Rudé růže, černá smrt (S01E02) (epizoda)

• Německo

Rote Rosen, schwarzer Tod

Akční / Krimi / Drama

Německo, 1996, 46 min

|90%| (RUDÉ RŮŽE, ČERNÁ SMRT – 2.epizoda 1.série) Opravdu dobrý název epizody přesně vystihující události. Tak tu máme druhou a poslední epizodu s komisařem Ingem Fisherem, který zde tragicky zemře. Je to výborná epizoda, na tu dobu klasický kriminální počin. Frank nakonec svého partáka pomstí. Epizoda ubíhá pozvolna, dost zajímavých scén zde najdeme. Nějaká akce je zde také, když jí moc není, o to ale v těchto starých dílech moc nejde. Kobří hudba je zde často, taková klasická na tu dobu.(6.4.2015)

V druhém díle se začalo více tlačit na pilu. Napětí vystoupalo o level výše a smrt jednoho z parťáků byla velkým překvapením celého dílu. Seriál si však stále zachovává nedostatky z prvního dílu. Ty se tvůrcům podaří prolnout až později. HODNOCENÍ: 60 %(17.2.2019)

95%(30.3.2018)

Díl začíná docela nevinně, ale od chvíle, kdy se na scéně objeví nebezpečný vyděrač, jde do tuhého. Postupně stoupá napětí, a nakonec vše vrcholí něčím, co jsem nikdy předtím nezažil - smrtí jednoho z hlavních hrdinů hned ve druhém díle! A nejedná se o žádnou velkolepou scénu podbarvenou tklivou hudobu jak z Pána prstenů (viz. pozdější díly), naopak je to podané docela realisticky - a o to líp to vypadá, a o to víc nervydrásající ta celá scéna ve výsledku je (a to ještě dnes po letech). Jen škoda toho závěru, ten byl až moc rychlý a nekrvavý (uznávám, že jsem zmlsaný z amerických akčňáků, ale mnohem radši bych viděl, kdyby Frank toho zmetka v přestřelce odprásk jako psa, než aby ho jen sebral). I tak je ten díl neoddiskutovatelným vrcholem první série, a jedním z vůbec nejlepších dílů celého seriálu.(6.4.2018)