara a prosazení se v akčních polohách svého herectví si Cage dal oddechovku v podobě komedie o muži středního věku, který je newyorským policistou a na své okolí působí jako sympatický dobrák. Z jeho holubičí povahy není nadšená jen jeho manželka, která prahne po penězích a opravdu se dočká, když její manžel vyhraje tučnou výhru v loterii. Jenže její manžel už polovinu potenciální výhry slíbil servírce, když neměl na zaplacení, a los opravdu vyhrál. Název filmu sice tvrdí, jak může potkat i vás výhra v loterii. Ale ano, proč ne, vyhrát může v podstatě každý, ale dělit se o výhru s někým, kdo je pro vás naprosto cizí člověk, co s ním prohodíte pár slov v restauraci, je dost přehnané. Spíše se vsadím, že by se každý na nějakou přičmoudlou servírku vybodl, vybodl by se i na manželku a zamířil by výhru "rozfofrovat", jak dnešní doba káže. Poplatí se dluhy, pak jen chlast, štětky, luxusní auta, drahé hadry, ale prachy mají většinou jen vemena, co se o ně v noci třesou, aby jim je někdo náhodou nešlohl. Proč se film z nabízených možností rozhodl ubírat se právě tou nejméně pravděpodobnou cestou, to opravdu nevím. Vznikl z toho film dost neseriozně idylický a to není dobře. Vybral si to, co mně přišlo jako otravné. 40% ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Desna pohadka. Cage je super sympatickej ultra dobrackej polda, kterej kazdymu pomaha, ona je servirka a taky kazdymu pomaha, postupne se vyviji jejich vztah a je to desne optimisticka a predvidatelna romantarna. Pak si asi tvurci rekli, ze by nejakej ten problem neuskodil, tak tu mame zaverecnou rozvodovou pulhodinku a ta uz je bohuzel lehce navic, protoze do ty doby film perfektne zabavne slape. Cage a Fonda se k sobe perfektne hodi a fakt jsou perfektni, naproti tomu Perez bych nejradsi omlatil drzku o chodnik. Celkove sice fakt desne preslazeny a neverohodny, ale zaroven skvele prijemny a mily. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (7)

  • Ve Velké Británii vyšel film ve stejný den, kdy byla spuštěna národní loterie. (HappySmile)
  • Když se Charlie a Muriel rozváděli, Muriel si nechala zvětšit prsa. Byla to ovšem opravdová prsa herečky Rosie Perez, která je v první půlce filmu nosila stažená, aby vypadala menší. (HappySmile)

Reklama

Reklama