Kdo přežije - San Juan del Sur – Blood vs. Water

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2014

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Natalie Anderson

Osmnáct soutěžících je rozděleno do dvou týmů Coyopa a Hunahpu. Po celých 39 dní bojují o jídlo a pití. Kdo přechytračí, přehraje či přelstí ostatní, získá titul poslední přeživší a v neposlední řadě vyhraje jeden milion dolarů. Toto je Survivor: San Juan Del Sur. (reich)

Djoker

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery. Poslední dvě série jsem celkem vychválil, takže rozhodně nepatřím mezi ty, kteří do této show kopou už jen z principu. Z kopce to s ní jde už hodně let, ale jako (Jeffova) dojná kráva pořád drží a občas ve mně vyvolá pocity, které jsem zažíval u starších sérií. V San Juan Del Sur není ani tak problém s příliš brzkým návratem ufňukaného twistu, ale s tragickým castem ovcí, které celou hru skoro nic nepředvedly, což vedlo k velkým čachrům ve střižně, kde musel vzniknout nějaký příběh. Nic proti, s většími či menšími zásahy se dávno počítá. Minule jsem si tu uměle vybudovanou bitvu dvou egomaniaků užil. Jenže tady se šilo tak horkou jehlou, že to celou dobu ani nedávalo smysl a třeba uměle vyhrocený souboj Joshe s Jeremym dostal zbytečně moc prostoru, když stejně vypadli tak brzo. Zato několik důležitých situací po jejich odchodu bylo odfláknuto tak diletantsky, že to snad muselo urazit každého fandu s mozkem. Ovce navíc pořád fňukaly, žebraly o jídlo, trapně si přenechávaly odměny a vůbec to celé nepřipomínalo Survivor. Skutečným znalcům show jistě chyběla klasická aukce a závěrečná pocta vyřazeným, což tady nezmínil skoro nikdo a to taky o něčem vypovídá. Dále mrzí absence krásných dívek. Ano, Jaclyn má tělo bohyně, ale bez make-upu je i v jejím případě nutno použit starý známý hadr přes hlavu. Baylor a hlavně její zadek doplácí na neduhy dnešní mladé generace a Julie je zase tak umělá, že si škrtá maximálně v lesbickém pornu. Vše zachraňuje uspokojivá vítězka Natalie, která předvedla jeden efektní tah pro diváky a duo klaunů vidlák Keith a pablb Jon. Od tragického Thajska tady horší série nebyla hlavně kvůli tomu, že nešlo komu fandit. Favorit: nikdo, Oblíbenci: Jeremy, Natalie. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Řekl bych, že se jednalo o slabší sérii, než je člověk zvyklý. Dávám to za vinu především neuvěřitelně nudné osmnáctce soutěžících, nebo bych měl asi spíše napsat debilů. Bohužel, absolutně nebylo komu držet palce. Nejsympatičtější páreček ze všech byl ten páreček řiťopichů, takže tady něco bylo rozhodně špatně. Alespoň se člověk občas zasmál, protože takhle debilní sestava se neschází pravidelně. Také jsme si mohli vychutnat pohled na miss bez makeupu, což je pohled vyloženě pouze pro otrlé diváky. 90 - 60 -90 zkrátka není vše. Tenhle koncept blood vs. water je kokotina. Stálo to za hovno předtím a stálo to za stejné hovno i teď. Doufám, že to tady nebude za pár let znovu a zas. Co mám hodně rád jsou podrazy. V téhle ubohé sérii se člověk dočká pouze několika mála a téměř v samotném závěru. Celkově to budou hrozně slabé 2 *. V další sérii věřím v prudké zvýšení kvality. ()

KajusaK

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obsahuje spoilery. Od začátku nemastná, neslaná série. Postupem času nastalo pár zvratů, převážně v roli Jeremyho a Natalie. Jon mě od začátku pěkně štval. American couple je fakt výstižný pojem. S vítězem jsem spokojená, ale zprvu to bylo nečekané. Překvapil mě také vyhazov Kelly, škoda. Na závěrečné radě to pořádně zpestřil jen Reed. ()

Tom Riddle

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obsahuje spoilery. Na téhle řadě bylo od začátku všechno špatně. Nejdřív ještě před začátkem odstoupily dvě soutěžící (což vyústilo v nerovný poměr mužů a žen), casting se z největší části ukázal býti příšerným (sourozenecká dvojka Drew a Alec je dost možná největší fail vůbec, ovšem naprosto zbytečná vzdávalka Julie se svým chlapákem Rockerem, co dostal šanci jenom proto, že Jeff má hučák na americký sportovce, o moc nezaostává, zrovna tak duo vidláků Keith a Wes), vývoj soutěže jako takové i soutěží o odměny a imunity byl často frustrující (chvíle, kdy Jeff vůbec poprvé soutěž zarazil ještě před jejím přirozeným koncem budíž tomu příkladem), ovšem nakonec si vysloužila krásné 4*. Proč? Vítěz: 5* - už dlouho se mi nestalo, aby mě v Survivoru něčí vítězství tak moc potěšilo a připadalo mi tak moc zasloužené. Zábavná osobnost, osobní příběh epic (yin a yang, první a poslední, chápeme), úžasná sociální hra, strategická hra plná odvážných obrovských tahů... Většinu času to vypadalo tak bledě, ale líp to dopadnout nemohlo. Přesto bych se do řad budoucích tématu Blood vs. Water vyvaroval. Dvakrát stačilo. TOP 20: Natalie Anderson. Oblíbenci: Josh Canfield, Jeremy Collins ()

kajda.l

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Neobjektivně ohodnocená série si i od mé maličkosti zaslouží neobjektivní hodnocení... A tak se uklidníme bobánci. Pořád je tahle mizérie lepší než Nicaragua, South Pacific, Caramoan, Cagayan a oldschoolové Thajsko a Palau :) Sérii likviduje katastrofický cast dvojic - Drew/ Alec, Keith/ Wes, John/ Julie, Jeremy/ Val - což je špatné téměř z poloviny. Zbytek průměr a jen jednu dvojici považuji za vydařenou Josh/ Reed a to je prostě průšvih. Je to tak na úrovni Fiji. Konec dobrý (až strhující), všechno dobré... Po CaCa průserech se jedná o koukatelný průměr se zcela uspokojivým, až výborným vítězem. Škoda zhruba pěti zcela podprůměrných dílů v průběhu řady. ()

• V této sérii se měl původně vrátit Redemption Island (2011), pro který vznikla i aréna. Producenti si to na poslední chvíli rozmysleli a byl nahrazen Exile Island. V aréně soutěžili rodinný příslušníci o to, kdo na něj půjde, a vítěz rozhodl, kdo z jeho kmene tam půjde s poraženým příbuzným. (Zix.)
  • Soutěžící znovu strávili ve hře 39,5 dne, a to kvůli tzv. dni 0, kdy rodinný příslušníci strávili před startem soutěže půlku dne spolu. Poprvé tomu tak bylo v Kdo přežije: Krev není voda (2013). (Zix.)
  • Natalie a Nadya Andersonovi se spolu dříve dvakrát zúčastnili reality show Amazing Race: O milion kolem světa (od r. 2001). Závodili dokonce i ve hvězdné sérii a jsou tak první soutěžící v Survivoru z této show. (Zix.)