Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Peter Loew pracuje jako literární agent na Manhattanu, jeho život rázem změní osudové setkání s tajemnou ženou - upírkou. Po milostné noci, kterou s ní strávil ve svém pokoji, se dokáže soustředit na stále méně věcí. Jako tyranizující šéf pronásleduje splněním pracovního úkolu svoji sekretářku Alvu, postupně ztrácí kontakt s realitou a proměňuje se v jinou bytost... Režisér R. Bierman hororový příběh namíchal z prvků thrilleru, zvláštní černé nadsázky a humoru, do něhož přidává okamžiky halucinací a spalující milostné vášně. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (110)

Visáč 

všechny recenze uživatele

Nic Cage at his Cagest. Čierna komédia par excellence o yuppíkovi, ktorý sa mení v upíra a terorizuje svoju zakríknutú sekretárku. Cage je v roli literárneho agenta naprosto odzbrojujúci a má po boku exkluzívne roštenky Jennifer Beals a Mariu Conchitu Alonso. Celým filmom navyše vibruje dekadentná atmosféra New Yorku druhej polovice 80s, nie nepodobná tej z Amerického psycha. Pre fanúšikov NC absolut must-see! ()

BoPo 

všechny recenze uživatele

Akonáhle Cage vstúpil do sveta filmu, nabehol na tempo výrobnej linky a točil jeden film za druhým. Dnes má 50 rokov a je herecky vycucaný. Má naučenú paletu výrazov, pohľadov, reakcií a nedokáže sa z nich vymaniť. Tu mal niečo cez 20, bol nezkurv*ný úspechom a nešetril energiou. Jeho upírske kreácie (vykašlávacie pokusy, orlokovské oči, tesáky za rozumnú cenu, zrakvovanie gauča,...) a vyžívanie sa v šikanovaní podriadenej sú výrazným kladom filmu. Inak sa jedná o prázdne pôsobiacu krízu osobnosti. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Slávna scénka pohľadu Nicolasa Cagea, ktorá sa stala kráľom meme. Nezáživný upírsky film, kde vás nenadchne takmer nič. Jeden z tých horších filmov s prvkami hororu, ktorý často dávajú na MGM. Je to strata času a bohužiaľ u tohto filmu neplatí pre mňa " zlaté 80.roky" - čo sa hororových filmov týka. A to tam hral vtedy ešte mladý Nicolas Cage. Scenár hodný Uwe Bola, ale aj ten by tam pridal hádam niečo zaujímavejšie. Absolútne neatraktívne ženské postavy, žiadne krásavice, dokonca ani samotné upírky. Jeden z tých filmov, u ktorých som sa musel premáhať, aby som ho dopozeral až do úplného dlhého predlhého konca. A prečo je táto snímka aj v kategórií Komédia to je mi skutočne záhadou tohto roka. Veľmi bezduchá zlátanina. ()

Koprix 

všechny recenze uživatele

Naprosto jsem nepochopila, o co se snímek snaží. Pokud se tvůrci snažili o nějaký hluboký příběh, tak to buď udělali špatně, nebo mám já špatný mozek. Ne, počkat, snažili se o hluboký příběh? Oni se vůbec snažili o příběh? Víc než na příběh to vypadalo na několik roztroušených scén, které se o příběh marně snaží. Předtím, než jsem shlédla celý film, jsem viděla pár scének, kde Cage šikanuje svou sekretářku Alvu a přišlo mi, že by to mohlo být vtipné, svižné a zábavné. Bohužel nebylo, nezachránily to ani ony scénky s Alvou, ani ta pravděpodobně nejznámější z nich s neuvěřitelně šklebícím se "you don't say" Cagem. Dvě hvězdičky snad jenom za jeho výkon, který je tady vskutku brilantní. ()

decouble 

všechny recenze uživatele

Hrozně ambivalentní, protože to má strašně nejasnej žánrovej rámec. Na jednu stranu je Vampire's Kiss přehlídkou Cageových hereckých kreací, jejichž intenzita se s blížícím koncem stupňuje na úroveň Cageova youtubovýho best of. Jenže třeba záběry na neogotická zákoutí New Yorku na začátku a v průběhu mají budovat hororovou atmosféru. Přitom je to v jádru asi nejvíc psychologické drama o rozpadu osobnosti do totálního od reality odtrženého crashe (pravidelné schůzky s terapeutkou). A taky tak trochu obrázek misogynní korporátní kultury 80. let? (Cage honí sekretářku na hajzlíky, tam na ní křičí a na konci se tomu v kanceláří s ostatníma vedoucíma zasmějou). ()

Galerie (21)

Zajímavosti (6)

  • Slavné meme „You Don't Say?“ vzniklo na podkladě scény právě z tohoto filmu. Konkrétně z té, v níž Peter Loew (Nicolas Cage) vede dialog s Alvou Restrepo (Maria Conchita Alonso) ve své kanceláři. (P. J. D.)
  • V kanceláři na stole má Peter Loew (Nicolas Cage) fotografii Franze Kafky, jehož román "Proměna" pojednává o přeměně člověka v brouka... zde jde pro změnu o změnu v upíra. (Radiq)

Související novinky

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (více)

Reklama

Reklama