Putovanie po pútnických miestach Slovenska... Reláciou Odhodlaní putovať  chceme divákovi skrze moderátora sviežou a dynamickou formou predstaviť v každej relácii jedno pútnické miesto na Slovensku a hľadať duchovnú podstatu toho, prečo ľudia na dané miesto chodia. Na mieste by sa prostredníctvom človeka, ktorý tam žije dozvedeli viac o histórii, súčasnom dianí, ale aj o rôznych zaujímavostiach danej lokality. Jedným z cieľov je divákovi ukázať, aký duchovný rozmer môžu konkrétne pútnické miesta ponúknuť a čo môže mladá generácia na Slovensku prijať cez toto duchovné dedičstvo a tiež cez stretnutia s ľuďmi, ktorí môžu byť inšpiráciou v prežívaní viery. Koncept relácie je dynamický a pre mladého diváka atraktívny svojím spracovaním, ktoré je blízke trendom “travel vlogov”, a cestovateľských dokumentov čo by mohlo slúžiť aj ako podpora lokálneho trhu. (RTVS)

Hedka

Veľmi vítam vo vysielaní RTVS podobné dokumenty. V uplynulých dňoch som videla všetky diely "Božie domy s Vandalom", a  tak ma to, prirodzene, núti porovnávať oba formáty.  Kým od "Vandala" som nečakala žiadne duchovno, ani  stretnutie s nevšedným  umením v takomto rozsahu  - a bola som milo prekvapená, od "Odhodlaných putovať" som mala očakávania oveľa vyššie. Predpokladala som, že na mňa aspoň dýchne atmosféra naozajstnej púte. Som náročnejšia -  čakala som trochu viac hĺbky.  Videla som zatiaľ iba prvý diel, ale  určite mi v ňom najviac  chýbal pohľad  - aspoň krátky strih - na živé stretnutie ľudí s Bohom, napr. počas slávnostnej liturgie. Hudobná vložka bola dobrá - ale ten prázdny kostol počas nej pôsobil divne a smutne. Akoby stretnutie s Bohom bola iba individuálna záležitosť.....Mala som dojem akoby dokument bol skôr zameraný len na náboženskú turistiku, ako na naozajstné vystihnutie podstaty pútí. Vyzeralo to, akoby púť už vlastne v súčasnej dobe bola prežitkom, čo patrí len minulosti -  čo môžeme síce obdivovať, o čom môžeme rozprávať, ale čo sa už v podstate nedá zažiť. Napriek tomu, veľmi, naozaj VEĽMI oceňujem, že  sa niekto snaží priblížiť naše vzácne pútnické miesta širokej verejnosti. Evidentne tento dokument natočili mladí pre mladých. Je to také..... súčasné, možno až veľmi populárne, ale žiaľ....s nádychom sekularizácie.  Neviem, či tvorcovia zažili niekedy naozajstnú púť. Zatiaľ to vyzerá, že nie. Dúfam, že ďalšie časti ma  milšie prekvapia. Už sa na ne teším! ()

Arsenal83

Orientované jasne na duchovno, ale lepšie než drvivá väčšina dnešných "influencerov", presadzujúcich sa holými zadkami a vulgárnosťou. ()