Bomby na 92. kilometru (S01E01) (epizoda)

• Německo

Bomben bei Kilometer 92

Akční / Krimi / Drama

Německo, 1996, 1 h 34 min

Film, který odstartoval dnes již legendární seriál Kobra 11. Zde ještě bez postavy, která celý seriál táhne (Semir Gerkhan). Musím říci, že v tomto případě mi absence Semira nevadí, Ingo Fischer je celkem sympatická postava, u které je škoda, že odešla tak rychle. Hlavní vyšetřovatelé Frank Stolte a Ingo Fischer pátrají po psychopatovi, který vyhrožuje bombovými útoky na dálnici a žádá jako výkupné milion marek a kilo zlata (vše časem při nezdařilých akcích navyšuje na 3 miliony marek a 3 kila zlata). Aby dokázal, že to myslí vážně, tak nechá vybuchnout hned na začátku filmu 1 bombu a poté spáchá atentát s kotvou na policistu Bodmera. Velmi dobrý pilotní film, který si zaslouží plný počet bodů. I bez Semira to jde.(21.3.2011)

Stydím se, že dávám 5 hvězdiček, ale já prostě musím. Když jsem byl mladší, tak jsem staré díly Kobry 11 zbožňoval. Dnes už tento seriál pro mě prakticky neexistuje a uvědomuji si jeho hloupost, ale nostalgie je nostalgie. Tenhle pilotní film odstartoval něco, co jsem následujících asi 7 sérií opravdu žral. Z dnešního objektivního pohledu by bylo hodnocení pilotního filmu nízké a i tenkrát za chlapeckých let bych to v porovnání s pozdějšími díly viděl jen na ****, ale jelikož to byl start něčeho, co tu předtím a ani nikdy potom v německé tvorbě nebylo, dám i tu pátou. Oproti všem Derrickům, Starejm a Wolffovým revírům byl tento seriál příjemná změna.(29.6.2009)

Pilotní snímek krimi seriálu o dálniční policii. Hlavní postavy jsou vyšetřovatelé Stolte a Fischer. Jako první případ, který nám představují, jsou bombové útoky a s tím spojený vyděrač. Zpočátku mi přijde značně nudný, ale jakmile se překlene přes svoji polovinu, lehké napětí se dostaví. Kousat nehty si však u toho určitě nikdo nebude. Jedná se zcela o obyčejnou oddechovou detektivku bez nějakých akční scén. Pilotní film by měl představovat, jak by bude seriál vypadat a hlavně má za úkol přilákat diváky, ale nevím. Tady jsem k tomu poněkud skeptický. Moc se svým vyzněním nedaří. Takovýchto snímků jsou tucty a když nemá čím zaujmout, nemá šanci. No, snad se to ještě nějak vyvrbí.(7.7.2014)

I když seriál znám již dlouho, nikdy jsem pilotní dvojdíl neviděla. Docela mě překvapil, nebyla to žádná paráda, ale dívat se na to krásně dalo. Musím říci, že i když jsem fanda českého dabingu, tentokrát se tedy moc nepřetrhli, špatně nadabovaná šéfová a nějací dabéři si dali i 5 rolí. Tento zprvu lehkovážný, později temnější začátek nekonečného seriálu o německých dálnicích, který mám moc ráda, tedy jel dost pomalu, téměř žádná akce, Frank je docela obyčejný, takže další série s ním už za 3 hvězdy asi nebude, ale tohle je průměr.(2.1.2012)

Tento seriál sleduji už od dětství a když mám čas, vždy se na něj rád podívám. Někomu vadí nerealističnost kaskadérských kousků Semira Gerkchana, ale dobře se u toho seriálu relaxuje. Je to perfektní oddechová záležitost. Vždy kvalitní zápletka, někdy krásná super auta a občas i nádherné ženy :-) Na Kobře sem vyrostl a i když nehltám každý díl, pár sérií jsem už zhlédnul a když ji zastihnu v televizi rád se podívám. Nadměrná dávka akce a napětí, lehké množství humoru. Takto by měl vypadat koukatelný seriál. Není asi nikdo kdo by ji neznal, ale pokud přece jenom - Kobru 11 směle doporučuji!(28.1.2012)

• - Jedná se o jediný pilotní film k seriálu Kobra 11 (od r. 1996), kde se neobjevil vrchní komisař Semir Gerkhan (Erdogan Atalay). (mzss1)

• - Film byl pilotní epizodou seriálu Kobra 11 (od r. 1996) a v premiéře ho sledovalo více než 10 500 000 diváků. (patrik1177)

• - Nejenže se detektivní případ filmu točí okolo slavných komiksů „Tintinova dobrodružství“, ale je zde použita i scéna s telefonní budkou, která se objevila v komiksu a přímo na něj odkazuje. (mar48)