Propuštěný recidivista se chce pomstít na Anně Engelhardt, která nejvíce přispěla k jeho zatčení. Nejenže jí celou řadou lstí ztrpčuje život, ale dokonce se mu podaří zruinovat její profesionální pověst a ještě jí pověsí na krk vraždu. Konečným bodem představení má být její únos a fingovaná sebevražda. Policie se přitom má domnívat, že se žena rozhodla pro zoufalý útěk před zákonem. Semir a André se pouštějí do vyšetřování na vlastní pěst. (TV Nova)

Colonist

Vynikající epizoda s drobným šrámem v podobě zpackaného finále. Zápletka opět není nijak originální, obdobnou pomstu jsme už viděli ve filmech a seriálech tisíckrát, ale stará Kobra tato klasická témata umí dobře zpracovat. Nielsen je první opravdový psychopat v historii tohoto seriálu a je to skvělý záporák. Děj příjemně graduje. Akce tu téměř chybí a není to na škodu, jen by překážela a do příběhu nezapadala (jako tomu bylo u Ztracené dcery, kde byly akční scény nepřirozenou vatou). Jen to finále je prostě mizerné. Žádná velká konfrontace s Nielsenem, kterou by si tento osobní případ zasloužil, se nekoná. Naši hoši prostě jen na jeho auto nechají shodit strom a konec. To mi přišlo ošizené. Ale i tak se jedná o jeden z nejlepších dílů 2. řady. ()