Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Peter Loew pracuje jako literární agent na Manhattanu, jeho život rázem změní osudové setkání s tajemnou ženou - upírkou. Po milostné noci, kterou s ní strávil ve svém pokoji, se dokáže soustředit na stále méně věcí. Jako tyranizující šéf pronásleduje splněním pracovního úkolu svoji sekretářku Alvu, postupně ztrácí kontakt s realitou a proměňuje se v jinou bytost... Režisér R. Bierman hororový příběh namíchal z prvků thrilleru, zvláštní černé nadsázky a humoru, do něhož přidává okamžiky halucinací a spalující milostné vášně. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (110)

Koprix 

všechny recenze uživatele

Naprosto jsem nepochopila, o co se snímek snaží. Pokud se tvůrci snažili o nějaký hluboký příběh, tak to buď udělali špatně, nebo mám já špatný mozek. Ne, počkat, snažili se o hluboký příběh? Oni se vůbec snažili o příběh? Víc než na příběh to vypadalo na několik roztroušených scén, které se o příběh marně snaží. Předtím, než jsem shlédla celý film, jsem viděla pár scének, kde Cage šikanuje svou sekretářku Alvu a přišlo mi, že by to mohlo být vtipné, svižné a zábavné. Bohužel nebylo, nezachránily to ani ony scénky s Alvou, ani ta pravděpodobně nejznámější z nich s neuvěřitelně šklebícím se "you don't say" Cagem. Dvě hvězdičky snad jenom za jeho výkon, který je tady vskutku brilantní. ()

AngelG 

všechny recenze uživatele

To hodnocení mě opravdu šokuje. Tenhle film si rozhodně zaslouží víc. Nevím jestli to je tím, že to vidělo tak málo lidí anebo tím, že lidé nechápou satiru a černý humor. Celou dobu se mi v hlavě točilo Americké psycho a Bale. Rozhodně vidím spojitosti a nedivila bych se, kdyby se tímto filmem inspirovali. Zároveň i vidím spojitosti v příjmutí obou snímků. Lidé prostě nemají trpělivost pro pozvolně plynoucí filmy. Cage je naprosto famózní a jeho propadávání se do šílenství je opravdu skvostné. Několikrát jsem se opravdu musela smát nahlas jeho hysterickým výstupům. Ostatní obsazení také super a celkové opravdu nemám moc co vytknout. Tenhle typ filmů mě prostě baví. :) ()

Reklama

BoPo 

všechny recenze uživatele

Akonáhle Cage vstúpil do sveta filmu, nabehol na tempo výrobnej linky a točil jeden film za druhým. Dnes má 50 rokov a je herecky vycucaný. Má naučenú paletu výrazov, pohľadov, reakcií a nedokáže sa z nich vymaniť. Tu mal niečo cez 20, bol nezkurv*ný úspechom a nešetril energiou. Jeho upírske kreácie (vykašlávacie pokusy, orlokovské oči, tesáky za rozumnú cenu, zrakvovanie gauča,...) a vyžívanie sa v šikanovaní podriadenej sú výrazným kladom filmu. Inak sa jedná o prázdne pôsobiacu krízu osobnosti. ()

fmash 

všechny recenze uživatele

Ujeté? Rozhodně. Vtipné? No, jak se to vezme :). Znepokojující? Velmi. Jestli chcete po celou dobu trvání filmu kulit oči jako Nicholas Cage, tak si to pusťte. Nebudete zklamáni, tohle musí zabrat na každého. Rozhodně to není horor - nemrtvých uvidíte zhruba tolik, jako na Plese příšer. Jestli je to komedie, to bych si netroufl posoudit. Ale jestli někdy sami přemýšlíte, jestli jste normální, tak tenhle film zkuste. Nějaká potrava pro mozek se v něm najde. ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Já musím znovu a zase dát za pravdu panu Apačovi, který mi doporučil snad nejvýraznější roli Nicolase Cage, jehož příliš nemiluji. Tedy až doteď. Hledám slova, jenž by vystihla tento broušený diamant, tohle delikatesní Chateauneuf du Pape, tento právě prožitý filmový orgasmus! Vampýra dovedl ve své vtipné děsivosti do geniality. Pointa se divákovi otevírá pomalu a je jen otázkou času u každého z nás, kdy na ni přijde a uvědomí si, jak je dokonalá. To, že zhlédnutá verze stála zaprd po stránce zvukové a dabingové, zcela přehlížím. Kvituji, že nechali v původním znění Cageovy vzdechy, vychrchlávání, zvracení a tak podobně. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (6)

  • Slavné meme „You Don't Say?“ vzniklo na podkladě scény právě z tohoto filmu. Konkrétně z té, v níž Peter Loew (Nicolas Cage) vede dialog s Alvou Restrepo (Maria Conchita Alonso) ve své kanceláři. (P. J. D.)
  • Peter Loew (Nicolas Cage) sleduje v televize film Upír Nosferatu (1922). (Zdroj: ČSFD)
  • V kanceláři na stole má Peter Loew (Nicolas Cage) fotografii Franze Kafky, jehož román "Proměna" pojednává o přeměně člověka v brouka... zde jde pro změnu o změnu v upíra. (Radiq)

Související novinky

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (více)

Reklama

Reklama