Kongo

Kongo

Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 1995, 104 min

• MM_Ramone

Táto dobrodružná výprava do africkej divočiny sa mi moc nepáčila. Návrat hnusnej gorily späť do volnej prírody a ani honba za skrytým pokladom kráľa Šalamúna, ktorý strážia akési agresívne, šedivé opice, ma vôbec nedokázali zaujať. Herecké obsadenie mi bolo sympatické asi tak ako tá zavšivená gorila. Keby tam bola aspoň nejaká pekná, mladá herečka, ale ani toho som sa nedočkal. Nabudúce sa tomuto "Kongu" radšej širokým oblúkom vyhnem. **(6.2.2012)

Náhodou docela fajn jednorázová zábava, ve který padlo i pár povedenejch hlášek. Práce na gorilách byla perfektní, takže goriláci "hráli" skvělě. Amy byla navíc roztomilá gorilka, kterou bych klidně adoptoval. Lidský herci žádnej zázrak, ale co by taky člověk čekal od béčka. Příběh byl jednodušší, víc akce by určitě neškodilo. Trochu mi vrtá hlavou, kam se podělo 50 mega z rozpočtu, když třeba výbuch sopky nebyl vizuálně uplně povedenej. Pořád však rozhodně to lepší z žánru dobrodružnejch béček, tři slabší hvězdy.(29.11.2011)

Přiznám se, že Konga bych si vůbec nikdy nevšiml nebýt faktu, že jde o adaptaci románu Michaela Crichtona. Ten byl pro mě tak nějak příslibem "zajímavé podívané" která se naplnila tak napůl. Myšlenka dobrá, zle uchopená, lístek do kina jsem cvaknul, ale víc ode mě nečekejte. VHS/DVD/Blu-ray u mě nemá šanci a to i kdybych ho dostal zadarmo protože si nějak neumím představit že bych si někdy takhle doma sednul... zahleděl se na filmotéku a řekl si: "copak si tak dneska pustit... Kongo!". Tak to ani omylem. Max v telce když nikde jinde nic lepšího nepoběží a budu líný vstávat z gauče.(11.7.2012)

PRopadák, který mám moc rád. Příběh je sice jalovej a tak trochu podobnej Arachnofobii(stejnej režisér). Ale mě nenudil a celý film si užíval, akční sekvence na úrovni, herci parádní, i když mě občas štvala Amy. A navíc výborná hudba Josepha LoDucy. Docela mě ale potěšilo celkem dost známých tváří, a samozřejmě nejvíc malá rolička Bruce Camopbella, i když si spíš myslím že by na ty opice vytáhl motorovku a všechny by zkosil. Filmu nechybý ani napětí, což je jedině dobře, knížku jsem nečetl, a tak nemám zapotřebý tady kecat o tom jak je to nepovedený, takže pohodových 4*.(24.2.2010)

Nenáročná zábava nejen na nedělní odpoledne (nebo úterní večer:)) s výborně zpracovanými gorilami, vkusně zakomponovanými sci-fi prvky a nádhernou hudbou Jerryho Goldsmithe, takže rozhodně žádné zklamání. Kvůli tomu soundtracku jsem na okamžik uvažoval o čtvrté hvězdě, ale přece jen...ve filmu si tohohle inspiračního zdroje Star Trek: Insurrection moc neužijete.(16.12.2003)

• - Bruce Campbell se neúspěšně ucházel o roli doktora Elliota. Objevil se ale v menší roli Charlese Travise. (Kroup4)

• - Natáčení probíhalo v americkém Los Angeles a ve státech Costa Rica, Tanzanie a Keňa. (Terva)

• - Nabídku na ztvárnění ústředních postav odmítli Hugh Grant a Robin Wright. (Kroup4)