Klaus je nepraktický snílek, má těhotnou snoubenku a rozpadající se autodílnu. Snoubenka si ho nechce vzít a Klaus dostane bláznivý nápad. Upozorní noviny, že se na dálnici bude něco dít, navlékne si na hlavu masku prasete a řítí se po dálnici dvěstěpadesátkou. Při jízdě vyleze na střechu a ukazuje na kamery novinářů tričko s nápisem "Týno, vezmi si mě" a v nadšení z vlastního husarského kousku si nevšimne, že za ním došlo k hromadné srážce aut. Šéfredaktorka novin najde Klause podle fotografie jeho auta a vydíráním ho přinutí, aby pro ni vyloupil banku. Po úspěšné loupeži se s ním ovšem nechce dělit. (TV Nova)

Colonist

Prase na dálnici. Jedna z těch nejvíce zapamatovatelných epizod 5. série. Již podruhé se nám v seriálu objevuje budoucí komisař z týmu 2 Hendrik Duryn a tentokrát už mě tak neirituje, jako tomu bylo ve 2. řadě v dílu "Mezi dvěma kameny". Tady je vlastně celkem sympatický. A o to víc vám je líto jeho rodiny, když si uvědomíte, že obligátní happyend se v tomto dílu nekoná. Klaus půjde sedět a bude splácet dluhy do konce života, zatímco jeho snoubenka s novorozencem nebude mít kde složit hlavu. Celkem drsné. Už v dětství jsem se ale pozastavoval nad tím, jak málo stačí, aby se z obyčejné novinářky a bankovního úředníka stali bezskrupulózní zločinci, kteří se nezastaví před ničím. Lusknutím prstu jsou z nich profesionální gangsteři, což je trochu úsměvné. Navíc...mají sice Klause v hrsti a ví, že umí dobře řídit, ale co jim dává záruku, že bude schopným bankovním lupičem? No ale takové věci nemá cenu řešit, hlavně že je epizoda zábavná. Reportérka je naprosto odporná postava, a proto je dobrým záporákem, vryje se vám do paměti. Akci netřeba zmiňovat, ta je tu hodně dobrá. Trochu mě jen mrzí, že nedokázali vymyslet nějaký originálnější konec. Tady jen okopírovali závěr epizody "Jed". Ale to je drobnost, jako celek musím dát 5 hvězdiček. Skvělá zábava. ()