Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Zombies se nekontrolovatelně šíří. Lidé utvořili ZOMBIES HLÍDKY, které se snaží zachránit ty, co zbyli v zamořených oblastech a zároveň se vědci horečně snaží vytvořit protilátku. Jisté úspěchy jsou - již se ví jak virus funguje, existuje částečný lék, jen je třeba přivést ze zamořené oblasti dílčí protilátku a kombinací obou vytvořit sérum, které zvrátí proces zombifikace u kousnutých lidí. A tak se jedna ZOMBIES HLÍDKA vydává hluboko do zamořené oblasti, aby zachránila svého nakaženého kamaráda a celý svět. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

Cimr 

všechny recenze uživatele

Představte si tu situaci. Letní filmová škola, vy jdete na svoji oblíbenou půlnoční sekci bizárků (letos na téma zlaté časy VHS). O snímku dopředu víte, že ho dělal devatenáctiletý milovník béček, samouk, co film pojal jako předváděčku rukodělných gore efektů. Není náhodou úplně poslední, co byste od filmu čekali, to, že bude dobrý? Jaké to překvapení, když pak začne dynamickým a technicky i kompozičně dost dobře zvládnutým přejezdem kamery po městě obsazeném zombíky. Jaké to překvapení, když se objeví scény záměrně vtipné (hippies protestující před Bílým domem za právo nemrtvých na život) či skutečně děsivé (přístroj, který zombíkům dává hlas). On vlastně celý nápad - příběh elitní skupiny lidí, co vraždí zombies - je při jisté žánrové ohranosti celkem originální. Namísto pozvolně narůstajícího napětí a zbytečného vysvětlování nás staví rovnou doprostřed masakru. Lidí už je jen pár. Pokud se zvládnou domluvit, spolupracovat, potlačit svá ega, má lidstvo šanci přežít. Jak myslíte (obzvlášť po zkušenostech z dva roky trvající epidemie covidu), že to dopadne? Ne, ten film vlastně není dobrý. Ale je daleko lepší, než většina špatných. Autor, byť mladý a nezkušený, při jeho tvorbě přemýšlel. U béčkového bijáku příjemná změna. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Štýlový zombie splatter s na tú dobu slušnými špeciálnymi efektami, ktorý je ozajstnou lahôdkou pre milovníkov hororu. Vyskytuje sa tu množstvo neprehliadnuteľných žánrových odkazov, napríklad zombík, ktorý vo videopožičovni volí medzi hammerovským The Curse of Frankenstein a Úsvitom mŕtvych a vyberie si práve Romerovu zombie klasiku, ku ktorej si pribalí aj Evil Dead či Creepshow alebo postavy, ktorých priezviská sú totožné s menami hororových ikôn (Raimi, Carpenter, Savini, zmienky o vojakoch Romerovi a Kingovi z ktorých sa zrejme stali oživlé mŕtvoly :) ()

Reklama

topi 

všechny recenze uživatele

Když se postavy ve filmu jmenují Savini, King, Raimi, Romero nebo Carpenter je každému fandovi hororových filmů jasné, oč se tu bude jednat. Amatérská a fanouškovská pocta zombie filmům z každého záběru přímo teče proudem. Některé masky jsou hodně srandovní a gore je povedený. Snímek je vyloženě určen fandům béčkových zombie filmům, ostatní publikum film nemůže pobrat. Já jsem se bavil dobře, i když to občas drhnulo. Ale ve výsledku je to prdel :). ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Pocta hercům a tvůrcům starých béček a hororovým veteránům. Je tu neuvěřitelně mnoho odkazů na Evil dead a Romerovky. Jde vidět že tvůrci je mají nastudovány do jednoho za což Bookwalterovy skládám poklonu, on celkově tenhle člověk je mi silně sympatickej nedávno jsem zkoukl jeho poslední film Deadly stingers a byla to poklona starším nature amok filmům, takže je tenhle tvůrce v mém hledáčku. Nicméně i když film je hodně levnej tak gore a krev se nemá vůbec za co stydět je tu toho dost a nešetří se tím, jméne hlavních hrdinů mě dostávala. Jen škoda že tvůrci tak trochu kecaj o tom kdo v jejich filmu hraje. Campbell tu bohužel není. Ale jinak palec vysoko nahoru. ()

Ruut 

všechny recenze uživatele

Mr. Raimi, Mr. Carpenter, Doctor Savini, Jason (Vorhees) toť jest jména postav z filmu. Na zdech hesla z Romerových filmů, kšiltovky s názvz starých hororů a v televizi ukázky z Evil Dead. Ano tohle je pocta mistrům (nejen) zombie filmům v plné parádě. Z filmu čiší obrovské nadšení fanoušků točících pro jiné fanoušky. Masky a gore efektíky jsou perfektní a mylsím že sám mistr Savini by se za ně určitě nestyděl. Zdají se teda podle předchozího hodnocení tři hvězdičky příliš málo? No Jelikož je výprava, triky a hudba uplně přesně na úrovni Jacksonova Bad Taste a jelikož se zde nejvíc cituje Evil Dead, tak hodnotím tenhle kousek podle těchhle majstrštyků a vychází mi z toho toho, že tahle amatéřina prošla ze ctí v boji s největší klasikou. A schovívavě přivřu obě oči nad hrůzným scénářem a špatnými neherci v celém filmu. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (4)

  • Pomocníci doktora Moulssona (Bogdan Pecic) sledují v televizi film Lesní Duch (1981). (prokda)
  • Natačení probíhalo v americkém Akron. (prokda)

Reklama

Reklama