Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Čas před naloděním na plavidlo, které je odveze do druhé světové války, tráví dva mladí američtí rekruti a přátelé Henry a Nick hlavně po přístavních barech. Jednoho dne ale Henry narazí na Caddie, příjemnou mladou dívku, a Nick novou situaci ne a ne skousnout. Jejich dlouholeté kamarádství brzy projde zatěžkávací zkouškou... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Takový nenápadný film a přitom je to opravdu skvělé. Přesvědčivě zahrané a zručně odrežírované, některé scény mají opravdu náboj, napadá mě třeba ta s kulečníkovým zápasem. Při sledování jsem měl přesně ty emoce co režisér chtěl, a to hlavně proto že mi záleželo na postavách. Celkově je to takové uvěřitelné a vlastně obyčejné, a díky tomu se s příběhem může každý stotožnit. Fakt good. ()

Indiana 

všechny recenze uživatele

Původně jsem chtěl dát spíše 4*, ale čím dýl mi ten film leží v hlavě, tím mi přijde lepší. Pochválit musím hlavně brilantní filmařinu Richarda Benjamina a herecké výkony. Sean Penn tu sice vypadá jako blbeček a má furt takový ubulený oči, ale zahrál skvěle. Nicolas Cage tu ztvárnil takového frajírka, co furt jenom chlastá a také zahrál skvěle, což je u něj ale zvykem a mile mě potěšily role Crispina Glovera a Michaela Madsena. Prostě velmi zajímavý, nenudící, emocemi nabitý filmeček, o němž se moc neví a to je škoda. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Osmdesátkový drama o tom, co se dělo v hlavách mlaďáků v době, kdy byli povoláni do války v Evropě. Film jako takový není vůbec zlý, ale to nejzásadnější na něm je to, že se v něm objeví v jedněch ze svých prvních rolí Nicolas Cage a Sean Penn, což není vůbec na škodu, protože uvidíte, že už tenkrát herecky jasně lámali srdce kdejaké fanynce. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Příjemný snímek o přátelství, první lásce a zodpovědnosti s excelující dvojkou Sean Penn & Nicolas Cage. Jací strašně mladí:) Taková ucha ještě. Sean tu vypadá tak na sedmnáct let. Během sledování jsem si několikrát vzpomněla na Steva a Buckyho:) Ty však čekal zcela jiný osud... Velmi mě potěšilo, když jsem spatřila Michaela Madsena v malé roličce raněného vojáka. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Ide o taký nenápadný film, ktorý rieši obyčajné starosti mladých chalanov na pozadí veľmi vážnej témy vojny. Tá je spomenutá len okrajovo a nijako neruší pokojný a pohodový snímok. Bol som spokojný, celkom sa mi to páčilo. Rovnako ako herecké výkony Seana Penna aj Nicolasa Cagea boli bezchybné. Obaja spolu vytvorili dobrú dvojku. Táto snímka sa odohráva počas vojny a teda v 40tych rokoch minulého storočia a práve táto atmosféra je navodená v skutku bravúrne a dokresľuje je ako dobová hudba, tak skvelé kostýmy a hlavne vozový park. Scenár je popravde trochu suchý, respektíve tam nieje o čom sa baviť, ale inak nech rozmýšľam ako len viem, iné chyby na na tomto diele vytknúť nedajú. Zaujímavá a pamätná snímka. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (1)

  • Richard Benjamin se rozhodl k obsazení hlavních rolí poté, co Seana Penna viděl v divadelní hře "The Slab Boys" a Nicolase Cage v romantické komedii Dívka z údolí (1983). (Edgerton)

Reklama

Reklama