Kdo přežije

(TV pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiální text distributora)

Oskar

Výborná reality show plná intrik. Poprvé to běželo někdy v létě 2000 a já jsem byl k tomuto typu pořadu velmi skeptický. Myslel jsem si, že to bude nuda, protože reální lidé nejsou divácky tak zajímaví jako typizované postavy z tv seriálů a co se jim stane, je víceméně věc náhody. Žasnul jsem, jak moc jsem se mýlil. Nejenže charakterový rozptyl reálných soutěžících je obrovský (buran, slizoun, lenoch, naivka, mrcha, podivín, despota...), ale i jejich vzájemné psychologické působení, dvojsečnost chování (se všemi dobře vycházet, ale zároveň chtít vyhrát) je nesmírně zajímavé. Vřele doporučuji. ()

Tom Riddle

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY Sociální experiment á la Pán much poprvé a hnedka do černého. 16 trosečníků rozdělených do dvou týmů bojuje s přírodními živly a mezi sebou v kruté hře o milion dolarů, kde může být jen jeden vítěz. Nepochybná revoluce v reality show započala svojí cestu se zajímavými a sympatickými charaktery, nádhernou divočinou a napínavými soutěžemi. Skoro nikdo sice moc nevěděl, jak se hra hraje (obzvlášť outsideři z kmene Pagongů), ale i tak to byla zábava Vítěz: 5* - dokonalá první hra a zakladatel agresivní herní strategie se zábavně arogantní osobností. TOP 20: Richard Hatch. Oblíbenci: Jenna Lewis (bojovná mamka, co mě dojala), Colleen Haskell (křehká květinka), Kelly Wiglesworth (železná žena) ()

Lateef

Nejtvrdší a nejlepší z televizních reality show, v Big Brotheru nebo ve VyVolených si lidi žijí jako prasata v žitě, soutěžící vyhrávají tuny žrádla a chlastu..."Trosečníci" bojují doslova o přežití, o vodu, o jídlo, o náčiní usnadňující jim život na exotickém souostroví...radují se z každé maličkosti a zjišťují pravý význam slova PŘEŽÍT...sledujeme, jak se soutěžící chovají v naprosto vypjatých situacích, intrikují, bojují, chtějí zvítězit nejen nad ostatními, ale i sami nad sebou...navíc prostředí ze Střední Ameriky slibuje atraktivní podívanou plnou nádherné fauny a flóry... ()

larelay

Kazdu novu seriu ocakavam s napatim, pretoze to, co ponuka Survivor doteraz neponukla ziadna ina reality show. Lasky, intrigy, ohovaracky, zranenia, podrazy, ale i zmysel pre cestnost, ferovost a snahu nieco dokazat.To, ze pri tom bojuju o milion dolacov uz nie je podstatne :D Najoblubenejsi sutaziaci: Ozzy, James, Stephenie, Ethan, Taj, Colby, Cirie and many, many more... I simply love this show :) PS. Videla som vsetky casti, ani jednu som nevynechala. Ano, som survivor freak :) ()

Viktooorka

Survivor je závislost… Kdo jí nepropadl, nepřežije :o) A tak jak se soutěžící snaží přežít v divočině, já to samé dělám u obrazovky. Kdyby mi někdo řekl, že kouká na soutěž, která už má 20 řad a každá z nich je něčím výjimečná, pokaždé se stane něco, co Vám vyrazí dech a pokaždé se mění priority, podle kterých si vybírá své oblíbence, neuvěřím… Jenže ono je to možné :o) Mám za sebou již několik řad a nedokážu přestat… Začáteční série mě vyškolily a vlastně naučily, že ať chci nebo ne, líbí se mi, když jsou lidi v téhle hře svině… Moje srdce sice fandí sympaťákům a „čistým“ hráčům, ale můj mozek tleská stratégům :o) Přelstít, přehrát, přežít… Motto, které z osob různých národností, kultur, životní stylů, povah atd. dokáže udělat úžasné herce, na které je radost pohledět. Co všechno jsme schopni podstoupit pro 1milion dolarů :o) Jak já tedy fandím? Na tuto otázku není lehké odpovědět… Většinou dávám přednost sympaťákům, nebo outsiderům. Ale najdou se výjimečné situace, kdy si oblíbím vypočítavé hajzlíky, kteří míchají hrou. Ale málo kdy se tak stává, nedokážu sympatizovat s někým, kdo se je schopen pro peníze i pohřbít svou babičku!!!! :o)))) Abych to shrnula moji oblíbení soutěžící: Jenny Lewis, Elisabeth Filarski, Rodger Bingham, Colby Donaldson, Neleh Dennis, Paschal English , Rupert Boneham, Eliza Orlins, Stephenie LaGrossa, Angie Jakusz, Danni Boatwright, Sally Schumann, Cirie Fields, Danielle DiLorenzo, Oscar "Ozzy" Lusth, Jonathan Penner, Michelle Yi, Courtney Yates, Todd Herzog, Jessica "Sugar" Kiper, Sierra Reed, Tamara "Taj" Johnson-George, Erinn Lobdell, Natalie White versus moji neoblíbení alias nenáviděný: Susan "Sue" Hawk, Lindsey Richter , Silas Gaither , Jerri Manthey, Twila Tanner, Jon "Jonny Fairplay" Dalton, Jamie Newton, Aras Baskauskas, Courtney Marit, Candice Woodcock, Lisette "Lisi" Linares, Randy Bailey (sice neskutečně mě bavil, ale byl to debil :o) Benjamin "Coach" Wade, Ben Browning, Shannon "Shambo" Waters Celkové hodnocení zatím viděných sérií: BORNEO 4* - 80%... AUSTRALIAN OUTBACK 5* - 98%... AFRICA 3,5* - 69%... MARQUESAS 4,5* - 90%... THAILAND 3,5* - 67%... AMAZON 5* - 95%... PEARL ISLANDS 5* - 95%... ALL STARS 5*- 89%... VANUATU 5* - 95%... PALAU 3,5* - 70%... GUATEMALA 5* - 95%... PANAMA EXILE ISLAND 5* - 95%... COOK ISLANDS 5* - 100%… FIJI 3,5* - 65%... CHINA 5* - 99%... MICRONESIA 5* - 100%... GABON 3,5* 70%... TOCANTINS 5 * - 85%... SAMOA 5* - 90%... HEROES vs VILLAINS 5* - 95%...NICARAGUA 3,5* 70%... REDEMPTION ISLAND 5* 85%... P.S. málem bych zapomněla na to nejdůležitější... moderátora pořadu... Jeff Probst je jedno z největších kladů Survoviru. Jeho věrnost a oddanost dělá dokonalou tečku :o) ()

• Tématické pojetí jednotlivých sezón obvykle souvisí s domorodou kulturou místa konání. Jsou od ní odvozeny jména kmenů, významy soutěží atd. Nicméně sedmá řada, Pearl Islands, byla založená na pirátském folklóru. (Tom Riddle)
  • První řada je jediná, ve které došlo k přečtení výherních hlasů na poslední kmenové radě ihned po ní. Ve všech dalších řadách probíhalo čtení až v přímém přenosu zpět v USA. Přitom díl se závěrečnou kmenovou radou z první řady je dodnes ten s nejvyšší sledovaností. (Tom Riddle)
  • Kathy Sleckman se do soutěže hlásila celkem 5krát. (Kulmon)