Banda rumunských imigrantů se uhnízdila v lese blízko dálnice, odkud provádí své loupežné výpady. Jejich scénář je stále stejný: nejprve ukradnou těžké stavební stroje a s jejich pomocí se probourávají do spořitelen a poštovních úřadů. Po takové návštěvě Rumunů zůstává po trezoru obvykle jenom díra ve zdi. Po vybílení poslední filiálky se zlodějům dostává do rukou neobvykle vysoká částka peněz a policie pojímá podezření, že banda musela dostat tip od někoho, kdo byl ve spořitelně přímo zaměstnán. Podezřelým číslo jedna se stává jistý Müller, který v minulosti působil u rumunské tajné služby. Jednoho dne zmizí další stavební stroj a André se Semirem tuší, že se chystá něco velkého. (TV Nova)

Sa.sa

Banda rumunských zlodějů versus Kobra 11... Ta závěrečná honička Semira na koni opravdu stála za to...! A ten jeho příjezd na koni s šéfem bandy byl epický... :))) ()

Colonist

Tomuto dílu musím dát 5 hvězdiček. Nemůžu zkrátka jinak. Velkou roli hraje nostalgie, v dětství to byl můj oblíbený díl, ale i po zhlédnutí v roce 2020 musím konstatovat, že jsem se královsky bavil. Příběh je sice slabý, ale tady vítězí forma nad obsahem. Hudba Reinharda Scheureggera je po nějaké době výraznější, Semir s Andrém se správně špičkují (jejich vzájemná chemie v tomto dílu zatraceně dobře funguje) a akční scény jsou super. Zejména ta dlouhá akce s tahačem vezoucím bagr. To je ikonická scéna a za mě jde o nejlepší akci celé 2. série. Líbí se mi, že v této epizodě mají jak André (který je tu mimochodem neskutečně cool), tak i Semir svou velkou sólo akci. André při již zmíněné honičce s tahačem, Semir zas na koni. Když pak Semir po honičce přichází zpátky a vede zločince na lasu jako kovboj krávu, to je tak krásně stupidní... a o to tu právě jde. Ten díl se nebere moc vážně, je to solidní akční zábava a je to ta správná míra stupidity, kterou od Kobry 11 čekáte. Vypnete mozek a královsky se bavíte. Právě proto mám starou Kobru 11 rád, u nových dílů se člověk takhle nepobaví. Ty jsou moc vážné, s přehnanou akcí, nesympatickými postavami a stupiditou, která není zábavná, nýbrž debilní. Pro mě je tedy "Loupeživý rytíř" přehlíženým klenotem. ()

• Při prohledávání vozu Opel na parkovišti je vidět v kufru vozu láhev piva Pilsner Urquell. (marcel5)
  • Před prvním natlačením Land Roveru na svodidla kamionem s bagrem stojí za povšimnutí, že svodidla jsou krátce přerušená (a tráva je uježděná na hlínu). Dalšího přerušení svodidel si lze všimnout, když předjetí kamionu s bargem vzdávají. Když pak André roztočí bagr, lze si v dáli za kamionem všimnout stříbrného auta, které se patrně díky chybějícím svodidlům na dálnici „otáčí“. (marcel5)
  • Když Semir a André vzdávají s Land Roverem předjetí kamionu s bargem, lze si všimnout v levé části (v druhém směru) stříbrného auta, které jede souběžně s nimi. (marcel5)