Reklama

Reklama

Kdo přežije - David vs. Goliath

(série)
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2018

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Mike White, John Hennigan

Obsahy(1)

Fenomén Kdo přežije se ve své 37. řadě již popáté vrací na na ostrovy Mamanuca. Nabízí nám tvrdé soutěže, drsné počasí a dalších 20 nových soutěžících rozdělených na kmeny David a Goliáš. V prvním jsou lidé, kteří překonávají nepřízeň osudu a v životě nedostali nic zadarmo. Proti nim stojí ti, kteří naopak dokáží využít svého zázemí a svých výhod, díky kterým umí rozdrtit své soupeře. Kdo z téhle skupinky přelstí, přehraje a přežije všechny ostatní a získá milion dolarů? (Zix.)

(více)

Recenze (29)

Dudek 

všechny recenze uživatele

Po delší době soutěžící, kteří nejsou úplně sterilní. Jediné co to kazí je formát, ve kterém se Probst snaží šokovat a mění věci, které po několik let úspěšně fungovaly. Vypadnout se správně použitou skrytou imunitou je totiž hodně smutné. Divácky se asi může jednat o atraktivní akt, ale z hlediska daných pravidel hry to úplně košér není. Na můj vkus je těch imunit pořád docela hodně a jejich hledání je čím dál větší trapas. Posledních několik řad jsem do konce neviděl. Nicméně pokud se nepletu, tohle je jedna z mála, kde se podařilo využít dokonale všechny možné výhody a to ještě v jedné kmenové radě. David vs. Goliath rozhodně nepatří mezi řady s předvídatelným průběhem. Postavy u moci se stále mění a vzhledem k charakteru jednotlivých soutěžících lze jen těžko předpokládat kdo s kým půjde. Jinak tedy k soutěžícím. Je jich tu hned několik, které se budu minimálně týden pamatovat, což je pozitivní. Vítěz bohužel mezi nimi není. Angelina je fakt úlet, podobně smýšlející figurku, která žije ve vlastní dimenzi jsme tu už dlouho neměli. Gabby, která se psychicky hroutí i při tom, když říká jak je silná a vymýšlí velké tahy, OMG. Zbytek spíš v pozitivním, Christian a Davie mají ještě relativní potenciál. Oba za sebou nechali pěkný příběh bez zbytečné hořkosti. Přestože docela dobré, příští řadu pravděpodobně zase vynechám. Mám spíš než pocit radost pocit strašné spousty ztraceného času. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zajímaví hráči bohužel velice náhle skončili v píči, což mě zarmoutilo, a tak holt musela do hry velice brzy přijít pevná ruka produkce, která nám v každém díle připravovala nějaké to překvápko a emoce. Naštěstí bylo v každém momentu komu fandit, protože až na gorilu horskou a tu ubrečenou píču, bylo obsazení veskrze sympatické. S vítězem jsem byl spokojený. Dokonce jsem měl pocit, že se v závěru sešla docela zajímavá trojice, ve které si každý své místo alespoň malinko zasloužil. Trošku mě sralo, že chtěli tvůrci tuto sérii natolik ozvláštnit, že do ní nacpali milion imunit a dokonce i sračky typu "rušička" imunity, aby se na kmenové radě stalo zase něco úplně nového. Zpočátku mě tato série bavila velmi, ke konci už těžce lapala po dechu. Slabší tři kousky. ()

Reklama

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obsahuje spoilery Nezaujatým pohledem kol a kolem výborná řada, která se může pyšnit silným castem, (co do prostoru) vyrovnaným editem a relativně nepředvídatelným vývojem. Pohledem zaujatým je to ale docela jiná písnička. Po všech těch podrazech (ze strany produkce, nikoliv herních blindsidech) z posledních let už nejsem (dost možná paranoidně, to nepopírám) schopný věřit Survivoru ani nos mezi očima, natož pak to, že jakákoliv z přehršle tajných imunit byla nalezená náhodou, a nejsem ani daleko od toho věřit, že i všechny soutěže jsou totální švindl (viklající se sloup ve final 5 challengi? wtf?). Výsledkem je tak skeptických 71%. Vítěz: 3* - z final 6 asi nejočividnější a nejmíň zajímavý možný. Herně potom s výrazně menším počtem zásluh, než jak se sezóna tváří, v podstatě s jedním debaklem za druhým. Další vítěz s osobním příběhem, cca jedním strategickým tahem (úspěšně provedeným) a naštěstí alespoň vcelku sympatickou osobností. ()

Zeck 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

spoilery: Řada dokonale odpovídající třem hvězdám a Probstovu lepšímu průměru. Čtvrtou hvězdu dávám výhradně za zábavnost různorodých charakterů hráčů. Každý jeden hráč byl tak brutální stereotyp toho, co měl reprezentovat, až to chvílemi hraničilo s psanou karikaturou. Přesto právě tato bizarnost "postav" přinesla prvoplánovou zábavu. Casting se tedy ojediněle povedl a Probst našel asi tak... no ve výsledku vlastně jen 2 nové hráče, které bude moci v budoucnu vytěžovat v deseti různých rádoby All Stars řadách (Christian, Davie, pokud by nevyhrál tak i Nick). Po herní stránce (tu ve dvou větách solidně shrnul Djoker) to opět nijak nenadchlo a vypadnutí i při zahrání tajné imunity považuji za největší fail, který kdy Probst v pravidlech hry předvedl. Osobně mě za celou řadu nepřinutila jediná epizoda k tomu, abych to alespoň elementárně prožíval, místo abych to již tradičně požíval a favorita jsem si tedy za celou řadu nenašel. Snad jen ocenil vítěze jako zasloužilého, rád se po dlouhé době podíval na veterána The Amazing Race a upřímně se bavil vždy, kdy přišla ke slovu Angelina, která oplývá nejlepším ksichtíčkem (to je lichotka), který jsem za deset let v soutěži viděl, ale to je asi vše, čím působila sympaticky. 70 % ()

Djoker 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery. Chcípáci proti dementům, to je výzva. Kmen Davidů byl obsazen skvěle. Christian by z fleku opravdu mohl hrát v TBBT. Emoční troska Gabby je materiál rovnou do léčebny. Pobaví i pomatená vidlačka a rádoby kmotr z kamionu. Goliášové jsou k smíchu od samého začátku. Všemu velí nejhorší řídící pracovník v dějinách planety Země, v těsném závěsu lidský odpad v podání vegetariánky, která nepochopila, že je třeba omezit i cukry. Docela mě bavila Alison, protože vnutila všem kolem, že je hrozba a to si zaslouží respekt. Závěrečné debatování znovu nepřineslo nic nového, jen se opakují kecy o tvrdé hře a velkých tazích, i když žádné samozřejmě neproběhly. Nastal pouze klasický bordel v podobě záplavy imunit a výhod. Naštěstí nenechali vyhrát scenáristu z Hollywoodu, to už by zřejmě bylo i na Probsta moc. Favorit: nikdo, Oblíbenci: Christian, Nick, Kara. ()

Zajímavosti (4)

  • V této sérii byla poprvé použita novinka, tzv. Idol Nullifier, který rušil účinky skryté imunity. Tedy hlasy pro daného soutěžícího platily, pokud byl Idol Nullifier proti skryté imunitě správně použit. (Zix.)

Reklama

Reklama