Korálový ostrov (TV seriál)

Coral Island, The

• slovenský

Korálový ostrov

Dobrodružný / Historický

Velká Británie / Austrálie, 1983, 9x30 min

Chris Thomson

Bruce Smeaton

Komentáře uživatelů k TV seriálu (11)

Dnes už asi pomalu zapomenutý britsko-australský 9ti dílný seriál o trosečnících natočený podle knihy R. M. Ballantyna. Jednoho z nich v něm hrál Richard Gibson, známý spíše jako Flick ze série Haló, haló. Další známou tváří byl Charles Tingwell (hrál např. tatínka v první řadě Čáryfuka nebo v seriálech Oddělení vražd a Co přináší řeka ). Exotické exteriéry byly natáčeny v Západní Samoe. Seriál v ČST vysílán o Vánocích roku '86, tenkrát jsem z něj viděl jen tak letmo pár dílů a neuvěřitelně jsem to pro nás stále nevšední (exotické) a velmi malebné prostředí žral. Dovolil bych si ho srovnat snad jen s o něco známějším seriálem "Dva roky prázdnin", "Jackem Holbornem" nebo "Toulavou plachetnicí". Mé krásné a jedinečné dětství, nikdy nezapomenu. A prosím, alespoň někdy ještě tento seriál zopakovat, pokuď jsou tedy práva?!!!(30.11.2006)

Přesně, srovnání těhhle tří seriálů se mi také vždycky vybaví, když si na ně vzpomenu, také bych je rád někdy znovu viděl. Zajímavost: knižní předloha pro tento seriál posloužila Williamu Goldingovi jako jeden z inspiračních zdrojů pro Pána much, který byl zamýšlen jako určitá antiteze právě Korálového ostrova.(29.6.2007)

Seriál se měl dochovat v archívu ČT, a to dokonce s původním československým dabingem, bohužel ČT nemá vysílací práva. :-( Rád jsem si seriál po 25 letech připomenul, kdy moje paměť zdaleka není dokonalá. Díky lišáku Vuku - http://www.youtube.com/watch?v=YNmsLXqOiF0(5.8.2012)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 22.12.1986, réžia českého znenia (ČST Praha) = ZDENĚK HNILICA (21.2.2011)(21.2.2011)

Krásny, priam dokonalý seriál. Takéto pohodovo dobrodružné veci by som v TV rád vídal aj dnes. Lenže sa prestali vyrábať niekedy koncom 80- tych rokov. Časy sa menia - zajtra dovidenia!(31.5.2016)

Čistě z nostalgie vím jen že to dávali v pátek po 8 hod vždy po životě v přírodě. Jo kéž by to taky někdo vydal. Tak se mě to konečně po téměř 30 letech dostalo do ruky a měl možnost to zase vidět. Ač jsem si to pamatoval hodně málo, hned se mě řada věcí docela vybavila. Je to sice spíš pro děti, ale to vůbec nevadí. Dneska už se něco takové netočí jaká škoda. Uměl bych si to představit delší. Vidět Gibsona v jiné postavě než gestapáka v Haló, haló, je super. 9.11.2015(4.12.2008)

Výjimečný rodinný seriál, který je charakteristický poklidným tempem vyprávění, dobrodružným příběhem a kouzelným exotickým prostředím, v němž se odehrává. Možná by se našly některé nelogičnosti, ale i tak je radost se na něj koukat. Napínavá robinzonáda třech sympaťáků – rozmazleného snílka a intelektuála Ralpha, drsného praktického námořníka Jacka a malého zlodějíčka Petříka mne zcela uchvátila. Každý díl je vygradovaný takovým způsobem, že jsem se nemohla dočkat pokračování. Hrdinové mi tak přirostli k srdci, že jsem se s nimi jen velmi nerada loučila. Škoda, že se dnes takové seriály už netočí.(12.5.2013)

Tak takéto seriály by sa mali reprízovať a nie nás kŕmiť tykými vecami, čo sa točia dnes.(30.11.2009)

Protože jsme s dětmi knihu četli, nemohu dát více než tři. Film si sice udržel v hrubém měřítku dějovou linku, ale zásadně změnil výpověď knihy. Rozhodně mohu oporučit knihu: pro mne jedna z nejlepších robinsonád, které jsem doposud četl.(30.11.2013)

Příjemný seriálek z dob kdy morbidita byla ještě morbiditou a né "uměním". Fajn seriál z dob kdy filmaři ještě uměli vyvolat napětí a dobrodružství slušný způsobem a nepotřebovali k tomu současné debilní a morbidní agresivní úchylárny typu rozlétavajících se lebek a vnitřností. Společnost, která se považuje za kulturní je ve skutečnosti zhovadilá a úchylná jak prase. Stačí se podívat jaké morbidní sračky vedou hodnocení. Jinak je seriál ke stažení na Uložto.cz všech devět dílů s českým dabingem.(20.11.2017)

nevím, co bych řekl dnes, ale viděno dětskýma očima v 80. letech jednoznačně 10/10(20.7.2013)