Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Recenze uživatele SNCIS k tomuto seriálu (54)

Krevní msta (2015) (S20E01)

Úvodní film dvacáté řady nekonečného seriálu Kobra 11: Vendetta (Krevní msta). Děj je na film dost slabý a jednoduchý. Gumový prcek Semir Gerkhan při přestřelce zastřelí syna zlého gengstra. A ten se pak chce celej film pomstít a našeho gumáka zlikvidovat. To je v podstatě veškerý děj. Pochopitelně se během filmu sešrotuje několik desítek aut a gangsteři se k závěru pochytají (nečekaný, že?). Konkrétně tady už mi začal vadit Vinzenz Kiefer. Podle mne se tam nehodí a považuji ho za nejhorší Semirova parťáka. No, jinak to nic nového nepřineslo a já se celkem nudil. Však kolikrát už se v Kobře dělo něco podobného? (nespočetněkrát). Jelikoš i Kobra patřila kdysi k mým srdcovkám, tak hodnotím 3 hvězdami 60%. ()

Krvavé peníze (2015) (S20E02)

Krvavé peníze - Popis epizody: Když policejní psycholožka Frings po probuzení z kómatu záhadně zemře, zahajují dálniční komisaři vyšetřování. Alex a Semir udělaji vše, co je v jejich silách, aby přinesli pravdu na světlo. Jsou opět zapleteni do nelítostné války s jejich úhlavním nepřítelem, státním návladním Thomasem Sanderem. - 75%. ()

Vzpoura (2015) (S20E03)

Vzpoura - Popis epizody: Semir a Alex našli diktafon a s jeho obsahem mohou přimět státního návladního Sandera k přiznání k vraždě Isabell Frings. Vyšetřovatelské duo chce Sandera v jeho vyšetřovací vazbě přimět k doznání a konfrontovat ho s důkazy. Ale dříve než se k němu dostanou, vypukne ve vězení vzpoura. - 75%. ()

Tísícerá smrt (2015) (S20E04)

Tisícerá smrt - Popis epizody: Vrah unáší mladé ženy, které mají na zádech vytetovaný křesťanský motiv, jejich mrtvoly potom odkládá na kraj dálnice. Semir a Alex dělají všechno pro to, aby vraha dostali.- 75%. ()

Duel v pustině (2015) (S20E05)

Duel v pustině - Popis epizody: Semir a Alex chtějí strávit svou dovolenou společně v divočině. Pohodové chytání pstruhů má ale rychlý konec. - 75%. ()

Vesmír (2015) (S20E06)

Vesmír - Popis epizody: Je tu vražedné přepadení astronauta Thomase Bernhardta, a to musí vyšetřit hrdinové dálniční policie ve světě kosmických letů, přesněji řečeno u Mezinárodní kosmické agentury - Space Agency v Kolíně nad Rýnem. Tam se setká Semir s Katjou Schubert, kterou učil na policejní akademii. - 75%. ()

Ukradené životy (2015) (S20E07)

Ukradený život - Popis epizody: Jenny Dorn je obětí útoku z internetu. Někdo rozluštil její online profil a zpřístupnil jej tak, že informuje o její špatné pověsti. - 75%. ()

Bojovnice (2015) (S20E08)

Bojovnice - Popis epizody: Pro budoucí profesionální boxerku Sandru se zhroutí celý svět. Krátce před jejím prvním velkým bojem je její otec a trenér zabit při loupežném přepadení. - 75%. ()

Větrná harfa (2015) (S20E09)

Větrná harfa - Popis epizody: Semir a Alex padnou za oběť silnému počítačovému pirátu, který bez milosti přede nemilosrdný plán pomsty. - poslední epizoda Vinzenza Kiefera. Skvělé neměl jsem ho rád. - 75%. ()

Kobro, je to na vás (2016) (S20E10)

V pořadí už 300 epizoda. "Váš revír je dálnice - Vaše tempo je vražedné - Vaši protivníci jsou překupníci kradených aut, vrahové a vyděrači." Gumový turecký prcek Semir Gerkhan, slaví dvacet let u dálniční policie. Představil se nový Simírův parťák Paul Renner, který je sympatičtější než Alex. Potěšilo menší cameo Anny Engelhartové. Hned se mi vybavili starší díly. "Svrběla mne ruka." Jinak bylo hodně akce, výbuchu, přestřelk i honiček v autech. Zkrátka Erdogan Atalay vůbec nestárne a Kobra pořád stojí za to. - 90%. ()

Štvanice (2016) (S20E11)

Štvanice - Popis epizody: Zločinci unesou autobus, berou rukojmí a začíná riskantní jízda po dálnici. - 75%. ()

Přes mrtvoly (2016) (S20E12)

Přes mrtvoly - Popis epizody: Semir a Paul stávají svědky brutální vraždy mladého motocyklisty. - 75%. ()

Výkupné (2016) (S20E13)

Výkupné - Popis epizody: Šéfová dálniční policie, má přinést 1 milion eur, jako výkupné a osvobodit tak svou neteř Hanu z rukou únosců. - 75%. ()

Triky (2016) (S20E14)

Triky - Popis epizody: Semir a Paul proti podvodnici Eleně, která ke svým nekalým praktikám používá různé triky. - 75%. ()

Válečná kořist (2016) (S20E15)

Válečná kořist - Popis epizody: Semir a Paul řeší případ ilegálních pracovníků. - 75%. ()

Na špatné straně (2016) (S20E16)

Na špatné straně - Popis epizody: Semir pracuje v utajení a bere na sebe identitu Serdala Masaada, bezcitného a brutálního mučitele. - 75%. ()

Šéfová (2016) (S21E01)

Šéfová - Popis epizody: Semir se připravuje na návštěvu své bývalé šéfové Anny Engelhart, která má narozeniny a pracuje na ministerstvu vnitra. Hodně akce a Engelhartová jak jsme na ní byli zvyklí. - 90%. ()

Po stopách otce (2016) (S21E02)

Po stopách otce - Popis epizody: Paulův otec byl zadržen zločineckým gangem a má pomoci s jeho dobrou znalosti místního prostředí, avšak jeho paměť má pokračující progresivní demenci a obrovské výpadky paměti. - 75%. ()

Kód Fantom (2016) (S21E03)

Kód Fantom - Popis epizody: Zřícené letadlo promění dálnici v hořící peklo. - 75%. ()

Král zlodějů (2016) (S21E04)

Král zlodějů - Popis epizody: Semir a Paul na stopě kapsářů. - 75%. ()