Polibek upíra

Vampire's Kiss

Komedie / Horor / Fantasy

USA, 1988, 103 min

Na tento film se musíte dívat jako na excentrickou komedii a hlavně jej nebrat za hororové psycho, protože jedině tak si jej dokážete alespoň částečně užít a některé scény si doslova vychutnat. Cage je tu šílený, jeho kreace alá Nosferatu je geniální (stejně jako scéna koupě umělých upířích zubů - "Nemáte tu něco levnějšího"), ale zoufale antisexy ženské hrdinky (Jennifer Beals má v tomto jasný primát) a nenápaditá režie táhnou film zbytečně dolů. Na druhou stranu, třeba hudební doprovod mi připomněl nejlepší věci od Herrmanna a znovu musím zmínit Nica, jehož až groteskní výkon si vaši pozornost jasně zaslouží (opravdu toho švába sežral?). II Hudba: Colin Towns. 60%(3.3.2008)

Konečne viem, kedy sa z Caga stal pošahaný blázon. To odvtedy, čo ho zakusla ohavná cundra bez zadku. Jej vystupovanie ma iritovalo a naviac vyzerala ako tanečníčka z klipu MC Hammera . Cage na nás vychŕlil neskutočnú gestikulačnú smršť emócií a tým si prilepil na čelo tabuľku s označením pomätený šialenec. Odštartoval si tak kariéru herca, ktorý má svoj neopísateľný výraz, jedinečný pôvab a dokáže aj z komára urobiť velblouda. Film ma ovšem ničím iným nezaujal a jediný dôvod, pre ktorý som to dopozerala bola práve Nicolasova vzteklina. Pridávam jeden citát, ktorý ma celkom pobavil: „Jseš na zavšiveným hajzlu a já se tady snažím vysrat. Takže zavři sakra zobák a nech si to divadýlko nadoma, nebo to běž dělat na dámy.“(2.4.2015)

• KevSpa

Hodně zvláštní hororový snímek, který trpí snahou natočit, co největší podivnost. Film se potácí mezi mnoha žánry (psychologický thriller, groteska, upírský horor, romantické drama), ale dohromady to vůbec nedrží pohromadě. Excelentní výkon Nicolase Cage, který hraje totálního magora, nemůže rozpačitý výsledný dojem zachránit.(17.6.2003)

Probůh jaktože je tenhle geniální film tak málo známý?! Na světě prostě není spravedlnost! Brilantní, úchylně vtipná černá komedie s mladým Coppolou ve své životní roli! Nekecám. Navíc krásná Jennifer Beals a stylová María Conchita Alonso. Ale to, co předvádí N.C., všechny ostatní herce i herečky nemilosrdně zastiňuje. Občas sice objektivně pravda malinko přehrává, ale mně to subjektivně vůbec nevadilo a královsky jsem se bavil. Až se jednou psychicky zhroutím a mentálně úplně rozložím, taky se chci stát upírem!(3.4.2013)

Jedna z nejlepších netradičních upířin s naprosto excelentním Nicolasem Cagem. Člověk až do konce neví, kam se to celé vlastně zvrtne. Doporučuji všem, kteří se zajímají o 80. léta a které zaujal román American Psycho, s nímž má Vampire's Kiss lecos společného. Cageovo herectví je hodně odvážné a vtipné a jeho zdejší performance je dnes právem řazena mezi kultovní. A vůbec... Co asi dělá Alva?(17.12.2005)

• - Při natáčení snědl Nicolas Cage 3x po sobě živého švába. (DoMoS)

• - Ve filmu se mihli Bill Cosby a Stevie Wonder, bylo to ve scéně na diskotéce. (Peršanka)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku, převážně na Manhattanu. V závěrečných titulcích lze vidět i divadlo Apple Core. (Terva)