Kdo přežije - Hrdinové proti padouchům

(série)
  • USA Heroes vs. Villains

Hrdinové versus zloduši - přesně takový název nese 20. řada americké reality show Survivor, která se natáčela na samojském ostrově Upolu. Setkáme se zde s dvacítkou soutěžících, které jsme mohli vidět už v předešlých sériích. A jak napovídá titulek, nebudou to jen tak ledajací hráči. O jeden milión dolarů se totiž utkají oblíbení, sympatičtí "trosečníci" proti těm, jejichž pověst není zrovna nejlepší. Kdo zvolí nejlepší strategii, vydrží všech 39 dní a odnese si výhru? (Deco.20)

heyda

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak po druhém zkouknutí, které už není ovlivněno mými emočními výkyvy, uznávám, že je to parádní série. Skvěle natočena i hudebně podbarvená, se zajímavými zvraty, podrazy a lhaním. Jediné, co produkci neodpustím, je opakování soutěží. Podle mě mohli na takovou sérii vymyslet originální soutěže, ale co už no. Se Sandrou jako vítězkou nadále nejsem spokojený, ale prostě už neberu tuto sezónu za takový průser jako jsem ji bral poprvé. Beru to více s nadhledem a musím říct, že jsem si ji napodruhé mnohem vice užil a v mém osobním žebříčku si výrazně polepšila, ač na moje nejoblíbenější stále nesahá. :) ()

st.ranger

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vybrat nejlepší z nejlepších byl geniální tah, i když jejich rozdělení na zlé a hodné má pád mezer. Tato řada ale značně ukazuje naprosto nesmyslně přiřazené tituly manipulátorů. Například komentář Cirie na adresu Amandy o tom, že není příliš bystrá. Amanda není hráč, je to jen vezoucí se ubrečená blbka, která nedokáže vymyslet vlastní plán a jen se veze. Nejprotivnější je opět Parvati, jeden z nejvíce nadhodnocených vítězů. Survivor je bohužel ve většině případů jen o tom se nenápadně dostat do finále a pak mít sebou někoho, kdo naštval co nejvíce lidí, což přesně odpovídá předchozí řadě a po čase zřetelně směřuje i k vítězce Pearl Islands, Sandře. Z počátečního nadšení se nakonec mění naprostá imbecilita hráčů, kteří nejprve založí aliance a díky nim potopí celý kmen. Jednoznačně nejvíce odvážným krokem bylo vyloučení Tyson. Chápu strategii hlasů tupců, jako je bohužel v případě Jamese, ale zpočátku je smysluplnější vyhodit přítěže jako je třeba Courtney. ()

Paldini

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nepříliš spanilá jízda namyšleného klikaře Russella, idiot JT, idiot Rupert, blázen James, tlusťoch v těle supermana Colby, kupodivu hrdinný Boston Rob, dvojice manipulátorek Parvati + Danielle, na které se nelepil ani Russell a jedna malá nenápadná špiónka pod radarem, která uměla nejlépe pracovat a využít získaných informací. ()

-OverLord-

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bylo mi líto, že v jedný z nejlepších sérií vypadávají ti nejlepší a nejoblíbenější soutěžící tak brzo. Absolutně nic nešlo podle plánu a to z toho dělá jednu z nejnapínavějších her Survivora. Ale navzdory tomu nesympatickýmu vyřazování byla tahle série sakra dobrá, a to především co se týče hry, intrik a účinkujících veteránů. Protože když se sejdou profíci, kteří umějí hrát, tak to vypadá přesně takhle. ()

jajush

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

SPOILER Výborná série se spoustou zvratů, kterou jsem zkoukla tak během tří dní, protože jsem musela vědět, co bude dál. Opravdu jsem minimálně ze začátku fandila Hrdinům a hlavně mým oblíbencům Colbymu, Tomovi a Rupertovi, ale časem si mé sympatie získali i "padouši" Coach, Boston Rob a Jerri. Nakonec moji favoriti postupně stejně vypadli, a tak jsem doufala, že to aspoň někdo natře Russellovi a moje zadostiučení přišlo, když nezískal ani jeden hlas na závěrečné kmenové radě (upřímně- co čekal?). Sandře jsem výhru nepřála ani v Perlových ostrovech, ani teď, protože není tak skvělý hráč, jak si myslí a má až moc prořízlou hubu, přes kterou bych jí nejradši jednu vrazila. P.S. JT si opravdu zasloužil výhru za "nejhloupější tah v historii Survivor". ()

• Lokalita natáčení (Samoa) byla krátce po skončení natáčení zasažena zemětřesením a vlnou tsunami. Zdravotní tým show Kdo přežije zde proto zůstal, aby pomohl místním. (Hidan)
  • Nabídku zúčastnit se této série odmítlo několik dřívějších soutěžících. Mezi ně patří Alicia Calaway, Elisabeth Filarski, Danni Boatwirght Sierra Reed, Taj Johnson-George a Hunter Ellis. Účast kvůli práci odmítli také Corinne Kaplan a Yau-Man Chan. Shii Ann Huang se odmítla zúčastnit této série, jelikož byla po porodu. (BLANIK.)
  • Russell Hantz byl jediný soutěžící, který šel do hvězdné série takzvaně s čistým štítem. Vzhledem k tomu, že natáčení začalo pouhých 20 dní po skončení Kdo přežije: Samoa (od r. 2009)), zůstal Russell celou dobu na Samoe a strávil zde tedy včetně pauzy mezi sériemi skoro 100 dní v kuse. (LucasAbelle)