Polibek upíra

Vampire's Kiss

Komedie / Horor / Fantasy

USA, 1988, 103 min

• Jara.Cimrman.jr

Pokud by mě chtěla Jennifer Beals při sexuálních hrátkách svými upířími zoubky kousat do krku, tak nemám nic proti. Nicméně je to jediné pozitivum tohoto neskutečně nudného snímku, ve kterém se vůbec nic neděje a tak jsem vděčný alespoň za to, že hlavní hrdina občas zlověstně zakoulí očima a seřve sekretářku.(28.2.2013)

Tak to bylo ujetý...ale svým způsobem chápu chování hlavní postavy-sám jsem dost často takhle vyšinutej a to mě nekousla upírka ale ze života atd.Jenže kdežto N.Cage se tu vyřadil a muže to nazývat uměleckou činností tak u mě by si tak akorát klepali na čelo :-).Jinak je to z Ghost Riderem nejslabší snímek z filmografie N.Cage alespoň za mě a to jsem viděl téměř vše,ale zase pro tu sympatii v leda čems s hlavní postavou dávám maximálně 60% a tři hvězdy a to ještě musím mít obě oči přivřené :-)(28.8.2014)

Prvá polovica filmu ma viac-menej nudila, no dej Vampire's Kiss s pribúdajúcimi minútami graduje a druhú polku som si napokon celkom užil. Bozk upíra mi trochu pripomenul o 12 rokov staršieho Romerovho Martina, v tom však absentuje komediálne poňatie, ktoré mne osobne pri takomto type snímky šmakuje viac...(28.5.2010)

• BoPo

Akonáhle Cage vstúpil do sveta filmu, nabehol na tempo výrobnej linky a točil jeden film za druhým. Dnes má 50 rokov a je herecky vycucaný. Má naučenú paletu výrazov, pohľadov, reakcií a nedokáže sa z nich vymaniť. Tu mal niečo cez 20, bol nezkurv*ný úspechom a nešetril energiou. Jeho upírske kreácie (vykašlávacie pokusy, orlokovské oči, tesáky za rozumnú cenu, zrakvovanie gauča,...) a vyžívanie sa v šikanovaní podriadenej sú výrazným kladom filmu. Inak sa jedná o prázdne pôsobiacu krízu osobnosti.(8.4.2014)

Já musím znovu a zase dát za pravdu panu Apačovi, který mi doporučil snad nejvýraznější roli Nicolase Cage, jehož příliš nemiluji. Tedy až doteď. Hledám slova, jenž by vystihla tento broušený diamant, tohle delikatesní Chateauneuf du Pape, tento právě prožitý filmový orgasmus! Vampýra dovedl ve své vtipné děsivosti do geniality. Pointa se divákovi otevírá pomalu a je jen otázkou času u každého z nás, kdy na ni přijde a uvědomí si, jak je dokonalá. To, že zhlédnutá verze stála zaprd po stránce zvukové a dabingové, zcela přehlížím. Kvituji, že nechali v původním znění Cageovy vzdechy, vychrchlávání, zvracení a tak podobně.(30.1.2017)

• Nicolas Cage

• - Peter Loew (Nicolas Cage) sleduje v televize film Upír Nosferatu (1922).

• - V kanceláři na stole má Peter Loew (Nicolas Cage) fotografii Franze Kafky, jehož román "Proměna" pojednává o přeměně člověka v brouka... zde jde pro změnu o změnu v upíra. (Radiq)

• - Slavné meme „You Don't Say?“ vzniklo na podkladě scény právě z tohoto filmu. Konkrétně z té, v níž Peter Loew (Nicolas Cage) vede dialog s Alvou Restrepo (Maria Conchita Alonso) ve své kanceláři. (P. J. D.)