Reklama

Reklama

Tornádo

(TV film)
  • USA Tornado!
všechny plakáty

Samantha Callenová, úřednice z Washingtonu, přijíždí do Byronu v Texasu, kde skupina nadšenců vyvinula přístroj na zaznamenávání informací o tornádech. Meteorolog doktor Branson a jeho pomocníci Jake Thorne, Tex a Oliver by rádi dostali vládní grant, aby mohli ve svých výzkumech pokračovat a přístroj vyzkoušet. Včasná varování před tornády by pomohla zachránit mnoho životů. Jen Samantha ale ví, že o projektu je už dávno rozhodnuto, a to v negativním smyslu, protože lobby proti ochraně životního prostředí chce vzít dotace všem projektům, které byť jen zmiňují problém oteplování zeměkoule. Skupině se prozatím nedaří dostat se včas do středu tornáda, kde by mohli přístroj umístit a s jeho pomocí získat cenné informace o této přírodní pohromě. Samantha se proto chystá zpět do Washingtonu, když náhle přichází hlášení o blížícím se tornádu. Vědci se ihned vydávají na cestu. Přestože Jake správně odhadne, kam bude tornádo směřovat, větrný vír se po chvíli otočí zpět a ve čtvrthodině zdevastuje městečko Roseville. Samantha poprvé vidí množství mrtvých a zraněných, zničené domy a všeobecnou zkázu. Je velice otřesena a rozhodne se neuposlechnout příkazu k návratu. Mezitím se chystá další, ještě nepoměrně ničivější tornádo... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Jedna rada pro tvurce kdyz nejsou prachy ani na prumerny efekty radsi se do do tohoto zanru neserte sympatak Bruce to nevytrhne ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Opravdu hoóóóódně zoufalá televizní verze Twistera. Až se jeden diví, k čemu se to ten Campbell propůjčil. ()

lakikaki 

všechny recenze uživatele

Véééľmi teoretický film - o tornádach sa tu hovorí po celý čas a dozviete sa o nich plno informácií (ktorým však nerozumie ani laik a pravdepodobne ani odborník), ale ani jedno neuvidíte poriadne. Na tomto snímku mi je sympatická aspoň snaha vyzerať (ale naozaj iba vyzerať) premyslene a zároveň sa nepokúšať hrať na niečo, čím tupý televízny film nemôže byť. Jediným dôvodom, kvôli ktorému som si tento snímok vôbec zapol bol Bruce Campbell. A ten ostal aj jediným dôvodom, prečo mi toto Tornádo nespáchalo v hlave žiadnu výraznú škodu. ()

spiritus 

všechny recenze uživatele

Totálně ně zplácaný film, plný nelogičností a protikladů. Film je velmi nepovedenou kopií Twistera a je vyloženě film v mnohém vykrádá i když velmi úsměvně. Efekty jsou katastrofální a navíc je film plný nesmyslných vsuvek, které nesouvisí vůbec s ničím. Přesto film nehodnotím úplně nejhůř. Koukat se na něj dalo, když si udržíte velký nadhled a berete to spíš jako parodii, tak se to skutečně dá. Zejména Bruce Campbell a L.Q.Jones, filmu dávají něco, co ho zachraňuje z hnoje. :-) ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se ve městě Austin v USA. (willy1)

Reklama

Reklama