Kdo přežije

(pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)
Rozhovor 2
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2000

Režie:

Don Roy King

Účinkují:

Série(46)

J*A*S*M

Aneb i reality show mě může bavit, když ji někdo umí udělat. Samozřejmě hodnotím americkou verzi, český Trosečník je pro mne někde na úrovni jedné hvězdy. ()

Djkoma

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Hnedka první série mě naprosto dostala. Bohužel jsme neviděl všechny díly, některé mi utekly. Sledovat jak si lidé hrají na kamarády je sranda!!! Každý se v extrémních podmínkách a situacích chová jinak. ()

larelay

Kazdu novu seriu ocakavam s napatim, pretoze to, co ponuka Survivor doteraz neponukla ziadna ina reality show. Lasky, intrigy, ohovaracky, zranenia, podrazy, ale i zmysel pre cestnost, ferovost a snahu nieco dokazat.To, ze pri tom bojuju o milion dolacov uz nie je podstatne :D Najoblubenejsi sutaziaci: Ozzy, James, Stephenie, Ethan, Taj, Colby, Cirie and many, many more... I simply love this show :) PS. Videla som vsetky casti, ani jednu som nevynechala. Ano, som survivor freak :) ()

Tom Riddle

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY Sociální experiment á la Pán much poprvé a hnedka do černého. 16 trosečníků rozdělených do dvou týmů bojuje s přírodními živly a mezi sebou v kruté hře o milion dolarů, kde může být jen jeden vítěz. Nepochybná revoluce v reality show započala svojí cestu se zajímavými a sympatickými charaktery, nádhernou divočinou a napínavými soutěžemi. Skoro nikdo sice moc nevěděl, jak se hra hraje (obzvlášť outsideři z kmene Pagongů), ale i tak to byla zábava Vítěz: 5* - dokonalá první hra a zakladatel agresivní herní strategie se zábavně arogantní osobností. TOP 20: Richard Hatch. Oblíbenci: Jenna Lewis (bojovná mamka, co mě dojala), Colleen Haskell (křehká květinka), Kelly Wiglesworth (železná žena) ()

Viktooorka

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Survivor je závislost… Kdo jí nepropadl, nepřežije :o) A tak jak se soutěžící snaží přežít v divočině, já to samé dělám u obrazovky. Kdyby mi někdo řekl, že kouká na soutěž, která už má 20 řad a každá z nich je něčím výjimečná, pokaždé se stane něco, co Vám vyrazí dech a pokaždé se mění priority, podle kterých si vybírá své oblíbence, neuvěřím… Jenže ono je to možné :o) Mám za sebou již několik řad a nedokážu přestat… Začáteční série mě vyškolily a vlastně naučily, že ať chci nebo ne, líbí se mi, když jsou lidi v téhle hře svině… Moje srdce sice fandí sympaťákům a „čistým“ hráčům, ale můj mozek tleská stratégům :o) Přelstít, přehrát, přežít… Motto, které z osob různých národností, kultur, životní stylů, povah atd. dokáže udělat úžasné herce, na které je radost pohledět. Co všechno jsme schopni podstoupit pro 1milion dolarů :o) Jak já tedy fandím? Na tuto otázku není lehké odpovědět… Většinou dávám přednost sympaťákům, nebo outsiderům. Ale najdou se výjimečné situace, kdy si oblíbím vypočítavé hajzlíky, kteří míchají hrou. Ale málo kdy se tak stává, nedokážu sympatizovat s někým, kdo se je schopen pro peníze i pohřbít svou babičku!!!! :o)))) Abych to shrnula moji oblíbení soutěžící: Jenny Lewis, Elisabeth Filarski, Rodger Bingham, Colby Donaldson, Neleh Dennis, Paschal English , Rupert Boneham, Eliza Orlins, Stephenie LaGrossa, Angie Jakusz, Danni Boatwright, Sally Schumann, Cirie Fields, Danielle DiLorenzo, Oscar "Ozzy" Lusth, Jonathan Penner, Michelle Yi, Courtney Yates, Todd Herzog, Jessica "Sugar" Kiper, Sierra Reed, Tamara "Taj" Johnson-George, Erinn Lobdell, Natalie White versus moji neoblíbení alias nenáviděný: Susan "Sue" Hawk, Lindsey Richter , Silas Gaither , Jerri Manthey, Twila Tanner, Jon "Jonny Fairplay" Dalton, Jamie Newton, Aras Baskauskas, Courtney Marit, Candice Woodcock, Lisette "Lisi" Linares, Randy Bailey (sice neskutečně mě bavil, ale byl to debil :o) Benjamin "Coach" Wade, Ben Browning, Shannon "Shambo" Waters Celkové hodnocení zatím viděných sérií: BORNEO 4* - 80%... AUSTRALIAN OUTBACK 5* - 98%... AFRICA 3,5* - 69%... MARQUESAS 4,5* - 90%... THAILAND 3,5* - 67%... AMAZON 5* - 95%... PEARL ISLANDS 5* - 95%... ALL STARS 5*- 89%... VANUATU 5* - 95%... PALAU 3,5* - 70%... GUATEMALA 5* - 95%... PANAMA EXILE ISLAND 5* - 95%... COOK ISLANDS 5* - 100%… FIJI 3,5* - 65%... CHINA 5* - 99%... MICRONESIA 5* - 100%... GABON 3,5* 70%... TOCANTINS 5 * - 85%... SAMOA 5* - 90%... HEROES vs VILLAINS 5* - 95%...NICARAGUA 3,5* 70%... REDEMPTION ISLAND 5* 85%... P.S. málem bych zapomněla na to nejdůležitější... moderátora pořadu... Jeff Probst je jedno z největších kladů Survoviru. Jeho věrnost a oddanost dělá dokonalou tečku :o) ()

