Kdo přežije - Gabon

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2008

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Sugar Kiper, Bob Crowley

Tvrdá hra o přežití na africkém kontinentu, kde osmnáct soutěžících doslova bojuje třicet devět dní o přežití, vodu, pití, a nakonec poslední přeživší vyhraje odměnu milión dolarů. (reich)

Djoker

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery. V rámci Survivora nevýrazná série si mě získala od první minuty, jelikož se tady sešla skupinka neuvěřitelně zábavných a mně sympatických lidí. Paradoxně jsem tak od začátku každé druhé vyloučení těžce nesl, protože odcházel můj oblíbenec. Označení Poslední ráj na zemi rozhodně není úplně mimo. Gabon je nádherná země a soutěže byly i díky prostředí snad nejlepší, které jsem zatím viděl. Prakticky každá kmenová rada byla těžkým hlavolamem. Randy mě svými hlody vždy rozsekal a při pohledu na něho mě hned napadlo, že za 20 let budu úplně stejný hovado jako on. Modelku s postavou pornoherečky si nešlo nezamilovat. Navíc se ze Sugar vyklubal slušný taktit, i když většinou byla hlavně loutku, o její zábavnosti však nelze spekulovat. Ace se svým přízvukem, který jsem zkušeně tipnul hned na první pokus, je přesně ta charismatická svině, kterou hledám v každé sérii a bohužel často marně. Rozhodně nesmím opomenout ďábelské duo Kenny a Crystal, které dlouho drželo hru pevně ve svých rukách. Až na Sugar byla finálová trojice trošku zklamáním, ale to je jen malý škraloup na této skvělé sérii. Favorit: Sugar, Oblíbenci: Randy, Ace, Matty, Kenny. ()

burina

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

(Obsahuje spoilery) Sledovať sociálne spolužitie pinupky Sugar, dedulu Boba (klobúk dolu pri súťažiach), večne naštvaného Randyho či ukričanej Crystal bolo miestami zaujímavé, až na to, že len málokto mal určenú stratégiu a naozaj sa jej držal počas hry. O to viac zamrzí skoré vyradenie ACEa, ktorý mohol ešte poriadne zamiešať karty. Z finálovej trojky si to podľa mna najkviac zaslúžila Sugar ale pri počte hlasovej ktoré získala nudná Suzie som rada aj za Boba. Obľúbenci: Marcus, Charlie, ACE /// Neobľúbení: Suzie ()

Hrabka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zajímavá série od začátku až do konce, přestože finále je zdánlivě jasná záležitost. Série nabízí jednak velmi pestré charaktery a taky hodně zajímavé prostředí. Je fajn, že se "trosečníci" dostanou taky někam do vnitrozemí a neprdelí se jen na plážích Pacifiku. Kmenové rady jsou plné blindsidů a celkově je hra plná zvratů. Někdy je to ovšem od tvůrců trochu na přesdržku, protože jejich znatelné zásahy do hry dost ovlivní celý průběh a pár lidí na to doplatí. Spoilery: S vítězem jsem docela spokojený. Byl to moc dobrý a zručný trosečník, sice se moc neprojevoval, ale aspoň to vyhrál někdo, kdo si to zasloužil. Navíc jeho zdatnost v soutěžích byla na jeho věk ohromující. A co teprve ty falešný skrytý imunity - bravo. Osobně jsem ale fandil spíš Mattymu, přál jsem mu výhru, škoda že neuměl rozdělat oheň, a nepotrénoval na to, narozdíl od Boba. Postupem času mi k srdci přirostla i Sugar, která hrála moc dobře, kdo by to do ní řekl. Fandil jsem i Kennymu, ale ten se mi postupem času zprotivil, až moc mu to vlezlo na mozek a se strategií to přepísknul. K těm lepším můžu řadit ještě Marcuse s Charliem a skoro všechny holky, který byly v týhle sérii celkově dost na pohodu, narozdíl od Mikronésie, kde to byla jedna svině vedle druhý. Výjimka se ovšem najde vždy a tak titul za největší mrdku něžného pohlaví si odnáší Corinne, šprťácká namyšlená kráva. Mezi muži si titul "cvok série" odnáší samozřejmě Randy, kterej nesnáší úplně všechny a miluje svýho 5 let mrtvýho psa. Byl to dobrej magor, ale trochu si u mě zvýšil reputaci na Reunionu, tam měl dobrý hlášky. K dalším neoblíbencům řadím Dana (právník s IQ tykve), Gillian (ukecaná protivná babička) a GCho (frajer co umí velký kulový). Celkově řadím tuhle sérii k těm lepším, které jsem zatím viděl. ()

Tom Riddle

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery. Fajnová řada, která je zábavná díky především dokonalé Sugar, mazanému duu tichý Kenny/hlučná Crystal a zábavnému protivovi Randymu. Pochopitelně výsledný dojem trochu mrví vítěz a sem tam ho hodně przní cibulová aliance s odpudivou Corinne, privilegovanou rozmazlenou barbínou, co má plastikové nejen kozy a ksicht, ale i implantáty v zadku, ale co už. Vítěz: 2* - další coattail rider, narozdíl od předchozích to ovšem nebyla záměrná strategie, čili má vůči nim velké mínus. Osobnost ale nepochybně sympatická. Top 20: Jessica Sugar Kiper, Kenny Hoang. Oblíbenci: Crystal Cox, Randy Bailey ()

juta

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokud jste neviděli, tak raději nečtěte! Na survivoráckém webu je tato řada podle oblíbenosti až na pátém místě od konce, tak jsem byl na vážkách, jaká tato řada bude, ale nakonec se mě líbila, i když poslední díl před finálem už nebyl podle mých představ. Ze začátku jsem si oblíbil kmen Fang. Oblíbení hráči: Ken, Crystal. Crystal jsem viděl nejprve ve videu, kde byly ti nejvíce blázniví hráči ze všech sérií, tak jsem na ní byl zvědavý a překvapilo mě to, proč vlastně mezi těma bláznama byla? Nejdementnější hráč snad ze všech sérií co jsem viděl byl a je Randy. To je prostě egokokot. Taky přibyla nová hráčka do mého seznamu neoblíbených hráčů a to je Corinne. Vítěz byl docela fajn. ()

• První série, která byla natočena ve vysokém rozlišení. (LEGACY)
  • Na konci v jedné z epizod této série se objeví "In memory Alton Desiree". Alton byl členem produkce, který se utopil v září v roce 2008, když připravoval pod vodou zařízení pro tuto show. (Attta)
  • Randy se do soutěže hlásil celkem patnáctkrát. (Kulmon)