Kdo přežije - Palau

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2005

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor)

Desátá řada úspěšného amerického pořadu se natáčela na ostrově Koror. Tento ostrov spolu s okolními ostrůvky tvoří stejnojmenný spolkový stát Koror, který spolu s dalšími 15 státy tvoří federativní republiku Palau. Souostroví Palau leží v Tichém oceánu asi 500 km východně od Filipín. (obivan568)

PanCitron

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

spoilery: V podstatě dvě série v jednom se dvěma neskutečně silnými příběhy. První vypráví o Steph a destrukci Ulongu. Možná je v tom cítit taková malá zlomyslnost produkce, ale sledovat jak se kmen postupně zmenšuje a závěrečná dvojice bojuje místo o milion dolarů "jen" o setrvání ve hře má své osobité kouzlo. Druhá je pak o přátelství, které v mnohém přesáhlo hru samotnou. Příběh Iana, Katie a Toma se stal jen díky prvnímu příběhu. Ostatně, když většina hráčů jednoho kmene prožije v první části spíše pohodovou dovolenou v Tichomoří, je jasné, že to někdy musí někde vybuchnout. A ačkoliv to všechno paradoxně kulminuje spíše při závěrečné dvanáctihodinové soutěži než na závěrečné kmenové radě, je z toho cítit, jak je to tentokrát poměrně osobní, což jen utvrzuje, o jak výjimečnou sérii se ve skutečnosti jednalo. Samozřejmě, úvodní twist byl nespravedlivý a je tam pár dost diskutabilních kroků, zároveň z toho je ale i cítit troška toho pravého nadšení pro dobrodružství, což je věc, kterou je fajn si s tou sterilitou nynějších sérií oživit. Nejoblíbenější hráči: Steph, Tom, Ian ()

Deimos

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

POZOR SPOILERY-TV/// Soutežící 8/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Prostředí 10/10/// PLUS: v první řadě vyzdvihnu úvodní znělku, rovněž prostředí bohaté na krásné záběry, série má několik prvenstvý, především vaší pozornosti neunikne drtívá převaha jednoho kmene a postupné vyřazení všech členu druhého kmene až do přežití posledního člena (Stephenie), už chápu proč ona a Bobby Jon hned nastoupili do 11.série, nejvíc jsem fandil Ianovi, ale s výtězem jsem taky spokojen MÍNUS: najde se tu pár neschpných hráčů, kteří se dostali zbytečně daleko./// Shrnutí: Teď už jednoznačně vím že Palau je z prvních desetí sérií druhá nejlepší (výtězí Perlové ostrovy) a rozhodně k tomu má předpoklady. Technicky je to parádní, prostředí jsem si užíval. Soutěžně je to zajímavé, snad občas jednotvárné, ale i to se stává. Rozhodně jsem však velice spokojený. Prozatím pro mě TOP 4./// Celkem 91%/// ()

danielosbourne

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

SPOILER: Tak tohle byla docela jízda. Sice mi moje oblíbence vyházeli docela časně, ale i tak skvělá řada. Kororové dokázali s Ulongama pořádně zametat a nedali jim jakoukoli příležitost na přežití. S vítězem jsem opět nespokojen :D . Oblíbenci : Angie, Coby, Stephani --- Nejméně oblíbení: Tom, Ian, James ()

Laerry

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

SPOILERS BEWARE! ...."Vojenská" řada, která přinesla spoustu nej-rekordů, které se pak už v dalších řadách neopakovaly. Jako nejdelší soutěž o finálovou dvojici (téměř 12 hodin) - po které následovala jedinečná rychlá kmenová rada hned na místě. Nebo je zde v úvodu překvapivé vyřazení hned dvou hráčů. V této řadě jako jediné nedošlo ke sloučení kmenů - naopak Palau se může pyšnit prvenstvím, kde byl kmen s jedním členem. A dalo by se najít i několik dalších kuriozit... Celkově Palau byla výjimečná série a to i svými "kulisami" v podobě válečných lodních a leteckých vraků z druhé světové války. A to, že vítěz byl naprosto zasloužený, jen jen třešničkou na dortu. ()

Zdeňka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výborná série, rozdrcení druhého kmene mne celkem bavilo, v otočení se pak zpět jsem jen zjistila, že byla škoda, že někteří nedostali větší příležitost než např. Kathy, Jennifer. Vítěz mi udělal obrovskou radost a velký čin Iana mi vzal dech. Na tuhle dvojici dlouho nezapomenu. Objevuje se zde postava Stephenie, ale mně k srdci nepřirostla, více jsem to přála Bobby Jonovi. Favorit: Tom Westman ()

• Tato série je dodnes jediná, kdy nedošlo ke sloučení kmenů.  Série byla také první, která měla na svém začátku 20 soutěžících. (Hidan)
  • Na základě série proher jednoho kmene zůstal v tomto kmeni jen jeden hráč. Právě tato situace vedla producenty k nápadu uvedení speciálního prvku hry - ostrovu vyhnanství. (Zdroj: kdoprezije.cz) (x_silver)