Zatim jsem absolvovala jen pet serii a porad me to bavi. Nejvic samozrejme zalezi na vyberu soutezicich, proto mam nekterou radu radsi nez jinou, ale vzdycky si dokazu najit sveho favorita a fandit mu. Jeste se mi bohuzel nestalo, ze by muj oblibenec vyhral, coz me trochu vytaci, ale Americani maji holt jine hodnoty :). Moc ocenuju to, ze se snazi v kazde dalsi rade o inovace jak v pravidlech, soutezich, tak i cenach. Jedine, co zustava stejne, je hudba a Jeff - a to je jedine dobre! Co me nekdy nudi a irituje, je vecne dohadovani a spekulace pred kmenovymi radami (ja bych uvitala vic soutezi), ale patri to ke hre, takze to tak beru. Zaverecne proslovy o tom, proc by si dotycny vyhru zaslouzil a co s ni provede, aby prospel lidstvu, jsou umele a pro me jen usmevne, ale jsou zkratka americke :) A nastesti jsou jen v jednom dilu! ******************************* Cim dele na to koukam, tim vetsi mam pocit, ze je to cele umele a vykonstruovane, aby to bylo zajimavejsi. Misto spontannich jednani soutezicich vidim jen predem nalajnovany a do puntiku zahrany scenar, protoze nektere "zvraty" jsou zkratka nerealne a vyrazy ucastniku na kmenovkach jsou naaranzovane az k smichu. Chybi mi tam kousek prirozenosti. Proc si rovnou nenajmou herce? Za tuhle umelost bohuzel strhavam jednu hvezdu.(30.11.2011)

Jak vás tenhle pořad jednou chytí, tak se už vezete... Sice mě ten styl hry ze začátku trochu vadil, ale jak jsem si zvykl, tak mě to začalo bavit víc a víc a teď dávám jednu sérii za několik dní. Je to prostě skvěle vymyšlená hra v zajímavém prostředí a se zajímavými lidmi. Vždycky se najdou lidi kterým fandit a naopak mrdky, kterým přát neúspěch. :-) První série tu nemá vlastní profil, tak ji zhodnotím krátce tady a to tak, že kdybych ji viděl jako úplně první, tak by mě asi chytla o dost více. Takhle když už je člověk zvyklý na úplně jiný level z dalších sérií, tak to zase takový odvaz není. Ale jako vzor pro další série, ukázka jak tuhle soutěž hrát (klobouk dolů před vítězem) a odrazový můstek k doposud odvysílaným 28 sériím zafungovala výborně a je nutné ji a jejím tvůrcům vzdát hold.(12.4.2012)

Ano, je to pouze reality show a obsahuje několik typických amerických vložek, které seriál kazí, jako například emocionální výlevy, návštevy příbuzných a dotčenost jednotlivých hráčů, ale pořád se jedná o nejzajímavější reality show o tom, co je člověk schopný udělat pro milion dolarů. Kvalita vítězů je sporná, každý se pohlíží na jiné aspekty. Někteří hráči dokáží přežít díky imunitám, přestože byli určeni k vyhození, jiní tiše kontrolují celé dění ve svůj prospěch. Některé řady jsou nezajímavé, některé charaktery nevýrazné a někteří výherci urážkou. Nejoblíbenější série je pro mě All Star a Cook Island, nejhorší Amazonka a Guatemala.(14.5.2012)

1. řada - Borneo - 4* (27.10.2011), 2. řada - Austrálie - 4* (6.11.2011), 3. řada - Afrika - 4* (10.11.2011), 4. řada - Markézy - 3,5* (12.11.2011), 5. řada - Thajsko - 3* (18.11.2011), 6. řada - Amazonka - 5* (28.11.2011), 7. řada - Pearl Islands - 5* (13.10.2011), 8. řada - All Stars - 5* (30.11.2011), 9. řada - Vanuatu - 3,5* (10.12.2011), 10. řada - Palau - 4,5* (16.12.2011), 11. řada - Guatemala - 4* (20.12.2011), 12. řada - Exile Island - 4* (24.12.2011), 13. řada - Cookovy ostrovy - 4,5* (29.12.2011), 14. řada - Fidži - 4* (1.1.2012), 15. řada - Čína - 4,5* (4.1.2012), 16. řada - Mikronésie - 5* (8.1.2012), 17. řada - Gabon - 3* (22.1.2012), 18. řada - Tocantins - 4* (28.1.2012), 19. řada - Samoa - 4,5* (2.2.2012), 20. řada - Heroes vs Villains - 5* (9.2.2012), 21. řada - Nicaragua - 2* (13.2.2012), 22. řada - Redemption Island - 4* (15.2.2012), 23. řada - South Pacific - 4* (26.2.2012), 24. řada - One World - 4* (17.5.2012), 25. řada - Filipíny - 4* (20.12.2012), 26. řada - Caramoan - 3,5* (18.5.2013), 27. řada - Blood vs. Water - 4* (26.12.2013), 28. řada - Cagayan - 4,5* (25.5.2014), 29. řada - San Juan del Sur - 3,5* (24.12.2014), 30. řada - Worlds Apart - 4* (24.5.2015), 31. řada - Kambodža - Druhá šance - 4,5* (21.12.2015), 32. řada - Kaoh Rong - 3,9* (22.5.2016), 33. řada - Millennials vs Gen X - 4* (19.12.2016), 34. řada - Game Changers 3,5* (9.6.2017), 35. řada - Heroes vs. Healers vs. Hustlers - 3,5* (27.12.2017), 36. řada - Ghost Island - 3,5* (31.5.2018).(13.10.2011)

