Na College of Psychical Research kdesi v Británii přednáší profesor Spencer (Garry Marsh) o poltergeistech a zmiňuje rozmluvu, kterou vyslechl ve venkovské hospodě. Podle místních se totiž ve velkém sídle Hilton Grange hýbají obrazy, láhev vína poletuje nad stolem, krávy jsou neklidné a nedojí, hospodyni chytne koště plamenem (zametá, necestuje) a posedlá dcera Hilda Prescott (Olga Lindo) se chová ve škole nevhodně a chtějí ji vyhodit. Otec Prescott (Alfred Drayton) je z toho na nervy a požádá právě Spencera a pojišťováka Joea Harrise (Gordon Harker), aby mu pomohli. Trojice se snaží zahnat ducha, ale je otázkou, zda se jim to podaří, nebo jestli poltergeist nebude mít navrch. (Peabody)

Oktavianus

Asi nebudu úplně objektivní, protože ačkoli podle ČSFD i IMDb má film 79 minut, já viděl na YouTube verzi o 20 minut kratší. A to hodně hloupou, takže jsem velice rád, že to těch 79 minut skutečně nemělo. Spíš než Komedie/Horor jde o zařazení do škatulky nevtipné pohádky využívající motivy poltergeista, ale tak hloupě a směšně, že jsem se střídavě chytal za hlavu a styděl se za tvůrce. Postavičky byly jen karikaturami, a když jim na hlavy začaly padat vázy, ironický úšklebek nestačil. Nemůžu vědět, zda delší verze není lepší, troufám si ale odhadnout, že ani náhodou. ()