Parta (S06E15) (epizoda)

Partia

Akční / Krimi / Drama

Německo, 2002, 50 min

75%(28.4.2018)

NEKOUKEJTE NA CSFD U TOHOTO DÍLU DO GALERIE, JE TAM OBŘÍ SPOILER! Nemůžu jinak, tohle je pro mě pětihvězdičkový díl. Je to sice průměrná kriminálka, ale s výbornou akcí, velkou porcí zábavnosti a hlavně naprosto šíleným závěrečným twistem. Hodně tu v komentářích k jednotlivým epizodám Kobry 11 "machruji", že je u většiny dílů naprosto jasné, kdo se na konci ukáže jako vrah. Tady jsem na to při prvním zhlédnutí nepřišel. To by člověka totiž ani nenapadlo. Někomu to může přijít jako naprosto debilní zvrat, ale mně to nevadí. Ten wow efekt při prvním zhlédnutí je naopak silný. Pravda, při repríze, kdy už víte, jak se to celé vyvrbí, si všímáte určitých náznaků, které ten zvrat předznamenávají (něco jako když podruhé vidíte film Šestý smysl). Ale ani tak s tím nemám problém, ten díl nestojí jen na té pointě. Jak už jsem psal, akce je vynikající, opět byli tvůrci kreativní a vyhráli si honičkami. Ovšem řekněte mi, kdo převáží nafouknuté balónky na nezastřešené korbě náklaďáku? To si samo o sobě říká o průšvih. :-) Prostřední honička je tak zábavně stupidní, dokonce přijde na scénu i slon! Když se akce nebere moc vážně, je to fajn. Obzvláště v této fázi seriálu.(10.5.2020)