poster

Zmrtvýchvstání (S18E01) (epizoda)

 • Česko

  Vzkříšení

  (neoficiální název)
 • Německo

  Auferstehung

Akční / Krimi / Drama

Německo, 2013, 1 h 35 min

 • HellFireFery
  ****

  Při prvním seznámení s dějem tohoto pilotního filmu seriálu Kobra 11 mě velice potěšil návrat legendárního Andrého Fuxe, který nejen, že nezemřel, ale dokonce žil poměrně drsný život. Více již prozrazovat nebudu, neboť tentokrát se děj neotáčí jen okolo automobilových honiček, ale naopak se mnohem více zaměřuje na megalomanskou akci hlavních hrdinů s profesionálními teroristy, kteří jim tentokrát dají velmi zabrat. PS: Andrého návrat je po celý pilotním filmem hnacím motorem a velmi mě zklamalo, že závěr dopadl tak, jak dopadl, neboť bych si velice rád Andrého představil jako "nástupce" Bena, který v této sérii končí.(10.11.2013)

 • Ouwen
  *****

  První půlka se mi líbila víc, to je každopádně jedno. Asi nejlepší pilot to je, chytrý námět a konečně drsný teroristi, ta finta s atomovou bombou mne vyrazila dech, jsem si fakt myslel, že je odpálená. Keller ve skvělé formě, škoda ho, jako parťák Semira by se hodil, vsuvka s Andreou je fakt dobrý nápad a konec na horách je originální nápad pro seriál. Jen mne to tolik emocionálně nezasáhlo a pár chyb se najde, přesto je to cool! 9/10(7.5.2014)

 • mrx.friend
  **

  Lhal bych, kdybych řekl, že jsem Kobru 11 v dětství nehltal. Obzvlášť postava Andreho Fuxe mi byla vzorem a coby Semirova parťáka jsem ji měl nejradši. Pamětihodnou smrt Andreho na Mallorce jsem byl schopnej regulérně vořvat pokaždý, kdy jsem ji viděl na obrazovce a v osobní historii ji považuju za jedno z nejzásadnějších, co mi televizní produkce kdy nabídla. Seriál sleduju i dneska, ale už čistě jako odreagovávačku, při kterej vypnu mozek - jednotlivý díly nijak nenadchnou, ale ani neurazí, pořád to má svoje určitý kvality a upřímně se nedivím, že se projekt stále těší takové oblibě a dokáže si ještě najít své diváky. Jenže tenhle pilot shazuje sám sebe. Tlačí na pilu a snaží se bejt akční a cool za každou cenu s tím, že ostatní jde stranou. Jeden non-sense za druhym. Carina Wiese coby Andrea už byla zřejmě přesycená i těma občasnýma návratama do seriálu a chystala definitivní odchod, jinak si nedokážu vysvětlit, proč sem tvůrci tahají linku s rozchodem, když epizoda předtím ("Smrtelná volba") dává jasně najevo, že manželství Semira a Andrey má svoji vážnost. Zásadní problém mam samozřejmě se zmrtvýchvstáním Andreho. Byl jsem zvědavej, s jakým vysvětlením se pisálci vytasí. A sorry, ale odfláknout to pouhopouhou větou "Nějakej rybář mě z moře vylovil a zavezl k doktoru."? Xmíchu :D Následná shledání Andreho s dávnými kolegy (Semir, Dieter, Andrea) absolutně postrádají jakýkoli emoce a hloubku, prostě se nic neřeší a jede se dál. Akční scény jsou sice přemrštěné (zdravím Rychle a zběsile 6), ale s tím už je třeba počítat a brát to jako čirou zábavu. Když už, alespoň se Němcům povedlo vypilovat tyhle záběry do takový míry, že můžou s klidnym svědomím konkurovat Hollywoodu. Komentář se z mého pohledu hodí uzavřít citováním hlášky z daného dílu: "Co se to s Andre Fuxem stalo? Ten už neexistuje a zemřel už dávno." ...(8.5.2014)

 • Wacoslav1
  ***

  No tak jsem se rozhodl zkouknout nejnovější pilot ke Kobře 11 a předem díky uživateli mzss1 za jeho koment i za spoilery! (sice jsem věděl dopředu jak to dopadne, ale páč se v Němčině moc nechytám, tak jsem aspoň věděl o čem to je) No a musím konstatovat, že se tenhle pilot celkem povedl. Je to laděný na vážnější notu vtípků ubylo to je patrný už od začátku. To však rozhodně není na škodu neboť se z tohoto seriálu v poslední době pomalu, ale jistě stávala sebeparodie. Celý příběh z tajemným návratem Semirova exparťáka je nad rámec scénářů Kobry 11 a je vcelku originální a dobře vymyšlenej. Plus finále kdy se kámoš mění v padoucha a nakonec umírá heroickou smrtí. Celý je to celkem slušně podaný akce je standartní. No co mi vadilo? Ta story s nevěrou Andrey tam byla zbytečně dělali z toho Tisíc a jednu noc. Občas nějaký ty hluchý místa. Všechno nebylo úplně vysvětleno... Takže každopádně po Andělu smrti opět celkem odraz vzhůru a poměrně slušnej díl. Jenom si už, ale budoucností tohoto seriálu nejsem příliš jistej. Prej bude další parťák... No uvidíme každopádně Semir tu bude asi strašit i v penzi. Aby jsme se jednou nedočkali titulu : Kobra11 Semir zasahuje z domova důchodců! Umění je vědět kdy skončit a to se ne vždy podaří. Každopádně tento pilot vidím na velmi lehký nadprůměr a konečných 55%(16.11.2013)

 • MartinTerran
  ****

  Velice zdařilý dvojdíl ze série Kobra 11. Jde viděl, že rozpočet nebyl malý (hodně bouraček, vybuchujících aut a všeho co ke kobře patří). Příběhově je to zase klasika i když pár zvratů zde je a také nestandardních průběh. Návrat Andrého překvapil a zajímavě oživil děj. Plán zločinců taky obdivuji, byl zajímavý a zlověstný, ale jim šlo zase o prachy. Hodnocení: 75/100.(13.5.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace