Polibek upíra

Vampire's Kiss

Komedie / Horor / Fantasy

USA, 1988, 103 min

Tak o tomhle filmu jsem neměl ani šajnu. Na doporučení oblíbence JASON_X jsem se do toho pustil a na jednu stranu tak trochu chápu to hodnocení tady a některý negativní komentáře. On je to opravdu celkem těžko zkousnutelnej úlet, ale já se pobavil znamenitě a ani mi tentokrát nevadil Cage a jeho zuřivý přehrávání, protože ona jeho postava a role, tak nějak celkově do absurdity tohohle filmu perfektně zapadne.75%(6.4.2015)

Hodně zvláštní upířina... O děj tady vlastně ani moc nejde, i když mi docela silně připomíná Romerova Martina, ale jen o až maniakální výkon N. Gage... A to musím dodat, že ten jeho psí pohled z duše nenávidím... A přiznejte si, určitě jste se bavili stejně jako já, když si Cage nasadil umělé zuby, nebo při docela drsném šikanování své sekretářky Alvy...(30.5.2010)

• Saintes

Doteď si přesně nejsem jista, zda to opravdu měla být hororová komedie, celý snímek budí dojmu parodie na sebe sama (nota bene to v podstatě ani upírský film není :) ). Neustále poskakující, vřeštící a očima koulející Nicolas Cage opět dokazuje, jak mizerný herec je, a nebýt zoufale překrásné Jennifer Beals, nedala bych tomu ani jednu hvězdičku. Takhle přimhouřím očko. Nebo možná radši obě.(1.3.2011)

• Xmilden

Je zvláštní že Cage hrál v blbých filmech ještě než se stal hereckou hvězdou číslo 1. Takže podobně jak neslavně skomírá jeho kariéra nyní, tak i horko těžko svou kariéru rozjížděl. Polibek upíra je film neskutečně střelený. Až na závěr jsem zjistil co se nám básník celou dobu snažil sdělit, jinak to nemělo hlavu a patu. S odstupem času ale musím přiznat že Cage vlastně předvedl opravdový herecký koncert. Takového vola by asi málokdo chtěl hrát.(1.5.2012)

• Han22

Někde před 15 lety mě bavily nezávislé filmy a myslel jsem si, že Cage je výborný herec. Už tehdy mi Polibek upíra přišel divný. A dneska bych řekl, že je to absolutní pičovina, to se slušně snad říct nedá. Zaprvé příběh, kde nevíte jestli se hrdina mění v upíra, nebo mu jen hrabe. Zadruhé ale opravdu šílené a nesnesitelné přehrávanání Nicolase Cage (a to si stojím za tím, že v některých filmech byl skvělý). A navíc je celý příběh založený na pronásledování sekretářky - děkuji nechci, když budu chtít vidět šikanu na pracovišti, stačí si zajít 5x týdně do toho pekla, které se nazývá práce.(31.8.2015)

• Nicolas Cage