Kongo

Congo

Kongo

Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 1995, 104 min

Na dané téma vznikly tři věci – kniha Michaela Crichtona, tenhle film a dokonce i počítačová hra (přesně v tomto pořadí, tedy podle knižní předlohy NEJPRVE natočili film a PODLE NĚJ pak udělali hru, ne naopak jako v mnoha jiných případech). Já šel ale cestou přesně opačnou – nejprve jsem dohrál tu adventuru, pak jsem viděl film a nakonec si přečetl i knihu. Líbilo se mi všechno. Je jasné, že kniha je prostě kniha a film za ní pokulhává, a to jako hodně, ale přece jen atmosféru to má, je tam i dost vtipných hlášek (nejlepší je: „STOP EATING MY SESAME CAKE!“ :-)), opičáci jsou fakt strašidelní a v neposlední řadě celý film provází nádherná hudba. Tak nějak mě to prostě bavilo.(19.9.2010)

Na to, že Kongo spadá do kategórie dobrodružného žánru, sa v ňom veľkú časť jeho stopáže prekvapujúco nedeje nič zaújimavého. Za zmienku stojí jedine záverečná scéna s lávou, čo je na 110 min. dobrodružný film až príliš málo. Kongo je skrátka vo väčšine ohľadoch PRIEMERNÝ FILM: herci sú nevýrazní, podobne aj réžia, Winstonove gorily sú síce fajn, no ani na chvíľu ma nepresvedčili, že sú skutočné a ani hudbu Jerryho Goldsmitha nemožno označiť za nadpriemernú.(13.6.2004)

• otík

Dějově to nebylo zas tak špatné, ale jak přišlo na akci, triky, opice a sladký závěr, nešlo hodnotit tento film o hledání diamantů a domova pro gorilu více než dvěmi hvězdičkami. Co zaujme je především laserová puška, kterou přepálíte kromě stromu i nebezpečnou gorilu na půl. A zánik bájného města, které hrdinové půl filmu hledali, je doslova trapas.(9.11.2004)

PRopadák, který mám moc rád. Příběh je sice jalovej a tak trochu podobnej Arachnofobii(stejnej režisér). Ale mě nenudil a celý film si užíval, akční sekvence na úrovni, herci parádní, i když mě občas štvala Amy. A navíc výborná hudba Josepha LoDucy. Docela mě ale potěšilo celkem dost známých tváří, a samozřejmě nejvíc malá rolička Bruce Camopbella, i když si spíš myslím že by na ty opice vytáhl motorovku a všechny by zkosil. Filmu nechybý ani napětí, což je jedině dobře, knížku jsem nečetl, a tak nemám zapotřebý tady kecat o tom jak je to nepovedený, takže pohodových 4*.(24.2.2010)

Kniha od Michaela Crichtona pro mě kdysi znamenala stejnou dobrodružnou zábavu asi jako Jurský park, bohužel snímek již s filmovým Jurským parkem krok určitě nedrží. V první polovině to jen vypadá že se něco děje a až se něco začne dít, tak je vlastně konec. Herci veskrze až třetiligoví, ještě štěstí že si triky vzal na svědomí Stan Winston, takže divák často pochybuje zda-li náhodou nesleduje opravdu živou gorilu. Ve své době nebylo Kongo kdovíjaký trhák, natož dneska. 50%(2.10.2014)

• - O hlavní roli se ucházel Fred Dalton Thompson, jenže neuspěl. (david15)

• - Postava doktora Petera Elliota, specialisty na primáty, je do značné míry inspirována skutečným Peterem Elliotem, který je profesionálním cvičitelem opic, jehož svěřenci se často objevují ve filmech, včetně tohoto. (Kroup4)

• - Na motivy filmu byla vytvořena firmou Viacom Multimedia stejnojmenná počítačová adventura, do které byly použity záběry se skutečnými herci. (Robbi)