Oskar

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Výborná reality show plná intrik. Poprvé to běželo někdy v létě 2000 a já jsem byl k tomuto typu pořadu velmi skeptický. Myslel jsem si, že to bude nuda, protože reální lidé nejsou divácky tak zajímaví jako typizované postavy z tv seriálů a co se jim stane, je víceméně věc náhody. Žasnul jsem, jak moc jsem se mýlil. Nejenže charakterový rozptyl reálných soutěžících je obrovský (buran, slizoun, lenoch, naivka, mrcha, podivín, despota...), ale i jejich vzájemné psychologické působení, dvojsečnost chování (se všemi dobře vycházet, ale zároveň chtít vyhrát) je nesmírně zajímavé. Vřele doporučuji. ()

Lateef

Nejtvrdší a nejlepší z televizních reality show, v Big Brotheru nebo ve VyVolených si lidi žijí jako prasata v žitě, soutěžící vyhrávají tuny žrádla a chlastu..."Trosečníci" bojují doslova o přežití, o vodu, o jídlo, o náčiní usnadňující jim život na exotickém souostroví...radují se z každé maličkosti a zjišťují pravý význam slova PŘEŽÍT...sledujeme, jak se soutěžící chovají v naprosto vypjatých situacích, intrikují, bojují, chtějí zvítězit nejen nad ostatními, ale i sami nad sebou...navíc prostředí ze Střední Ameriky slibuje atraktivní podívanou plnou nádherné fauny a flóry... ()

Zeck

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Jednoznačně má neoblíbenější reality-show, soutěž a zábava od mých 12 let, co jsem jí poprvé uviděl na Nově. Spolu s The Amazing Race naprosté skvosty ohledně soutěžních reality-show, kterým nesahají sračky jako Big Brother ani po kotníky. Pokud jste sledovali pouze českého Trosečníka, nebo jen první tři americké řady vysílané ne Nově, tak si koukejte sehnat ten zbytek, protože to stojí určitě za to. Těžko říct v čem spočívá zábavnost tohoto pořadu, vše záleží na tom, kdo soutěží. V každé řadě najdeme totožné soutěžící, ale každý člověk není stejný a hráči, kteří se nám představí, bývají ve většině případů velice zábavní. Dokážete si vždy najít alespoň jednoho, kterému budete fandit a v tom je tajemství této soutěže. Souboje o imunitu/odměnu, hladovění, intriky a další, už jen dokresluje fantastické prostředí a nespoutaná příroda. S01 - 80%, S02 - 85%, S03 - 70%, S04 - 80%, S05 - 65%, S06 - 85%, S07 - 95%, S08 - 90%, S10 - 85%, S11 - 85%, S12 - 65%, S13 - 85%, S14 - 70%, S15 - 95%, S16 - 100%, S17 - 45%, S18 - 80%, S19 - 70%, S20 - 90%, S21 - 60%, S22 - 60%. S23 - 50%, S24 - 40%, S25 - . Celkově nemohu hodnotit jinak než za 100%, protože se skutečně jedná o můj "životní" pořad. ()

