Kdo přežije - Série 42

USA, 2022

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor)

xxmartinxx

Nechápu, jak se Probst dostal z druhé paralelní řady s tolika přepálenými zvraty se ctí. Teda chápu - opět se podařilo najít dost zajímavé lidi, kterým se daří žít svůj příběh všem nesmyslům navzdory. Castingové oddělení rozhodně jede naplno a já jsem plný nové energie na další řady. Takže asi ok. 7/10 ()

M.i.k.e

první řada Survivoru, která mě regulérně nas*ala. Já chápu, že celá tahle soutěž je i sociální experiment, do kterého se promítají okolnosti z reálného světa a zkušenosti soutěžících, ale pro mě byl vždycky Survivor o tom, že nakonec vyhraje ten nejlepší bez ohledu na to pohlaví, orientaci nebo rasu. Chápal sem když se v rámci jedné sezony řešilo metoo, vzhledem k tomu že chování jednoho ze soutěžících nebylo ok. Ve chvíli kdy ale jedna z účastnic vytáhne v rámci vlastní záchrany rasovou kartu a vlastně ze všech svých spoluhráčů udělá rasisty a ti jí to nakonec včetně Probsta odsouhlasí, to už bylo moc.Pak se sice všechno vrátí do starých dobrých kolejí "podrazů" ,kutí piklů a soutěží ale opravdu bych se v rámci Survivora nechtěl dočkat doby kdy se někdo bude bát někoho vyhodit aby pak následně nebyl označen za rasistu atd... ()

Djoker

Originál je jenom jeden a všechny turecko-české paskvily se můžou jít klouzat. Už to dávno není ten Survivor, který měl znělku, aukce, návštěvy z rodiny a soutěže postavené na překonání sebe sama, ale díky znovu perfektnímu castingu nabízí další skvělou partu lidí, kteří musí projít nejzajímavějším sociálním experimentem, který kdy byl v TV k vidění. Záplava imunit, výhod, hlasů navíc a nelogických twistů bohužel nedává šanci vyhrát skutečně nejlepšímu hráči, protože faktor náhody je zase extrémní, ale k moderní verzi už to zkrátka patří. Pro některé diváky však bude stále těžší ustát otravné řešení otázek pohlaví, rasy, víry a sexuální orientace. Jedna epizoda už byla hodně za hranou a složení finálové trojice (černoška, gay a důchodce) je až komické, ale kvóty jsou zkrátka tak přísné, že za chvíli budou hetero běloši v menšině. Favorit: nikdo, Oblíbenci: Drea, Lindsay, Mike, Omar, Jonathan ()

WolfIssen

Obsahuje spoiler: Obrovskou, ale ne jedinou vadou na kráse této série, je účast otravných přiteplených mužských děvek, především Haie a Romea - odpornost... Nejlepší hráči: Jonathan, Lindsay, Mike. Asi nejtrapnější scéna, moment, nebo chcete-li srdceryvný výstup v celém Survivoru od r. 2000, byla kmenová rada po vyloučení černošky Channtelle a černocha Rocksroye (kteří se jako první a druhý dostali do poroty) a následné patetické, sentimentální a rasistické žvásty Maryanne a Drei na této radě, ty kecy byly opravdu ubohé... I ten dobrák Probst civěl, co to melou :-) ()

Zix.

Po bídné 41. sérii jsem očekával hrůzu a musím přiznat, že jsem mile překvapen. Hlavní zásluhu na tom má hodně povedený casting, protože twisty jsou stejné jako minule. Je zajímavý jak je to samé s jinými lidmi mnohem zábavnější. Fázi po sloučení navíc hodně pomohlo, že žádný kmen neměl výraznou převahu.  Co se týče finalistů, tak za mě hrál nejlíp Mike a přál jsem mu to. Měl se vykašlat na kecy o čestnosti a naopak říct ochcal jsem vás.  Romeo se pěkně snažil, ale nebýt ICH a moc kterou díky ní měl, tak nic nepředvedl. Maryanne sice měla silný konec, ale né tak skvělý a viděli jsme lepší. Za mě spíš podprůměrná vítězka, která sice asi chytře nějakou dobu moc nehrála, ale viditelně až pozdě. Navíc kvůli rasové aféře v jednom díle mě hned napadlo, že kdyby nebyla černá a v porotě nebyli 3 černý porotci, tak by nevyhrála nebo určitě né tak jednoznačně.  Pokud bude další série s navrátilci, tak bych určitě rád viděl Omara, Lindsay, Haei, Mikea, Daniela, možná Dreu. I Jonathan se určitě vrátí. Bez něj bych se ale klidně obešel. Co se týče novinek nové éry, tak chválím výstřel do tmy a výhodu ve vědění je síla, jen je škoda, že zatím nepřinesli žádnou zajímavou situaci, Bez čeho bych se obešel, tak ta trapárna okolo sloučení, zabírá to zbytečně čas a výsměch je, že ten kdo je na EI si navíc vybírá jestli bude ohrožen nebo chráněn. Dál je hodně zbytečný Do or Die a to že nálezce HII před sloučkem nemůže hlasovat do aktivování všech. Za mě by stačilo kdyby jen nebyla aktivní. Ztráta hlasu když jsou malé kmeny je za mě moc. ()

• Jedná se o jedenáctou sérii odehrávající se na Fidži a desátou v řadě. (Zix.)
  • Série se natáčela doslova pár dní po 41. sérii, soutěžící tedy nevěděli nic (ani od produkce) o spoustě novinek a novém formátu, který se nazývá „nová éra“. (Zix.)