Reklama

Reklama

Prolhané krásky: Prvotní hřích

(seriál)
  • USA Pretty Little Liars: Original Sin
Trailer

Epizody(10)

Obsahy(1)

Před dvaceti lety otřásla městečkem Millwood série tragických událostí. Nyní, v současnosti, je skupina dospívajících dívek trýzněna neznámým útočníkem a nucena pykat za tajný hřích, který spáchali jejich rodiče... (HBO Max)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

Vyhy 

všechny recenze uživatele

1. série - 70 % Původní krásky jsem viděl v době jejich "slávy", převážně díky své manželce, tehdy ještě přítelkyni, abych zapůsobil :). Navzdory tomu, že se jednalo hlavně o produkt pro holky, to bavilo nějak i mě. Pak přišlo ždímání značky v podobě Perfekcionistek, které se tak už nepovedly a není divu, že jsme skončili pouze u první série. Proto jsem k Prvotnímu hříchu přistupoval opatrně. A hle, bylo to moc fajn. Bailee M. si pamatuji jako malou holku z Zkus mě rozesmát. Příběh béčkový, zápletka taktéž, ale provedení stylu Vřískot, Halloween atd. mě bavilo. Narážek na původní sérii bylo dosti, které hlavně poznávala má žena, ale i člověk, co původní seroš neviděl, si toto může užít. ()

madline24 

všechny recenze uživatele

Prolhané krásky (seriál) (2010) pro rok 2022. Plne nucene genderove rovnopravnosti za kazdou cenu, tolik trans, homo, bi lidi pohromade jsem snad v zivote nevidela. Stejne tak fakt, ze z 5 kamaradek je jedna beloska, ktera je ale zase tehotna (v 15 otehotni, otec neznamy a vubec ji nenapadne pilulka po nebo tak neco). Jestli tohle ma byt realita soucasnych US, tak tim spis jsem stastna, ze ziju v Evrope. Nemam vubec nic proti jakekoliv gender mensine, jsem feministka, ale nesmi se to prehanet. I kdyz me serial celkem bavil, protoze filmy/serialy ze stredni skoly jsou moje #guiltypleasure , tak tady jsem uplne rostla. Zakladem scenare je: nacpat tam co nejvic mensin (at ve smyslu barvy pleti nebo sexuality), eliminovat muzske postavy  a pokud uz se tam vyskytnou, tak je vykreslit jen negativne (znasilneni, psychicke naruseni, urazeni hrdinek tim, ze je nazvou sexy holkou ap). Jako hetero beloska, ktera nepovazuje chlapy za podradne nasilniky, si zacinam pripadat utlacovana. ()

Reklama

pumpkinqueen 

všechny recenze uživatele

Když jsem se dozvěděla, že nové Prolhané krásky jsou v podstatě typickým teen slasherem, podivila jsem se a položila si otázku - o čem jsou vlastně ty původní?! Nekecám, fakt jsem to netušila. Ten seriál mě úplně minul a považovala jsem ho za prachobyčejné středoškolské drama s nijak zajímavou, natož pak závažnou zápletkou, založené spíše na problémech ve vztazích a dalších pubertálních strastí. Tady jsem se nejspíš zmýlila, takže mě dost překvapilo, že se tam řeší daleko závažnější problémy. Přesto nemám zrovna chuť je sledovat, každopádně tyhle nové s nimi nijak přímo nesouvisí a žánrově se posunuly trochu jinam - ke slasheru - a ten už mě nalákal. A ač byly první díly slabší, nakonec jsem si seriál dost užila. Nepopírám, že je občas trochu hloupý, že herecké výkony nejsou nic extra, že emocionálně je to úplně mimo, nebo snad že scénář dost často pokulhává. Zatímco jedna hrůzná událost s nikým nijak zvlášť nezatřese, další (rozhodně životu přijatelnější), je naprostá tragédie a neobejde se bez panických záchvatů. Jednu z hlavních představitelek - v podstatě tu nejhlavnější - jsem nemohla vystát snad do poslední minuty finální epizody, takže pro mě bylo dost obtížné ji jakkoli fandit. Ostatní holky ale byly sympaťandy a jak už to dnes bývá, ty střední školy jsou v seriálech vykreslovány dosti.... pestře (jistě víte, kam tím mířím, tam někam až za duhu...), a tak jsem byla nesmírně ráda, že tady to tak moc nebilo do očí a kompletace postav na celé škole byla tak nějak přirozenější. Nedalo se do toho sice zrovna vžít, protože příběh nepůsobil zrovna realistickým dojmem, ale dalo se u toho krásně vypnout a zároveň zůstat zvědavý a napnutý. A pokud si jako já ujíždíte na byť trochu jednodušších, ale napínavých slasherech, kdy společně s hlavními postavami odhalujete, kdo by mohl být vrah, pak by tohle mělo fungovat. Tady je toho navíc k odhalování trochu víc, protože se tu kříží více dějových linek a všechny jsou dost zajímavé, některé dokonce i celkem originální. S blížícím se koncem se trochu zvyšuje nejen napětí, ale bohužel i přehnanost ve špatném slova smyslu, ale když to nebereme příliš vážně, dá se to strávit. Navíc si mě hodně získalo prostředí a atmosféra, která byla prostě nefalšovaně podzimní a halloweenská... a někomu jako jsem já to prostě občas ke štěstí stačí - a popravdě i k té čtvrté hvězdičce. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

původní Prolhané krásky neznám, ale nepočítám, že by to v tomhle případě byla překážka. Original sin funguje samostatně a bohužel nepřináší nic nového a pouze recykluje už tisíckrát viděné. Tu si bere něco z Vřískotu, tu něco z Tajemství loňského léta a jako bonus si přináší svojí vlastní variaci na Michaela Myerse. Sice to není úplně hloupé a průhledné a v závěru to přijde s jakože překvapivým odhalením, ovšem nedokáže to změnit fakt, že je to až zbytečně moc ukecané a kdyby to celé mělo pět díll s větším tahem na bránu bylo by to podstatně lepší a zábavnější...60% ()

hansel97 

všechny recenze uživatele

Zajímavý žánrový přesun do slasheru namísto teen mystery drama, vyšší stakes a reálnější setting a propracované postavy, zápletka není zbytečně natahovaná, ale bohužel finále je takové průměrné a odhalení A spíše zklamalo, i když dávalo smysl. ()

Galerie (171)

Zajímavosti (2)

  • Seriál se odehrává ve stejném univerzu jako seriály Prolhané krásky (od r. 2010) a Riverdale (od r. 2017) a jejich spin-off. Postavy referencují města a události z obou dalších seriálů. (hansel97)

Reklama

Reklama