Narušitel

Night Crew: The Final Checkout

• slovenský

Narušiteľ

Horor

USA, 1989, 83 min (Director's cut: 88 min)

Zatím co kdesi v Evropě se bude psát historie, v USA si partička kolem Raimiho si v nočních hodinách točí Intrudera. Horror, který si na nic nehraje, účastníky to baví a mě též. Není to sice na převlečení spodního prádla, ale na strávení jednoho příjemného večera to bohatě postačí. Nepostrádá vtípky ( jedna z policejních hlídek ), explicitní záběry na zranění neslučitelná s životem, ale to nejdůležitější na horroru pokulhává. Modří už vědí... Konec Narušitele je velkým plusem P.S. A přijde i Brusíček.(3.9.2009)

Tak abych řekl pravdu, osmdesátkových béček jsem se v poslední době asi už nějak přejedl a začínají mi jít pořádně na nervy. K dobru můžu Narušiteli přičíst hlavně slušně našlapanou druhou polovinu a pár zajímavých vražd. Zcela negativní pocit ve mě vyvolala první půlhodina, která není ani zábavná, ani napínavá, ani atmosférická, a kdyby nebyla vůbec, tak by se nic nestalo. Nepřesvědčiví herci tak trochu patří k žánru, ale hodně špatná režie už se přehlížet nedá. Celkově na mne Intruder moc nezapůsobil. Natočit tohle někdo dneska, má to na ČSFD maximálně 50%. Horror movie of the year(21.8.2008)

Místy docela nápaditý, místy bohužel docela ubíjející sámoškový slasher. Probíhá to asi takhle: čtyřicetiminutová nuda, pár vražd, holka nachází těla jedno po druhém, vrah odhalen, holka vezme kuchyňský nůž a kdo s koho, vtip na konec. Gore efekty jsou opravdu na úrovni, nechybí tendence hraní si s divákem. Co ale chybí je pořádný vrah, takový nějaký.. no řekněme ikoničtější. Ani žádnou masku nemá šmejd. No nic, lepší průměr, ale tenhle film si do kolonky 'oblíbené' nezařadím. Bylo by ale dobrý sehnat pár nadšenců a natočit remake odehrávající se v Kauflandu nebo Penny Marketu:) (stopáž hodnocené verze: 01:23:53, screeny)(4.2.2009)

Intruder je naprostý unikát, je to méně známý film s naprostou hereckou třídou. Raimi brothers, Bruce campbell, Spiegel, Bender. No prostě parádička. Slasher to je jak má být, příjemná atmosféra super herci, vraždy na úrovni(i když ne takovej druh kterej je nechutnej). Film si drží laťku mezi hororem a groteskou, občasné vtipné vsuvky jsou parádní a pobaví, ale přitom to nejsou vyloženě vtipné momenty, ale jsou spíše čenohumorné. Palec nahoru.(20.7.2010)

Klasická chuťovčička své doby, u níž mě velmi překvapuje, že jsem o ní dosud neslyšel (teď jde o to, jestli to vypovídá něco o mě, nebo o postavení filmu v obecném hororrovém ponětí). Příběh nula nula nic, ale ty hrátky s kamerou a nápadité mordy. A ta krása prožitého návratu do raného mládí, kdy jsme podobné kousky nadšeně hltali. Přemýšlel jsem, který z bratří Raimiů je větší držka, nakonec jsem na to rezignoval. Krása. Opravdu. Do tohohle určitě půjdu brzy znovu.(16.8.2013)