Reklama

Reklama

Kdo přežije - Millennials vs Gen X

(série)
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2016

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), David Wright

Obsahy(1)

Fenomén Survivor (Kdo přežije) se ve své 33. řadě téměř po 10 letech podruhé vrací na Fidži (Survivor: Fiji), a to opět s nestárnoucí ikonou této reality show Jeffem Probstem. Soutěžící jsou v této sérii rozděleni do dvou kmenů podle věku, ovšem věkové kategorie jsou zaměřeny na Generaci Y (ročníky 1984 - 1997) a Generaci X (1963 - 1982). Která z těchto generací využije nejlépe svých předností? A který trosečník nejlépe zvládne těžké podmínky na Fidži a nepsané pravidlo přežit, přelstít a přehrát a vyhraje 1 milion dolarů? (Radim1.)

(více)

Recenze (34)

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Úvod série se táhl čistě v rytmu White Power. Barevní hráči soutěž opustili velmi brzy. Nejvíce mě vždy potěší, když povyhazují ze soutěže všechny hulvátské ženské gorily. I přes můj vypěstovaný antirasismus je opravdu nemohu vystát. Chovají se, jako by zrovna utekly z klecí odchytačů opic. Rozdělení na Y a X generaci bylo fajn zpestřením. Do obou skupin byli vybráni ti nejextrémnější zástupci, aby byl kontrast opravdu viditelný na první pohled. Zejména ze začátku se jednalo o velmi drsnou soutěž, dokonce došlo i k evakuaci, která dost možná zachránila členům život, neboť se během bouře na jejich přístřešek rozhodl přistát strom. Na této sérii bylo vynikající, že zde byla opravdu spousta stratégů a hráčů. Nebylo to jako obvykle, kdy jsou na scéně dva pastýři, kteří bojují mezi sebou a každý z nich má pouze poslušné ovečky. Zde bylo opravdu vidět, že většina hráčů chce hrát a myslí na to, že se bude nutné před porotou obhájit několika záslužnými činy. Kmenové rady tudíž neměly chybu. Vždy se na ně šlo s jiným rozložením sil, tudíž nebyla nouze o vynikající podrazy a nečekaný vývoj. Dále bylo příjemné, že soutěž opouštěli nejdříve kokoti a rozdali si to později mezi sebou ti lepší. Nejzajímavější hráči pro mě byli Zeke, David a Adam. Jistou dobu mě táhli sympatie i ke Kenovi, neboť se mi v mnoha věcech dost podobal. Jeho ego mu ale značně zkomplikovalo jeho cestu. Většinou fandím těm nejvysportovanějším mistrům bojů o imunitu, ale tady si moje sympatie získala taktika. Dokonce mám pocit, že se v této sérii posunula zase kamsi výš. V soutěži ani nyní nechybělo pár teploušů. Nejvtipnějším momentem z celé série a možná i celého tohoto pořadu byl prostřih "Jay has an Idol". Dost se mi líbilo, že mu David později vyrobil další imunitu, která byla vůbec tou nejvydařenější falešnou imunitou v historii soutěže. Taktéž jsem si uvědomil, že je velice důležitým faktorem pro vítězství v soutěži osobní příběh. Ten smutný Adamův by žádný scénárista nenapsal. Každý divák, který v sobě má zrnko empatie mu musel fandit. Byl to neskutečný bojovník, který nebojoval jen za sebe. Při závěrečném reunionu jsem si dokonce trošku poplakal. Dva dny po návratu z ostrova mu zemřela maminka, velká fanynka soutěže, která doma bojovala s rakovinou plic. Příští série vypadá slibně. Dokonce byla s předstihem představena polovina soutěžících. ()

Havaj8 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozdělení podle generací se zdálo zprvu děsivý, ale nebylo to až tak razantní vzhledem k následnýmu promíchání. Skoro z poloviny se i ten cast povedl, dalo se najít podle sympatií oblíbence a časem i hráče. Dost smutný že hned 3 asiatky byly venku během chvilky, ale stejně stály za prd. Určitě super bezprostřední byly Jay, Taylor a Figgy, ty dva si na jednu stranu pokazily hru sami zbytečně, ale mělo to svý kouzlo, to už tu totiž dlouho nebylo takový muckání na veřejnosti. David měl neskutečněj přerod z outsidera, to samý Hannah, to jsou naprosto viditelný změny za 39 dnů. Lidi jako Brett, Chris, Will mě moc neohromily. Adam strašnej uplakánek, jako chápu, že to co se mu dělo neni nic příjemnýho, ale...Že by to byl nějakej mastermind, ani omylem. Krom toho dost imunit, nějaký výhody, tahání kamenů, dostatek podrazů, ale opravdu jak bylo řečeno nakonci všichni to brali sportovně docela. Až na Michaelu, ta pobavila. Vítěz pro mě slabej, co mě štve a zároveň mrzí, že ve finále spousta hráčů vytáhne svojí rodinu, zahraje na city a hra jako taková jde stranou. Za chvíli tam bude chodit každej s takovým příběhem, nic ve zlým. ()