Kulmon

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

1. řada - Borneo - 4*, 3,5* (27.10.2011, 22.8.2023), 2. řada - Austrálie - 4*, 4* (6.11.2011, 20.9.2023), 3. řada - Afrika - 4*, 4* (10.11.2011, 14.10.2023), 4. řada - Markézy - 3,5*, 3,5* (12.11.2011, 10.11.2023), 5. řada - Thajsko - 3*, 4* (18.11.2011, 14.12.2023), 6. řada - Amazonka - 5*, 4,5* (28.11.2011, 8.1.2024), 7. řada - Pearl Islands - 5*, 5* (13.10.2011, 11.1.2024), 8. řada - All Stars - 5*, 5* (30.11.2011, 3.2.2024), 9. řada - Vanuatu - 3,5*, 4* (10.12.2011, 18.2.2024), 10. řada - Palau - 4,5*, 4* (16.12.2011, 1.3.2024), 11. řada - Guatemala - 4*, 3,5* (20.12.2011, 13.3.2024), 12. řada - Panama - 4*, 4,5* (24.12.2011, 2.4.2024), 13. řada - Cookovy ostrovy - 4,5* (29.12.2011), 14. řada - Fidži - 4* (1.1.2012), 15. řada - Čína - 4,5* (4.1.2012), 16. řada - Mikronésie - 5* (8.1.2012), 17. řada - Gabon - 3* (22.1.2012), 18. řada - Tocantins - 4* (28.1.2012), 19. řada - Samoa - 4,5* (2.2.2012), 20. řada - Heroes vs Villains - 5* (9.2.2012), 21. řada - Nicaragua - 2* (13.2.2012), 22. řada - Redemption Island - 4* (15.2.2012), 23. řada - South Pacific - 4* (26.2.2012), 24. řada - One World - 4* (17.5.2012), 25. řada - Filipíny - 4* (20.12.2012), 26. řada - Caramoan - 3,5* (18.5.2013), 27. řada - Blood vs. Water - 4* (26.12.2013), 28. řada - Cagayan - 4,5* (25.5.2014), 29. řada - San Juan del Sur - 3,5* (24.12.2014), 30. řada - Worlds Apart - 4* (24.5.2015), 31. řada - Kambodža - Druhá šance - 4,5* (21.12.2015), 32. řada - Kaoh Rong - 3,9* (22.5.2016), 33. řada - Millennials vs Gen X - 4* (19.12.2016), 34. řada - Game Changers 3,5* (9.6.2017), 35. řada - Heroes vs. Healers vs. Hustlers - 3,5* (27.12.2017), 36. řada - Ghost Island - 3,5* (31.5.2018), 37. řada - David vs. Goliáš - 3,5* (15.1.2019), 38. řada - Edge of Extinction - 3,5* (28.5.2019), 39. řada - Island of the Idols - 3* (25.3.2020), 40. řada - Winners at War - 4,5* (29.9.2020), 41. řada - 41 - 4* (10.12.2022), 42. řada - 42 - 4* (6.7.2023). ()

Pethushka

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Ano, jistě že mě to baví. Konečně reality show, která za něco stojí, člověka o něco obohatí a pořádně zaujme. Kvalita sérií navíc nepadá, jak už tomu jinde bývá zvykem. Částečně to bude jedinečností a částečné také tím, že každá série má něco nového, nový příběh... ()

