Reklama

Reklama

Kdo přežije

(pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)
Rozhovor 3
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2000

Režie:

Don Roy King

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (více)
(další profese)

Série(44)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (4)

Rozhovor 3

Recenze (374)

gilmore_girl 

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Zatim jsem absolvovala jen pet serii a porad me to bavi. Nejvic samozrejme zalezi na vyberu soutezicich, proto mam nekterou radu radsi nez jinou, ale vzdycky si dokazu najit sveho favorita a fandit mu. Jeste se mi bohuzel nestalo, ze by muj oblibenec vyhral, coz me trochu vytaci, ale Americani maji holt jine hodnoty :). Moc ocenuju to, ze se snazi v kazde dalsi rade o inovace jak v pravidlech, soutezich, tak i cenach. Jedine, co zustava stejne, je hudba a Jeff - a to je jedine dobre! Co me nekdy nudi a irituje, je vecne dohadovani a spekulace pred kmenovymi radami (ja bych uvitala vic soutezi), ale patri to ke hre, takze to tak beru. Zaverecne proslovy o tom, proc by si dotycny vyhru zaslouzil a co s ni provede, aby prospel lidstvu, jsou umele a pro me jen usmevne, ale jsou zkratka americke :) A nastesti jsou jen v jednom dilu! ******************************* Cim dele na to koukam, tim vetsi mam pocit, ze je to cele umele a vykonstruovane, aby to bylo zajimavejsi. Misto spontannich jednani soutezicich vidim jen predem nalajnovany a do puntiku zahrany scenar, protoze nektere "zvraty" jsou zkratka nerealne a vyrazy ucastniku na kmenovkach jsou naaranzovane az k smichu. Chybi mi tam kousek prirozenosti. Proc si rovnou nenajmou herce? Za tuhle umelost bohuzel strhavam jednu hvezdu. ()

PanCitron 

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Teď je to tady spíše hodnocení první řady, takže ohodnotím první řadu. Je to první série a je pravdou, že strategicky bylo všechno ještě v plenkách, přesto teď když jsem si to podruhé opakoval musím říct, že ta série má stále něco do sebe. Je tam ten kus toho dobrodružství, který těm novým sériím žalostně chybí a k tomu plno nezapomenutelných momentů. Hlasování podle abecedy, kokosový telefon či projev o hadech a krysách na závěrečné kmenové radě. Prostě výborný start k výborné soutěži. Nejoblíbenější hráči Rich, Rudy, Greg ()

Reklama

paulieM 

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Jediná opravdou reality show! Už to, že dokáže natolik triviální koncept udělat 25 sérií a mít stále fanoušky, žiznící po dalších, je fenomenální (já zkoukl za půl roku). Ve všech dosavadních sériích žádná nikdy vyloženě nepropadla a navíc se ukázaly obrovské možnosti vcelku jednoduchého schématu hry. Základem pro jedinečnou show je Jeff, jehož tradiční hlášky si skoro říkám před spaním a produkce, která narozdíl od českých reality show funguje výborně, záběry jsou důvěryhodné a vše do sebe skvěle zapadá. Režie skvěle pracuje s charaktery postav a diváka vtáhne Ohledně hry samotné vždy fandím lidem co se nebojí dělat riskantní movy, projevují rozum a hlavně se na nikom nevezou. Co mě štve jsou lidi co nedokážou oddělit hru od reality a nedokážou např. zkousnout blindside a to je nejspíš ten důvod proč tolik sérií vyhrávají příživníci a ne stratégové. Další jsou lidé co tam vlezou a pak skučí, že mají hlad, je zima atd. a nakonec odejdou, jakoby je do soutěže přihlásila maminka a oni mysleli, že se jedou opalovat. Největší oblíbenci: Russell, Boston Rob & Amber, James, Parv, Steph, JT, Rupert. Nejlepší série: Pearl Islands, Cook Islands, HvV, Samoa, Allstars, Mikronésie ()

ajuska 

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Viděla jsem jen dvě řady z těch, které u nás kdysi dávala Nova a naprosto mě to dostalo. Skvěle propracovaná reality show, kde bojují lidé proti přírodě i proti sobě a sami rozhodují, kdo má být vítěz, zkrátka žádné smsky a soupeření o zalíbení se divákům. To tomu dodává šťávu. UPDATE: Během nedlouhé doby jsem dohnala všechny série a pořád platí - skvělá reality show. Ani po více než dvaceti řadách to není nuda. ()

Hrabka 

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Jak vás tenhle pořad jednou chytí, tak se už vezete... Sice mě ten styl hry ze začátku trochu vadil, ale jak jsem si zvykl, tak mě to začalo bavit víc a víc a teď dávám jednu sérii za několik dní. Je to prostě skvěle vymyšlená hra v zajímavém prostředí a se zajímavými lidmi. Vždycky se najdou lidi kterým fandit a naopak mrdky, kterým přát neúspěch. :-) První série tu nemá vlastní profil, tak ji zhodnotím krátce tady a to tak, že kdybych ji viděl jako úplně první, tak by mě asi chytla o dost více. Takhle když už je člověk zvyklý na úplně jiný level z dalších sérií, tak to zase takový odvaz není. Ale jako vzor pro další série, ukázka jak tuhle soutěž hrát (klobouk dolů před vítězem) a odrazový můstek k doposud odvysílaným 28 sériím zafungovala výborně a je nutné ji a jejím tvůrcům vzdát hold. ()

Galerie (529)

Zajímavosti (360)

  • První sezónou, která začínala s lichým počtem soutěžících (19), se stala 14. řada, tedy Fidži. Dvacátá soutěžící, Melissa McNulty, měla noc před začátkem natáčení silné úzkostné záchvaty, a tak nebyl čas ji nahradit. (Tom Riddle)
  • Při každé první kmenové radě tvůrci jednotlivě natáčejí se všemi soutěžícími uhašení pochodně, bez ohledu na to, zda byli z kmene vyloučeni, či nikoliv. Důvodem je, aby mohli utajit, kdo je vítězem. (Tom Riddle)
  • Jedna řada obvykle trvá 39 dní. Zatím jedinou výjimkou je řada druhá, Austrálie, která trvala 42 dní. (Tom Riddle)

Reklama

Reklama