Reklama

Mouchal 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je tu další řada a s ní zbrusu noví soutěžící. Série nám začala velmi pěkně, na podrazy jsme nemuseli čekat ani dva díly, o stupidních rozhodnutích různých soutěžících ani nemluvě (FiggTails). Někteří "trosečníci" už zpočátku vykazovali velký potenciál a někteří naopak ukázali, jak moc zbyteční tam jsou. A někde uprostřed toho všeho byl David, který celou sérii táhnul neskutečným způsobem a alespoň za mě ji i vyhrál. Juj spoiler. Přerod z městského posránka v ostrovního masterminda tu už párkrát bylo (Cochrane mluvím o tobě), ale nejspíš nikdy mě to tolik nebavilo. Škoda té finální kmenovky, kdy zdejší vítěz (opět!!) rozbrečel porotu a hlavně i díky tomu celou sérii bezkonkurenčně vyhrál. Přitom, co se týče jeho hry, nijak zvlášť mě neohromila. Ale tak to chodí a je to přece jenom Amerika, kde to uhrát na tragédii v rodině není nic těžkého. Bohužel, trpí tím tak celá sezóna. I tak byl střet generaci velmi nadprůměrnou sérií a na návrat některých soutěžících už se teď těším. Oblíbenci: Zeke, Dave, Jay / Neoblíbenci: Rachel, Lucy, Paul. 80% ()

Zeck 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prefabrikovaný nadprůměr, který snad konečně ustálil Probstovo diletantské trhání pořadu na cáry, ale člověka stejně jaksi nechytil. Mělo to všechno, hráče s chutí a motivací hrát, blindsidy, tahání kamenů, celkem zajímavé a po dlouhé době fyzické souboje (stále mi chybí to staré dobré žraní červů a hoven), vlastně bych nenašel chybu. Problém vidím v tom, že charaktery hráčů byly natolik "normální" a ničím zajímavé (snad krom nečekaného coming outu a Taylora), že jsem neměl s nikým veskrze problém, což je v reality-show, ve které musíte někomu fandit celkem na nic. Hry jednotlivců byly sice snaživé a uvědomělé (Zeke, David), ale hrozně průměrné. Já fakt nesdílím nadšení z Davida, který byl po celou dobu rozklepaný pytel hoven a přesto si všechny okolo ochočil. Jistě, lidsky ztratil zábrany a za to je nutné ho ocenit, ale po herní stránce se spíše všichni snížili na jeho úroveň, než že by on tak vyrostl. Lehce nadprůměrný byl pak pouze Jay, který zdatně ovládal soutěže a pak Michaela (rovněž přes soutěže), kterou nesmyslně vyrazil. Další uměle vyrobená imunita, která smrděla pomocí produkce na sto honů (je hezké, že nám David vysvětlil, že korálky sebral z pochodní, ale tu svítivě růžovou barvu, kterou polil kokos, zřejmě nevychcal). No, celkově mě to díky totálně vylízaným exotům typu Taylor bavilo, bavilo to i díky permanentnímu přelívání moci, ke konci řady už ale docházely zábavné kreatury a především zajímavé momenty a zbyli jen nudní imbecilové typu Adam, který sice má fakt dojemný příběh a důvod chovat se trochu bezohledněji po hráčské stránce, ale nebýt sebestředný kokot i v případě, kdy mluví jen na kamery. Hannah s Kenem jsou pak zřejmě nejnudnější a nejzbytečnější hráči, kteří se za posledních pět let objevili ve finále (výjimka je snad jen vítěz té poslední). S vítězem jsem tedy v rámci mezí "spokojen", ale nijak divácky naplněn jeho schopnostmi. Vlastně mám stále větší pocit, že tuhle soutěž může vyhrát už kdokoliv. 65% ()

Trixinka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

SPOILERY........Zajímavý cast, jen škoda, že někteří nadějní hráči odešli tak brzy - Michaela, Zeke. Sloučení dle mého přišlo zbytečně brzy, bylo by zajímavější nechat 3 kmeny delší dobu. Co se finálové trojky týče - jedním slovem děs. Za tu a vítěze musím odečíst jednu *. Tak ubrečeného vítěze jsme tu dlouho neměli - v podstatě to vyhrál svým soukromým příběhem, nic jiného celou soutěž nepředvedl. To už Ken a Hannah by byli přijatelnější, i když taky žádná sláva. Celkově se ovšem tato série řadí k těm povedeným, stále bylo na co se těšit a koukat - falešná imunita, dědičná výhoda, kmenové rady a podrazy...... ()

Galerie (10)

Zajímavosti (6)

  • Zeke Smith je první transsexuální soutěžící v historii show. Bylo to ovšem odhaleno až při další sérii Survivor: Game Changers (od r. 2017). (Zix.)
  • V této sérii mohl poprvé soutěžící někomu jinému ukradnout vyhranou odměnu díky speciální výhodě, schované na ostrově. (Zix.)

Reklama

Reklama