Djoker

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

39 days, 16 people, 1 survivor! Na databázi nehodnotím série s jedinou výjimkou. Survivor je totiž moje srdcová záležitost a ke všem řadám mám potřebu se vyjádřit. Vzhledem k jejich astronomickému počtu se navíc obsedantní vypisování favoritů a oblíbenců ukázalo jako dobrý krok. Kvalita sérií časem značně osciluje, takže nepolíbené nasměruji rovnou na ty nejlepší. TOP 5: Heroes vs Villains, Micronesia, China, Cook Islands, All-Stars ()

Dragoni

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Reality show jsem se vždy velkým obloukem vyhýbal, ale po doporučení několika uživatelů jsem se na Survivor přece jen podíval a začal mě velice bavit, i přesto že jsem očekával bezduchou show, kde si každý půjde po krku, ovšem realita byla jiná a i přes taktizování některých soutěžících mě tenhle seriál oslovil. Rudy je prostě navztekanej masér a ty jeho prupovídky mě vždy pobavily. ()

gudaulin odpad!

Kmen promluvil a mě se zase zhoršil atopický ekzém. Kdykoliv jen zaslechnu ty neskutečně prázdné plky, navíc se neustále stereotypně opakující, musím si vzít sedativum nebo se urychleně vzdálit. Tenhle druh reality show je zjevně natáčený pro úplně jiné cílové publikum. Dál se rozepisovat nebudu, aby se mi nezhoršily deprese. Celkový dojem: 0 %. ()

Rogue

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

2 - Australia (jezisi ten Colby je kokot, Skupinuv slavny pad, prase, kucharske problemy, 70), 3 - Africa (první výrazný vodní problém, trable s Generation X, dostatek obskurního castu - spirituální píča matka afrika, Frank I would never Garrison, Clarence warpaint Black, místy bezva buranské brutální soutěže, luxury paroží, Lex je sexy, Brandon, Ethan, 80), 6 - Amazon (testosteronová demence vs. dream team s věčící, postiženou a nejhloupější blondýnou na světě, problém musli tyčinka, vševědoucí eight ball, jedna strategie nošení dřeva (kterou později aplikuje podobně nesnesitelná Susie v Gabonu), druhá postavená na souloži, Rob je Bůh, 80), 7 - Pearl Islands (problém pelikán, první fitness looser, ufňukaná skautka, Fairplay - 100), 8 - All Stars (fixace na harpunu podruhé, Lex, Shii Ann, sexuální harašení tlustého gaye a vtipný breakdown labilní Sue, 80), 9 - Vanuatu (tlustá retardovaná pětka, Robert Pattinson, plavky roku, nestydatost díky Evrope a neuveritelně teplý cast - wtf!, Ami je hodně hot a spolecne s Elisou zachraňuje diváka, 80), 10 - Palau (totální anihilace, Tom vs žralok, Ian a nejhloupější krok v historii, Steph - 60), 11 - Guatemala (60), 12 - Panama (Terryho spanilá jízda, Cirie, zenová zahrada mistra Miyagiho, svinská Danielle a nový model Blackberry vyšinutého Shanea - 90), 13 - Cook Islands (nejlepší fyzická soutěž, třívteřinová romance, kreténský superidol napodruhé bohužel využit, Penner, Candice, Parvati, Ozzy, 100), 14 - Fiji (abnormálně nefér počáteční podmínky, nejhloupější cast historie - rocky, dreamz, mhhm cassandra, mookie - to jako fakt?, pexesová demence, ultravtipný pád z plošiny, morální prohra a podraz z nenasytnosti, nuda a zvrat posílající celou řadu společně s Michelle do háje, jedna z mála zábav je závěrečný křesťanský proslov, 50), 15 - China (Amanda je sladká, Todd je chytrý a James ještě není idiot + extra body za mullet a Courtney - 90), 16 - Micronesia (pudlice, Cirie na vrcholu, Jamesovo oblíbené povídání o jabkách, Erikova sebevražda, blindside sen - 100), 17 - Gabon (aliance velké cibule vs. tým retardů, Marilyn Sugar Monroe, zahořklý senior Melvin Randy Udall, nadržený geek Ken, starý skaut Bob a koncentrovaná nenávist v několika směrech, 100), 18 - Tocantins (renesanční egomaniakální dobrodruh, samozvaný meteorolog, zabiják draků, budoucí tai chi master Coach a jeho nevyhoněný buznoasistent Tyson poprvé, jedinou záchranou tak zůstává Erinn, Sierra, Taj a Jeff, 90), 19 - Samoa (premiéra nejagresivnějšího hráče historie, imunity bez nápověd, slepičí problémy a mariňácký mulet s fialovou čelenkou, 80), 20 - Heroes vs. Villains (výbor magorů a jeho král Russel, banánová nespravedlnost a minimálně dvě famózní kmenovky - 100), 21 - Nicaragua (mafián co je na tom fyzicky lépe než průměrná žena, neskutečně bizarní krádeže, psychicky vyšinutá černoška - poslední afroameričanka v soutěži (z jedné), zvedání osmdesátilibrových psů, megadivné výlevy na kmenovkách, double quit a dementní blondýn... nejzkurvenější řada ve které v sérii retardovaných a nahodilých rozhodnutí odchází jeden zajímavý hráč za druhým, podpořena účastí největší píči v historii a korunovaná příšerným vítězem, 70), Redemption Island (příchod debilního RI, zrození Philipovy onanie nad Boston Robem a zároveň hluboký zářez v soutěži spodků, karmistická hasička, Stealth R Us 1.0... složení BR, god wants me to Matt, ovce a special agent a lovec krabů Sheppard nepřináší ani moc zábavy ani nepředvídatelnosti, 40), South Pacific (Coachův křesťanský tábor, recitály, uctivé kuchání ryb, bikiny jako největší nepřítel a sektářství za hranicí snesitelnosti. průhledný vývoj zachraňuje Ozzyho fyzička, new slayer was born, 70), One World (posrané spodky, druhá rozumná černoška historie, Alicia a její ego svět, Tarzan z jiného vesmíru a argument pro legální zbraně jménem Colton, 70), Filipíny (křesťanstvím proti zimě a dešti, kozy z Wall Street, brazilská chodící debilia, looserský Russel podruhé, Malcolm, rána kokosem jako lék, Pennerova megachyba, hráčská deziluze o big moves které nikdy nepřišly a spoustu času si pro sebe kradoucí tragédie jménem Lisa - někdo má mozek, někdo má bratra a to koupání Whelchelovy famílie v oblečení je taky dobře uhozené, závěrečné strategické utrpení se dalo čekat, 70), Caramoan (utopené zuby, namachrovaný krocan, mistr v zadržování dechu a double agent, důvěra Dawn jako cesta do pekel, deziluze v několika levelech - především fyzická hrozba je ničivá, neviditelná Brenda a castingové superpeklo ve kterém Corrine nastartuje sérii vyhazovů po které není komu fandit a zanechá diváky v dementním ufňukaném údolí. 20), Blood vs. water (pět let po svém uvedení konečně dostává Redemption island smysl, bohužel opět zavčasu nemizí (merge), překvapivě super cast, kokosoví bandité, Haydenovo tahání kamenů, rustle feathers, Culpepperovic matematika, Aras, Hayden, Tyson, Vytas a zabijácká Laura M, 90), 28 - Cagayan (odposlechová chatrč, nejhloupěji využitých 2000 hodin, nukleární energetika v ohrožení, copdar, definitivní ustanovení sypání rýže do ohně jako argument - Naonka předává titul, má neojblíbenější brutální soutěž, chaos wtf Kass, návrat retard idolu a po delší době nováčkovský cast co je zajímavý po všech směrech a nesklouzává k předvídatelnosti díky Tonymu na speedu. Morgan, Spencer, LJ, Tony, Trish, Tasha, 90), 29 - San Juan Del Sur (voda vs. telenovela podruhé a mnohem hůř, retard duo Drew&Alec jako ukázka castingového pekla, edit a zatajování informací na facku, “Did Alec vote for himself?", 50), 30 - Worlds Apart (nejpředvídatelnější winners edit ever, nesnesitelní kokoti (Dan, Will, Rodney) a vcelku vzato poměrně nuda, 60)... nevyvážené, místy nudné, místy zmanipulované. Ale závislá jsem. A absolutně zbožňuju Parvati a Sugar (a Cirie, Roba C, Haydena, Vytase, Tashu, Amandu, Tysona, Candice, Malcolma, LJe, nesmyslně nenáviděného Pennera i odůvodněně nenáviděného Randyho). Zato nechápu, co lidé vidí na Boston Robovi a Oscarovi... ačkoliv ten alespoň vypadá jak Johnny Depp. Také nesnáším Sandru (té nicméně kvality neupřu), Rupperta, Jamese, Cocrana, totální úlety Coachova a Russelova typu (ale ráda na ně koukám) a samozvané retardované mastermindy (Cocran. Colton, Alicia, Kass). Inu... () (méně) (více)

