Pekelná jízda na dálnici A4 (S04E01) (epizoda)

• Německo

Höllenfahrt auf der A4

Akční / Krimi / Drama

Německo, 1999, 1 h 27 min

Dieter Tarnowski

Dávám pět hvěz i přesto, že je v tom filmu logických chyb jak nas*áno, a i přesto, že to kompletně vykrádá tenhle americký snímek, jenomže když člověk prostě zná tenhle pilotní díl nazpaměť, už nějakej pátek se u něj poněkolikátý pobaví a k tomu všemu se přidá nostalgie,...? nemůže jinak... O:-)(5.8.2009)

Pravděpodobně úplné vyvrcholení tohoto dlouholetého (a přiznejme si, dnes už pouze natahovaného) seriálu přišlo už v roce 1996. Přiznávám, i já jsem byl na konci předchozí série smutný z úmrtí Andrého Fuxe, ale nástup nového parťáka nemohl být stylovější. Navíc, od normálních epizod se tenhle film lišil ještě několika věcmi, jednak byl delší (haha, překvapivě) a také měl daleko lepší příběh, postavy... S trochou nadsázky by se dalo říci, že to bylo takové komorní drama, ve kterém hraje prim pět charakterů (čtyři v poškozeném autě a Semir) o které se opravdu bojíte a zbytek dělá jen takové křoví. Dokonce zde najdete i několik scén, při kterých mrazí, sice jsou to takové ty klasické klišé záležitosti, ale film vás tak vtáhne, že se je rozhodnete ignorovat. A tak si myslím, že nejsem jediný, komu se zatajil dech při evakuaci dítěte z auta před mostem nebo když "ti zlí" policajti postavili zábranu z barelů a Semir to najednou projel... Já vím, je to klišé, ale v tohle případě to prostě tak nějak funguje. Jak jsem tedy napsal už na začátku, vrchol Kobry 11 a zároveň začátek konce.(24.9.2010)

Když mi vyjela nabídka všech pilotních filmu kobry 11 rozhodl jsem hodnotit tento díl , protože asi jako poslední mi přišel vcelku normální ,Pilotní film bez přemýšlení nad serialem jsem musel ohodnotit 4* jinak to prostě nešlo , nenudil jsem se u toho ale uvědomil jsem si už tu věc že to všechno vlastně jde pořád do kola novej partak pro semira a už mi bylo i jasny jak to bude pokracovat dal No kazdopadne do této doby byla kobra 11 fajn a tento pilotni film (vyjímaje par dílu) pro mě kobru 11 pohřbil(8.10.2011)

To jsem netušil, že na ČSFD jdou hodnotit i piloty! Tak, ale když to tu je… Musím souhlasit s většinou názorů, že tady je tenhle (jinak průměrný) seriál na vrcholu. Viděl jsem to před nějakými 5 lety, ale ještě teď si pamatuju většinu scén (sudy, malé dítě houpající se na šňůře helikoptéry)… Možná i to je známka toho, že tam kdysi byla nějaká kvalita… A Tom je bezkonkurenčně nejlepší parťák!(11.10.2009)

Dávám takových menších 5* protože v tomhle mě Kobra 11 a celé Německo dost překvapilo. Po nic moc prvním pilotu je tohle opravdu extra skok. Sice tu je klišé nad klišé a celé to je dost neoriginální, ale prostě je to příjemné na zkouknutí. Kanich je sympaťák a simír jak by smet. Je tu sice dost nedostatků ale já si film prostě dokonale užíval.(7.2.2011)

• - V údajně nezastavitelném autě byl pravděpodobně - když nebylo ve filmu řečeno jinak - k zastavení stačilo sešlápnout spojku. (ohinek)