Kongo

Congo

Kongo

Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 1995, 104 min

Mé hodnocení přesně odpovídá zdejšímu celkovému hodnocení, což je průměrných 50 %. V případě konga jde o velmi hloupej film, co se týče scénáře, ovšem přece jen jde o čistě fantasy akční dobrodružství, a v tomto případě to snad od druhá polovina splňuje. Samozřejmě je zde mnoho nevýhod, které kazí celkový požitek z filmu, jako například prosťounký scénář, ale také nevýrazní herci a příliš dlouhý a nudný rozjezd, ale pokud tohle všechno divák přehlédne, tak jako v mém případě, tak se skvěle pobaví a poslední půlhodina je nabytá akcí a rozhodně stojí za to.(28.5.2010)

Nedávno som to videl asi tak po šiestich rokoch. Vtedy ma to bavilo, predsalen, film o vraždiacich gorilách je rozhodne zaujímavým námetom. V súčasnosti už nezdieľam také nadšenie, ale aj tak je to celkom pozerateľná zábava, aj keď herci nič moc, scenár je tiež dosť slabý, ale na druhej strane tu máme pekný soundtrack a celkom fajn atmosféru strachu z neznáma. Čistých 50%.(18.1.2013)

První film na motivy románu Michalela Crichtona po Jurském parku co jsem viděl. A možná proto jsem od něj očekával víc. Jinak to není úplně špatný film. Nechybí zde napětí, akce a následný happy-end. Lidožravé opice jsou respektabilní (zvláště pro jejich oblíbenou kratochvíli oddělovat lidem hlavu od trupu holýma rukama). Nudit se nebudete, ale žádné: "týýýýjoo" z vás taky nevyjde.(20.2.2008)

• otík

Dějově to nebylo zas tak špatné, ale jak přišlo na akci, triky, opice a sladký závěr, nešlo hodnotit tento film o hledání diamantů a domova pro gorilu více než dvěmi hvězdičkami. Co zaujme je především laserová puška, kterou přepálíte kromě stromu i nebezpečnou gorilu na půl. A zánik bájného města, které hrdinové půl filmu hledali, je doslova trapas.(9.11.2004)

Příběh o gorilce která má na ruce pomůcku na znakovou řeč a z batůžku jde zvuk..jsem měl vždycky rád :) Šalamounovy doly na diamanty..jungle..a spousty škaredých albinskych gorilaku.. ke všemu lehce podrážděných a agresivních..:) pohodová.. dobrodružná.. nenáročná..oddychovka..i když staršího ročníku..tak stále koukatelna..70%(23.9.2018)

• - Bruce Campbell se neúspěšně ucházel o roli doktora Elliota. Objevil se ale v menší roli Charlese Travise. (Kroup4)

• - Diamant, který je v závěru vyhozen z balónu, se pak již nepodařilo nalézt. (Kroup4)

• - Nabídku na ztvárnění ústředních postav odmítli Hugh Grant a Robin Wright. (Kroup4)