Dvanáctiletý Felix a jeho matka jsou náhodnými svědky přepadení banky. V přestřelce před bankou je matka zastřelena a Felixe, kterého Alex doučuje matematiku, unesou gangsteři jako rukojmí. Semir a Alex dělají všechno, aby chlapce našli. Posléze ho skutečně najdou a gangstery zatknou. Ti jsou ale při soudním jednání osvobozeni. Alex, frustrovaný výrokem soudu, pochybuje o své práci, ale Semir je rozhodnutý osvobozené lupiče usvědčit. Během pátrání narazí na stopu, která vede hluboko do Alexovy temné minulosti. Semir zjistí, že se jeho nový parťák zapletl do pavučiny tajemné organizace. (TV Nova)

mzss1

|90%| Máme tu další pilotní film. Tentokrát startující 19.sérii. Celkově druhý pilot a 8 epizoda se Semirovým partákem Alexem Brandtem. Na něho už jsem si zvykl a o to mě zde bavil víc a víc. Celkově je to takový akční thriller s pozvolným tempem. Jen pravý fanoušek dokáže ocenit kvalitu tohoto nekonečného seriálu. Nejde jen o akci. Jde i o sledování postav, postupně vyvíjející jednoduchý děj zkorumpovaných lidí atd. Akce tu samozřejmě také je. Už ale od předchozího pilotu Revoluce se celá Kobra 11 s příchodem tohoto partáka poněkud změnila. Samozřejmě ne k horšímu. Za doby Bena Jägera bylo dost humoru a dost akce (někdy přehnaně moc), ale líbilo se mi to. Zde je akce furt, jen už není přehnaná a celé ty epizody jsou brány dost vážně. Takže ještě temnější než epizody s partákem Chrisem Ritterem (11 a 12 série). No tento pilot má skvělou akci na začátku. Sice dost klepající se kamera, ale vše podstatné bylo vidět a to je hlavní. Nejlepší bylo, že jsem zažil nejlepší akční scénu s tímto partákem – respektive, toto byla jeho zatím 8 epizoda a opravdu jsem nechápal ten skvělý nápad, kdy vyskočil z kamionu (nejdříve si prostřelil sklo auta, do kterého skočil, aby se zachránil před padajícím se kamionem) a už nemluvím o několikanásobné převrácení auta, kde byl Semir. No prostě paráda. Prostřední část pilotu je poněkud pozvolnější, máme tu pár akčních scén, které jsou tak nějak normální. Ale furt je tu o co stát. I zajímavé sledovat, že Semir pochybuje o svém partákovi a v jedné scéně mu vážně nevěří. Finále je dost akční a dost nápadité. Scéna s autobusem se opravdu povedla a je promakaná do úplných detailů. Co se týče hudby, jsem totálně nadšen. Dvojice skladatelů Jaro Messersmichdt a Nick Reich jsou velmi schopní, ale jen občas přidají mojí oblíbenou kobří znělku do epizod. A tentokrát jí nad mojím velkým překvapením do tohoto pilotu dali – a to dokonce dvakrát (na začátku a na konci). Herecké obsazení je na tom přímo výborně. Erdogan Atalay jako nesmrtelný Semir, který zde má vážnější roli, zajímavý a zde tajemný Vinzenz Kiefer jako Alex Brandt. K tomu dobré záporné role. Menším zklamáním je menší účast šéfové, Jenny, Bonratha a Hartmuta. Mohlo být svižnější tempo a nějaký ten nápad navíc, ale to vůbec nevadí. Co se má taky už v té kobře točit, že jo ? Furt je to dokonalost, která mě nenudila a kterou si pustím ještě hodněkrát, stejně jako celý seriál, který si průběžně pouštím furt a furt do kola do nekonečného zblbnutí – ano, jsem totál šílenec do toho. Jsem rád, že se v této nové éře Kobry 11 nejedná o atomovky a světové zločince jako kdysi (nebylo to špatné, ale už moc přehnané. Zde to má opravdu dobrý scénař, jednoduchý příběh, uvěřitelné zloduchy a celkově větší reálnost. Mohl bych pokračovat asi donekonečna. Prostě velká spokojenost. Druhá polovina 19.sérii nebude obsahovat pilot, ale přesto se na to těším (dílů má být 8 v druhé poloviny 19.série). A na podzim 2015 má být pilotní film Vendeta k 20.sérii ! No, myslím, že se ještě mám na co těšit. Takže tot vše. () (méně) (více)

Ouwen

Další parádní jízda. Pár náhod, nad rámec uvěřitelnosti prominu, jelikož to bylo nervy drásající a napínavé. Akce klasicky parádní, zejména finální chaos v autobusu. Nemám co víc bych k pilotu dodal, jen že hudba byla famózní. ()

Rattlehead

Solidní pilot, ale nemohu se zbavit dojmu, že po odchodu Bena Jägera jde kvalita přece jen dolů. Nejlepší scéna - Alexova návštěva opery, kdy souběžně sledujeme i Semíra, jak honí vraha v luxusním hotelu. ()

Ondr4H

Po dlouhé době jsem si dal kobru 11, slyšel jsem že i v kobře nastoupila móda "dark and gritty" a je to jiné než ten cirkus s Benem.Nemůžu říct že jsem zklamaný, ale ani že bych byl nadšený.Nadšený jsem v tom že i scénaristé nekonečné demolice dokázali vrátit aspoň na chvilku lesk tomuto seriálu, proč na chvilku?Protože se prý tohle moc neosvědčilo(No jo příslovečné házení perel sviním) a nové série po odchodu Kiefera jsou zase jako s Benem...A nejsem nadšený že je to až moc dark, na televizní produkci a seriálu na vypnutí určitě.Chybí mi v kobře ta neutralita sérií s Andrém a občas i s Tomem, to se bohužel už asi opakovat nebude a kobra ještě bude létat jako káča z jednoho proudu do druhého než zjistí že už je to vyčerpané na dřeň. ()

bicekz

Skvělý pilot. Hlavně je úplně jiný svým stylem než ostatní. Je hodně zaměřený na city a nedá se úplně říct, že by se řešil konkrétní případ jako u ostatních dílů. ()

Sa.sa

Pilotní film rozdělený na 2 části... 1.díl: "říkal si, že mezi právem a spravedlností je rozdíl..." super díl, který ukazuje to jak si někteří vysvětlují demokracii a právo... Díl končí přestřelkou v dole plným mrtvol.... 2.díl : honičky, střílečky a konečně rozuzlení nejen Alex si oddychne... Jinak ta scéna na mostě i zatčení padoucha bylo fajn ()