ripo

Po tom, čo som videl a vedel o reality show akou je napr. Big Brother , pri ktorej mi prišlo párkrát na grcanie, som si myslel, že pod tento názov "reality show" sa môže zmestiť len taký odpad ako BB. Jooooj , ako hlboko som sa mýlil. Nie som seriálový maniak, ale postavy tejto show vám určite prirastú k srdcu a budete nevdojak drukovať svojim favoritom a nadávať na ostatné "svine" ktoré nedajú vyhrať vašemu obľúbencovi. Vrelo doporučujem. Najlepšie je si to postupne nahrávať, lebo to aspoň dosiaľ šlo v nemožnú dobu - nedeľa poobede .... ()

MMR

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

V den mého 1.výročí zde na csfd jsem se rozhodl napsat komentář k mé nejoblíbenější reality-show. První série jsem kdysi viděl na nově a hned jsem si to oblíbil. Po čase jsem se k tomu vrátil a postupně shlédnul ostatní série. Když se ohlédnu, jak šel čas, tak jsem byl svědkem velké přeměny ve hře, která v počátcích byla spíše záležitostí přežití jako takovému, obstarávání potravy, vody atd.. Postupem času se z toho stávala čím dál více sociální hra a vlastně v posledních sériích jde už jen o taktiku, což na jednu stranu může být škoda, na druhou stranu ale je to stále zajímavé. Mé oblíbené série: Afrika (3), a to z důvodu faktu, že vyhrál hráč, kterému jsem fandil od prvního dílu. A pročpakže jsem fandil Ethanovi? No protože řekl, že je fotbalista :-D Takže to mi samozřejmě udělalo obrovskou radost. Další oblíbená série: Cook Islands (13): Tahle řada podle mě byla jednoznačně nejlepší, jak co se týkalo soutěží, tak strategie. Od prvního dílu jsem fandil Yulovi, s dalšími díly jsem zase obdivoval Ozzyho. Tato série měla hodně do sebe a musím zdůraznit, že od žádné jiné řady už neočekávám nic lepšího. A nemohu si odpustit zde napsat o soutěži o imunitu, která byla podle mě ze všech soutěží ta nejzábavnější na koukání. A tou byla soutěž ve vodě, kde se překonávali překážky a pro něco se museli potopit. Tam Ozzy všechny neuvěřitelně komicky převálcoval, tu soutěž jsem si pouštěl stále a stále dokola. Další řady už nebyli takové, vyzdvihnul bych 20.Sérii H vs V, a ještě 21. Nicaraguu z důvodu vítězství hráče, kterému jsem též fandil od začátku. Neoblíbené série nebo-li série, které pro mně byly nejnudnější: 17 (Gabon) - nejslabší řada, pak nic moc řady 9, 11 a pro mě nic moc 16.Řada, což vím, že se mnou moc lidí nebude souhlasit. Víc se mi ty řady pitvat nechtějí, to by bylo už moc dlouhé. Přidám jen oblíbené hráče: Ethan, Tom, Lex, Neleh, Paschal, Jenna M., Johnny Fair play, Tom Westman, Terry, Yul, Ozzy, Yau-Man, Michelle, Kenny, Russell, Danielle, Fabio, David. Neoblíbenci: Sandra!!!!!!!!!, Vecepia, Candice, Boston Rob v 8. a 20. Sérii, Cirie a určitě další na které si teď nevzpomenu :-) ()