Pro mě téměř srdeční záležitost. Skvělá reality show, která patřila mezi první RS, když nastal v USA velký bum s RS. Tato show je určená pro lidi, kteří mají rádi, jak se jedinci chovají v takřka mezních situacích a ještě z posledních sil se snaží intrikovat, bojovat, soutěžit a nebo prostě jen přežít a vydržet.(27.11.2007)

Jediná opravdou reality show! Už to, že dokáže natolik triviální koncept udělat 25 sérií a mít stále fanoušky, žiznící po dalších, je fenomenální (já zkoukl za půl roku). Ve všech dosavadních sériích žádná nikdy vyloženě nepropadla a navíc se ukázaly obrovské možnosti vcelku jednoduchého schématu hry. Základem pro jedinečnou show je Jeff, jehož tradiční hlášky si skoro říkám před spaním a produkce, která narozdíl od českých reality show funguje výborně, záběry jsou důvěryhodné a vše do sebe skvěle zapadá. Režie skvěle pracuje s charaktery postav a diváka vtáhne Ohledně hry samotné vždy fandím lidem co se nebojí dělat riskantní movy, projevují rozum a hlavně se na nikom nevezou. Co mě štve jsou lidi co nedokážou oddělit hru od reality a nedokážou např. zkousnout blindside a to je nejspíš ten důvod proč tolik sérií vyhrávají příživníci a ne stratégové. Další jsou lidé co tam vlezou a pak skučí, že mají hlad, je zima atd. a nakonec odejdou, jakoby je do soutěže přihlásila maminka a oni mysleli, že se jedou opalovat. Největší oblíbenci: Russell, Boston Rob & Amber, James, Parv, Steph, JT, Rupert. Nejlepší série: Pearl Islands, Cook Islands, HvV, Samoa, Allstars, Mikronésie(12.2.2013)

Reality show jsem se vždy velkým obloukem vyhýbal, ale po doporučení několika uživatelů jsem se na Survivor přece jen podíval a začal mě velice bavit, i přesto že jsem očekával bezduchou show, kde si každý půjde po krku, ovšem realita byla jiná a i přes taktizování některých soutěžících mě tenhle seriál oslovil. Rudy je prostě navztekanej masér a ty jeho prupovídky mě vždy pobavily.(7.5.2013)

Dříve jsem pořad sledovala nepravidelně, teď už si nenechám ujít jediný díl! Není to jen 39 dní plných emocí, strategií a napětí, já na pořad pohlížím hlavně ze stránky psychologické, je totiž plný intrik. lží a taktiky a je vidět, co všechno jsou někteří soutěžící pro peníze schopni udělat. Psychologie jednotlivých soutěžících je nádherně vykreslena. Baví mě výzvy i promluvy jednotlivých hráčů. Stojí to opravdu za to! Mým nejoblíbenějším soutěžícím je zatím Rupert :))(12.4.2013)