SURVIVOR..Tak toto je moje krevní skupina, moje obrovská televizní "láska", počin za který nesmírně děkuji televizi CBS (je škoda, že se Primě vůbec!!! nezdařila "česká mutace"). Pamatuji si, když v létě roku 2001 začali na Nově vysílat první sérii této vynikající soutěže z Bornea a já tomu naprosto propadl. Pak následovala famózní Austrálie, poté Afrika a Marquézy (u nás na Nově). A pak přišel na dlouhé roky šmitec (alespoň pro mně, jelikož nechytám AXN). Ale díky kouzlu internetu jsem se v roce 2008, k této výborné TV show opět dostal a to rovnou do premiéry 16.řady!! A věřte mi nebo, byla famózní!! Moje prozatím "best", vím zní to podivně, že už 16.řada byla tak skvělá, ale byla. Ptáte se, co může nabídnout?? To se musí vidět. Říkáte si, čím to bylo jiné než první série, vždyť už to jde po šestnácté?? Ano jde, je to opět soutěž o odměnu, imunitu a kmenová rada v každé sérii a každém díle, ale i tak je to pokaždé jiné, vždy je tam něco neočekávaného, něco co vám vyrazí dech (mně tedy jo). A Survivor Micronesia-Fans vs Favourites tomu byla důkazem. Měl bych tu hodnotit 1.sérii, ano vím to, ale já chci ohodnotit Survivora jako celek. A mimo již uvedených sérií jsem již viděl i Chinu,Guatemalu a Vanuatu(moje oblíbená). A teď sleduju Palau a všechny mně baví stejně jako "ona první série". A proto si "SURVIVOR" nezaslouží jiné hodnocení než 5* Po vzoru některých ostatních rovněž zveřejním svou dvacítku HVĚZD, kterým nešlo nefandit a kteří se mi nesmazatelně pozitivně vryli do paměti: Kim Spradlin, Eliza Orlins, Erinn Lobdell, Parvati Shallow, Jenna Morasca, Rob "Boston Rob" Mariano, Stephen Fishbach, Danielle DiLorenzo, Elisabeth Filarski, Jenna Lewis, Jonathan Penner,Danni Boatwright, Corinne Kaplan, Darrah Johnson, Alina Wilson, Kenny Hoang, Robert "Bob" Crowley, Jason Siska, Sophie Clarke, Laura Morett, Kelly Wiglesworth, Gina Crews, Natalie Tenerelli a naopak část těch, které jsem nemohl vystát a prakticky v každém záběru mě vytáčeli a zde jsou naše ANTIHVĚZDY: Benjamin "Coach" Wade, Oscar "Ozzy" Lusth (král kreténů!!), Matty Whitmore, Ace Gordon, Clay Jordan, Burton Roberts, Jamie Newton, Tom "Big Tom" Buchanan, Keith Famie, Sue Hawk, Twila Tanner, Lisette "Lisi" Linares, Shannon "Shambo" Watters, Ben Browning, Ben "Benry" Henry, Rudy Boesch, James "Rocky" Reid, Terry Deitz, Aras Baskauskas, Jud "Fabio" Birza, Mike Chiesl, Brandon Hantz, Christina Cha. PS: Jsem zvědav na září a premiéru "Survivor Blood and Water" :) -------------------------------------------------------------------------- Po zhlédnutí všech zatím odvysílaných sérií hodnotím takto- BORNEO 90%, AUSTRALIAN OUTBACK 100%, AFRICA 70%, MARQUESAS 90%, THAILAND 70%, AMAZON 95%, PEARL ISLANDS 95%, ALL STARS 85%, VANUATU 100%, PALAU 60%, GUATEMALA 95%, PANAMA EXILE ISLAND 85%, COOK ISLANDS 90%, FIJI 55%, CHINA 90%, MICRONESIA 110%, GABON 80%, TOCANTINS 85%, SAMOA 80%, SAMOA- HEROES vs VILLAINS 100%, NICARAGUA 60%, (na hodnocení každé série má zásadní vliv vítěz a když vyhraje ta největší nula, tak nemůžu hodnotit jinak).., REDEMPTION ISLAND 90%, SOUTH PACIFIC 75% (opak Nicaragui, aneb jak výborná vítězka mizernou sezónu zachránila), ONE WORLD 95%, PHILIPPINES 80%, CARAMOAN 50%, BLOOD vs WATER 80%, CAGAYAN...nijak zvlášť se netěším.(24.8.2007)

• Amanda Kimmel

• - V deváté sérii byl vyřazen hráč před vytáhnutím méně než poloviny všech hlasů. Tím poprvé Jeff Probst otevřeně potvrdil, že hlasy jsou známy a spočítány ještě před tím, než je v pořadu vytahuje z urny. (iampatrik)

• - Spoiler: Hodně rekordů má i Amanda Kimmel, která soutěžila v řadě 15. (Čína) a 16. (Mikronésie). Mezi ně patří nejvíce dní v soutěži (78), taky se stala prvním hráčem co hrál dvakrát, aniž by obdržel při vyřazování na kmenové radě jediný platný hlas, zároveň byla první ženskou hráčkou, která našla tajnou imunitu, a zatím je jedinou soutěžící, která se dostala dvakrát až na závěrečnou kmenovou radu. (Tom Riddle)

• - Spoiler: Všechna "poprvé" osmé řady (All-Stars): 1. tři soutěžní kmeny. 2. více než 16 soutěžících. 3. rozpuštění jednoho kmene mezi další dva. 4. odehrávající se už v jednou natáčené lokaci. (Tom Riddle)