Série(2) / Epizody(10)

Liverpoolský policista Chris (Martin Freeman) je noc co noc svědkem zločinů, násilí a závislosti. V soukromém životě čelí démonům ohrožujícím jeho práci, manželství a mentální zdraví. Když se ujme mladé kolegyně Rachel, brzy zjišťují, že přežití v tomto nemilosrdném světě záleží na jediném: zda si pomohou, nebo se navzájem zničí. (Canal+ Action)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (7)

Respondér (2022)

1. seria: Vyborny Martin Freeman v roli profesionalneho policajta ako first response. Londyn, ako i vztahy s podsvetim, zamestnanie, rodina, fetaci na ulici, idealisticka fresh partacka, nasilnicke vztahy vykreslene pomerne emocne a spinavo. Znacne depresivna a edgy zalezitost, urcite nie pre kazdeho. Kazdou castou to vsak na seba nadvazuje a vazby davaju zmysel. I ostatne charaktery su napisane a hlavne zahrane uveritelne. "Piskot" z filmu sa mi zrejme najblizsie dni vybavi u kazdeho, kto bude mat v reale trosku nepritomny pohlad a strhany vyraz, hoci navonok bude posobit "v klude". :) Tvorca serialu, Tony Schumacher, je tiez expolicajt a podielal sa i na scenari. Na to, ze je to zrejme jeho prvotina, "klobuk dolu". Rozhodne odporucam. 80% ()

Série 1 (2022) (S01)

Vyborny Martin Freeman v roli profesionalneho policajta ako first response. Londyn, ako i vztahy s podsvetim, zamestnanie, rodina, fetaci na ulici, idealisticka fresh partacka, nasilnicke vztahy vykreslene pomerne emocne a spinavo. Znacne depresivna a edgy zalezitost, urcite nie pre kazdeho. Kazdou castou to vsak na seba nadvazuje a vazby davaju zmysel. I ostatne charaktery su napisane a hlavne zahrane uveritelne. "Piskot" z filmu sa mi zrejme najblizsie dni vybavi u kazdeho, kto bude mat v reale trosku nepritomny pohlad a strhany vyraz, hoci navonok bude posobit "v klude". :) Rozhodne odporucam. 80% Tvorca serialu, Tony Schumacher, je tiez expolicajt a podielal sa i na scenari. Na to, ze je to zrejme jeho prvotina, "klobuk dolu". ()

Epizoda 1 (2022) (S01E01)

Freeman je uzasny herec. S mojim nastavenim by som tu jeho serialovu pracu nedokazal zrejme bez "urazu" (zrejme druhych) robit ani tyzden. S takymi individuami a pod takym tlakom. Co ma vsak zarazilo a priecilo sa mojmu nastaveniu, bola nekompetentnost jeho psychologicky. Nechcel by som sa niekedy ocitnut v pripade, ze by som mal nejake riesenie s prilusnikom policie, ktory je ako sud pusneho prachu a kedykolvek moze vybuchnut. Kazdopadne prava epizoda nebola prijemnym divackym zazitkom. Rozhodne pre otrlejsieho divaka, nie jemnu "dusicku". 70% ()

Epizoda 2 (2022) (S01E02)

Intenzivna a nervydrasajuca cast. Freeman je efektivny a na vonok posobi ako "chladna ocel" hoci v nutri je stale na hrane. Stret mladej idealistickej kadetky s drsnym svetom vonku a totalnym disrespektom bol poriadna psychicka sprcha. Akekolvek naivne sny a predstavy mala boli touto jednou sluzbou zrejme splachnute do hajzla. Je nam jasne, kam to zrejme bude spiet, ked sa ustredny postava dostala do neriesitelnej situacie....napriek tomu sa tesim. Je to drsna sonda do psychiky viacerych zainteresovanych a kvantum z nich su ubohe existencie, ktorych konanie my, v nasich bublinach, nie sme ani schopni pochopit. 80% ()

Epizoda 3 (2022) (S01E03)

Ten "preslap" v uvode, co spravila ta psychologicka s naslednou hlaskou "I hate this f*cking job"....I feel her - sucitim. :) Inak je tato epizoda uplne natlacena silnymi a vypatymi momentami. A ten twist v zavere. Kto to od tej smazky cakal? Suhlasim, ze je to dost silno depresivne. Napriek tomu plny pocet, pretoze je to uveritelne, ci uz ludia v sukromi, ci v zamestnani. ()

Epizoda 4 (2022) (S01E04)

Opat mimoriadne kvalitny diel, ktory vo svojej vernosti rozbrazenia roznych postav a ich rozpolozenia vystihuje podstatu. A to od tych dvoch "fetiek", az po pasivitu/automatiku po "breakdown" ustredneho policajta. Zaverecna scena s mamou, u ktorej jedinej mohol "vypustit" bola silna. 85% ()

Epizoda 5 (2022) (S01E05)

Uchadzajuce zakoncenie serie, zvlast po tom, ako sme sa dozvedeli, odkial drogy pochadzaju, a ako sa to da "zaonacit". Kazdopadne znacne depresivna a edgy zalezitost, urcite nie pre kazdeho. Happyendy sa v brtiskych kriminalkach statisticky nekonaju. :) 75% ()

CANAL+ nově v sekci VOD

CANAL+ nově v sekci VOD

14.08.2023

Letošní rok je na nové streamovací služby bohatý. Jedním z nových hráčů je mezinárodně působící společnost CANAL+, která svou platformu uvedla letos v dubnu na český trh.   VOD knihovna CANAL+ nabízí… (více)