Kdysi dávno na Nově, ještě v dětských letech, jsem se setkal s fenoménem jménem Kdo přežije. Viděl jsem (asi necelé) první tři série, které v TV šly a Survivor mě pohltil. Proto mě zklamalo, že jej od té doby žádná dostupná televize nevysílala. Teď jsem se po dlouhých letech k Survivorovi dostal znovu a nevěděl jsem, odkud ho mám začít sledovat. Začal jsem tedy lehce podceňovanou S10 - Palau...a nutno dodat, že jsem si od té doby vytvořil celkem silnou závislost. V další části komentáře se nejspíš setkáte s nějakými SPOILERY. Mezi mé nejoblíbenější série zatím patří všude relativně nízko hodnocené Palau - Palau miluju především díky jednomu z nejzaslouženějších vítězů - fenomenálnímu Tomovi, jeho skvělému parťákovi Ianovi, a jednomu z největších gest, který právě jeden z této dvojice udělal. Spolu s Palau řadím na nejvyšší pozici Cookovy ostrovy - perfektní obsazení, neskutečný Ozzy, Yulova taktika, podrazák Jonathan, nádherné prostředí plné skvělých soutěží ve vodě. Na třetí místo zařadím S22 a to především nejlepší taktické hře v historii hry, kterou v roli kmotra předvedl Boston Rob. Škoda brzkého vyloučení Russella H. S ním by byla řada ještě zajímavější. Dobrým nápadem se zdá býti zavedení redemption islandu, který hned v první řadě proslavil jednoho ze soutěžících, Matta. Výborná ( z hlediska taktiky) je i S16 (fanoušci vs. favorité), kterou bych dal určitě výše, nebýt vylučování těch nejlepších postav z minulých sérií hned ze začátku. Ovšem nadruhou stranu takové množství až neuvěřitelných blindsidů žádná jiná série nepřinesla, takže se má člověk nad čím bavit. Společně s touto sérii bych také uvedl další podceňovanou sezonu z Gabonu, které vévodila úžasná Sugar, jež se většinu doby řídila srdcem a kašlala na nějaké kmenové příslušenství - díky ni se tak do poslední čtyřky dostali všichni mí tři oblíbenci. Výbornou je také sezona z Brazílie. Tocantins přináší něco staronového, co jsem od 10. řady neviděl - snahu o čestnou hru v podání vítěze J.T.-ho (jeden z nejzaslouženějších vítězů vůbec) a Couche (mnohými nenáviděného), který je asi největším zjevením (spolu s Russelem a ve 22. sezoně Phillipem), které historie této hry přinesla. Zhlédnuté série - v závorce potom hodnocení a největší oblíbenec: S1 - Borneo - Malajsie (70% - Greg), S2 - Austrálie (85% - Colby, Elizabeth) S3 - Afrika - Keňa (90% - Lex), S4 - Markézy (70% - Kathy), S5 - Thajsko (70% - Brian), S6 - Amazonie - Brazílie (85% - Dave), S7 - Perlové ostrovy - Panama (80% - Rupert), S8 - All Stars - Panama (85% - Colby), S9 - Vanuatu (70% - Dolly); S10 - Palau (100% - Tom); S11 - Guatemala (80% - Gary), S12 - Panama (80% - Terry), S13 - Cookovy ostrovy (100% - Ozzy), S14 - Fidži (85% - Yau-Man), S15 - Čína (80% - James), S16 - Mikronésie - Palau (90% - asi Amanda), S17 - Gabon (90% - Sugar), S18 - Tocantins - Brazílie (90% - J.T.), S19 - Samoa (85% - asi Russell), S20 - H. vs. V. - Samoa (85% - Tom), S21 - Nikaragua (85% - Brenda), S22 - Redemption Island - Nikaragua (95% - Rob M.), S23 - South Pacific (90% - Ozzy). Nejoblíbenější hráči (TOP 50): 1. Tom (10, 20), 2. Ozzy (13, 16), 3. Yau-Man (14, 16), dále Greg, Coleen (1), Rudy (1, 8), Colby (2, 8), Elizabeth (2), Lex, Ethan (3), Tom (3, 8), Kathy (4, 8), Rob M. (4, 22!), Brian (5), Dave, Rob C., Christy (6), Rupert, Jon FP (7), Dolly, Chris (9), Ian (10), Bobby Jon (10, 11), Gary (11), Terry, Sally, Austin, Dan, Shane (12), Flicka, Cao Boi, Yul (13), Earl (14), James (15, 16), Amanda (15, 16), Jonathan (16), Sugar, Bob, Matty (17), JT, Coach (18), Russell, Natalie (19), Parvati (20), Brenda ♥, Fabio, Marty (21), Matt, Grant, Phillip (22). Šmejdi: Dreamz (14), NaOnka (21), Corinne (17), dále: Sue (1, 8), Jerri (2, 8), Lindsey (3), Ghandia (5), Jenna (6), Ami (9), Katie (10), Jamie (11), Aras (12), Candice (13, 20), Mookie, Lisi (14), Sherea, Peih-Gee (15), Natalie (16), Charlie (17), Ben (19). Zajímavé je, že některým soutěžícím, kteří se objevili ve více sériích, jsem jednou fandil podruhé třeba nesnášel - příkladem je Eliza - jedna z nejlepších postav z Vanuatu, přičemž v Mikronésii jsem ji nemohl vystát. To samé se mi stalo u Parvati, kterou jsem měl v Cookových ostrovech celkem rád, ale v Mikronésii byla chvilkami na ránu. V kontrastu s němi zase působí Ami, kterou jsem ve Vanuatu nesnášel, ale v Mikronésii byla celkem v pohodě. Ještě bych vyhlásil nejlepší strategické hry v historii soutěže - 1. místo - Rob v roli kmotra uvnitř "stealth" týmu v S22; 2. místo - Russell + (Parvati) za zloduchy v S20; 3. místo - Russell a banda "blbých holek" v S19; 4. místo - Parvati a černé vdovy v S16; 5. místo - Rob (+ Amber) v roli nesympatického kmotra v S8; 6 místo - Chris vs. ženy v S9; 7. místo - Yul a jeho "domluvené" hlasy u poroty v S13; 8. místo Todd hrající na všechny strany v S15; 9. Rich coby tvůrce první aliance v historii soutěže v S1; 10. Brian (S5), Rob C. (S6), Earl (S14).(28.11.2011)

• - Spoiler: Všechna "poprvé" čtrnácté řady (Fiji): 1. luxusní tábor. 2. lichý počet soutěžících (19). 3. jednomyslný vítěz. 4. vyřazení soutěžícího když někdo jiný měl více hlasů. (Tom Riddle)

• - Výběr moderátora pro tuto soutěž měl dva finálové uchazeče. Jedním z nich byl Jeff Probst a druhým Phil Keoghan. CBS se nejprve nedokázala rozhodnout, kdo z nich bude soutěž uvádět. Nakonec se rozhodla pro Jeffa Probsta a Philovi nabídla moderování The Amazing Race (2001), který postupně Survivora překonal a vyhrál několikrát po sobě cenu EMMY za nejlepší reality show roku. (Zeck)

• - Spoiler: S výjimkou Richarda Hatche, výherce první řady, nikdy ten, kdo vyhrál soutěž o auto, pak nevyhrál hlavní výhru. V pořadu díky tomu vznikla pověst o "prokletí auta". (Tom Riddle)